Wyświetleń: 8812

GKS Tychy zagra w półfinale

2010-02-19 22:35:48

Dziś przy zapełnionej hali AKSAM Unia Oświęcim uległa GKSowi Tychy 2:5. Taki wynik daje drużynie gości awans do dalszego etapu play off.

Mecz który na hali lodowej w Oświęcimiu zgromadził komplet publiczności rozpoczął się minutą ciszy, którą kibice oraz hokeiści uczcili pamięć tragicznie zmarłego Kamila Rudnickiego.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od dobrej gry w destrukcji w wykonaniu obu drużyn, jednak i w tej części gry nie brakowało niezłych ataków. Na pierwszego gola w tym meczu nie trzeba było długo czekać, już w 8 minucie spotkania do bramki rywali po znakomitym podaniu Petera Gallo trafił Wojtarowicz. W 14 minucie spotkania kiedy na ławce kar znajdował się Kowalówka wyrównującego gola strzelił Garbocz, który dobijał krążek po strzale Proszkiewicza.

Drugą tercje oświęcimianie rozpoczęli od gry w przewadze dwóch zawodników. W 20 minucie 38 sekundzie zaraz po wygranym wznowieniu Wojtarowicz podał do Gallo który bardzo silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwile później w sytuacji sam na sam z Sobeckim nie wykorzystał Bucek. Następne minuty należały do zawodników GKSu, którzy bezlitośnie ostrzeliwali bramkę bronioną przez całkiem nieźle dysponowanego dzisiaj Szydłowskiego. W 34 minucie Tyszanie drugi raz w tym meczu doprowadzili do remisu, autorem tej bramki był Paciga, który trafił do pustej bramki ponieważ Szydłowski nie zdarzył wstać po obronie poprzedniego strzału. Niespełna dwie minuty później oświęcimski golkiper musiał wyciągać kolejny raz krążek ze swojej siatki tym razem po prostopadłym podaniu Wołkowicza - Bagiński strzelił gola z najbliższej odległości w samo okienko. Pod koniec tej tercji kontratak tyskiej drużyny na bramkę zamienił Sławomir Krzak.

Trzecia odsłona tego spotkania grana była znacznie wolniej niż poprzednie gdzie obie drużyny narzuciły sobie zabójcze tempo. Jedynego gola w tej tercji strzelił strzałem z daleka w 42 minucie Łukasz Sokół zupełnie zaskakując Szydłowskiego. Po tym trafieniu gracze GKSu kontrolowali już wydarzenia na lodzie, kilka składnych akcji wyprowadzili jeszcze gospodarze, ale nie wykazali się w nich skutecznością.

W dzisiejszym meczu na duże uznanie zasługuje doping kibiców obu ekip, był on głośny, efektowny a przede wszystkim kulturalny, jak widać jak się chce to można…….

Po meczu powiedzieli:

Waldemar Klisiak napastnik AKSAM Unii: No cóż nie daliśmy rady, ale znaleźć się w playoffach, zagrać takie mecze to jest kwintesencja tego sportu, tej wali i to jest ta nagroda. Żałujemy, że nie udało się nam wygrać tego meczu i przedłużyć tej walki no, ale taki jest sport, kilka minut zadecydowało że przegraliśmy to spotkanie. Zabrakło trochę konsekwencji były parę okazji, z których mogły paść gole.

Wojciech Wojtarowicz napastnik AKSAM Unii: Zabrakło nam myślę doświadczenia. Jako pierwsza formacja straciliśmy trochę za dużo bramek, a to my powinniśmy ciągnąć grę. Myślę że granie cały sezon na trzy piątki wyszło teraz z playoffach gdzie brakowało nam trochę sił, chcieliśmy to nadrobić ambicją. Tychy maja lepszą drużynę i wygrali zasłużenie. Dzisiaj publiczność była wspaniała chcieliśmy dla niej wygrać no ale cóż nie udało się no szkoda może za rok w playoffach będzie lepiej. Według mnie ten przepis grania o miejsca 5-8 jest bez sensu, teraz jak każdy jest załamany po takich playoffach. Będziemy się starać pokazać przed naszą świetną publicznością i grać na sto procent.

Jan Vavrecka trener GKSu Tychy: Muszę podziękować swojej drużynie, ale też pogratulować Unii która zagrała naprawdę dobre trzy spotkania. Mecz układała się dobrze w 2 tercji odskoczyliśmy już na dobry wynik. Bardzo zadowolony jestem że dobrze zagrał trzeci atak zdobyli trzy bramki.

Ales Flasar trener AKSAM Unii Oświecim: Zagraliśmy dobry mecz a o jego rezultacie zaważyły trzy cztery minuty pod koniec drugiej tercji kiedy to moi zawodnicy popełnili parę indywidualnych błędów, które taka drużyna jak GKS bezwzględnie wykorzystuje. Myślałem że dziś urwiemy Tychom ten mecz. Musze pogratulować trenerowi gości i całej drużynie za zwycięstwo. Założenia na ten mecz były takie aby się nie bronić i nie dawać rywalowi miejsca na lodzie co na początku meczu nam wychodziło.

Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

1:0 Wojtarowicz - Gallo, Klisiak (7:32)
1:1 Garbocz - Proszkiewicz, Kotlorz (13:34, w przewadze)
2:1 Gallo - Wojtarowicz, Klisiak (20:36, w podwójnej przewadze)
2:2 Paciga - Parzyszek, Wołkowicz (33:23)
2:3 Bagiński - Wołkowicz  (34:34)
2:4 Krzak - Wołkowicz (37:02)
2:5 Sokół - Krzak (41:26)

Aksam Unia Oświęcim: Szydłowski - Gallo, Kowalówka (2); Klisiak (2), Jakubik, Wojtarowicz - Javin (2), Kasperczyk; Modrzejewski, Stachura, Buczek - Połącarz, Cinalski (6); Twardy, Adamus, Szewczyk.
Trener: Alesz Flaszar

GKS Tychy: Sobecki - Gonera, Śmiełowski (2); Bacul (2), Parzyszek, Paciga - Kotlorz (6), Jakesz (2); Proszkiewicz, Garbocz, Woźnica (2) - Sokół, Majkowski; Wołkowicz (2), Krzak, Bagiński (2) oraz Witecki, Galant i Maćkowiak
Trener: Jan Vavreczka

Sędziowali: Kępa - Kolusz, Długi (wszyscy Nowy Targ)
Kary: 12-18
Widzów: 3500
Stan rywalizacji: 3:0 dla GKS-u. Awans do półfinału GKS Tychy.

Wielkie brawa dla zawodników za ambicję i grę do końca. Chodzę na mecze od 35 lat, widziałem wszystkie macze w których zdobywaliśmy mistrzostwo Polski, ale to co dzisiaj zrobili młodzi kibice było fascynujące. Piekny, kulturalny doping, bez wyzwisk i agresji. Kibice z Tych, też super. Panowie wielki Szacunek dla młyna. Szkoda że nie było transmisji w telewizji, bo byłaby to najlepsza promocja hokeja i wspaniałego dopingu. Jestem dumny z zawodników i wspaniałych kibiców !!!
szkoda ze nie bylo sexu na lodo.unia yak. tychy nigdy.
a tyskie 7-0 tak samo bedzie /medy/
pincher, weź się pierdolnij szmaciarzu w łeb. :) Typ się cieszy nawet po porażce, jest zadowolony z atmosfery, z tego że byli kibice gości, a nie było żadnych problemów, z kultury na lodowisku. Przyjmuje porażkę z klasą, a ty, pewnie z Krakowa, rzucasz na boki gównem w którym siedzisz po nozdrza.
Czlowieku popatrz co dizalo sie w Tychach kiedys widac ze teraz zaczeliscie ruch kibicowski ;P
GKS Tychy zagra w półfinale, a potem o brąz.
pincher: jak chcesz to mozesz miec braz pod okiem *u albo w majtkach posrancu!!!!! TYLKO TYSKI GKS KUR*O SPOCONA I OBLESNA PIZD*
HEHEHE
7-0 :-)
No doping był naprawde dobry..,,:D frekwencja na trybunach swietna !!!! a z gry mimo porażki jestem zadowolony bo mimo porażki aż 2:5 zagrali naprawde dobry mecz nasi zawodnicy można powiedziec że mecz był wyrównany ale to GKS Tychy zachował wiecej zimniej krwi i wygrał cóż macie lepszy zespół ale kibiców chyba my mamy lepszych.. :D:D:D
Dla was to był finał...jeśli my zagramy w finale PLH to będziemy porównywać doping i atmosferę. 3:0 zgodnie z planem...teraz wszystko w rękach zawodników JKH, którzy mogą dokonać największej niespodzianki od lat...Powodzenia Jastrzębianie. :)
taak a stwierdzasz to po meczu w którym było 100 kibiców GKSu i reszta lodowiska kibiców Unii... no wybacz.
wszystko bylo fajnie tylko nie to
dla was za chwile
pincher boli cie porazka z takim Wielkim GKS TYCHY.. ma bolec gorolu
jak my bysmy mieli finał to by sie ludzie na lodo nie pomiescili :)
haha, a czym wówczas się to różni od sytuacji w Tychach, gdzie na finały też się ludzie nie mieszczą?:D
Gratulacje dla GKS Tychy,gratulacje dla kibiców Unii a w szczególności sektora "L" no i oczywiście gratulacje dla samych zawodników,pokazaliśmy kawałek dobrego widowiska i na lodzie i na trybunach (ok.3,5/4 tys)
GKS dzis nic ciekawego nie pokazał mecz był dość wyrównany wiec sory kibice GKS-u ale na MP to będzie za mało :D
Zwróć uwagę na to jak Podhale gra z Jastrzębiem i Cracovia grała ze Stocznią, jakoś nam najłatwiej poszło. Więc skoro to jest dla Ciebie wykładnia to chociaż patrzyłbyś obiektywnie.
kazdy etap PO ma swoją wagę - wątpię czy drużyna mająca w perspektywie być może bardzo ciężki półfinał ( bonus podhala w przypadku jego awansu ) zagrałaby 1 rundę na 100 % - Wy mogliście się szarpać na całego aby dokonać niespodzianki My musimy siłami kalkulowac - teraz trzeba włączyć dopiero drugą łyżwę - POZDRAWIAM
KSU 1946 A nie mowilem ci ze za marzenia bys siedzial ale jak dla ciebie. GKS nic nie gral to w co grala unia i tak jak mowilem 3 do 0 GKS zegna frajera
Dobra. Skonczmy temat jestescie lepsza drużyną i powodzenia w walce o Mistrza :) ale mecz mógł się naprawde podobać......
Jedna jeszcze może taka uwaga do tyszan(kibiców),na drugi raz nie odpalajcie piro(zakazane to jest) po strzelonych bramkach, sporo huku to robi w takiej hali.
Jins, sorry, ale byłem na wszystkich meczach pomiędzy Unią a GKS-em i cokolwiek byś nie mówił to u nas atmosfera jest o niebo lepsza. Mówisz, że dla nas był to finał, a Wy na finał dopiero czekacie. Ok, spójrz tylko na to, że u nas od pierwszej rundy PO była pełna hala i to przy wyniku w meczach 0:2. U Was było ledwo 2000 ludzi. A teraz porównaj sobie oba miasta i popatrz kto tu wychodzi na plus. Co do całej rywalizacji to uważam, że mogliśmy urwać choć jeden mecz. Niestety GKS ma personalnie lepszy skład i jeden nasz błąd powoduje, że szybsi i z lepszą techniką zawodnicy zamieniają go na bramkę. Szkoda bo przy stanie 1:2 jutro mielibyśmy z 5000 ludzi na hali.
A czemu napisałem "Jins" to pojęcie nie mam. Zmęczenie chyba łapie. Miało być Infernalism.
No właśnie, byłeś na meczach GKS-u z Unią. Unia nie jest już atrakcyjnym rywalem dla tyskiego widza. A co do zamiany błędów na bramki, to właśnie cechuje lepszą drużynę. Gdybyście mogli urwać jeden mecz, to tak by się stało. Nie mogliście, bo jest 3:0.
W Tychach niestety mieści się ok.2500 widzów
Więcej się mieści, bo jak i trzeba, to i stać ludzie potrafią i ścieśnić się. 3500 też by weszło.
Witam! Infernalism - jedna uwaga. Kilka lat temu na tym forum napisałem dokładnie to samo odpowiadając na zarzuty tykich kibiców o frekwencję w Oświecimiu na meczach z Tychami. Wtedy u nas 2000 u was 3500. Teraz odwrotnie. Widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sytuacja jeśli chodzi o poziom sportowy drużyn odwróciła się ale na trybunach też, tyle że w drugą stronę. Może to jakaś prawidłowość? Życzę (szczerze) złotego medalu MP. Dominacja Cracovii jakoś mi nie odpowiada.
Ale wy z nami graliście w finale (zakładam, że nie pisałeś wcześniej). Teraz był ćwierćfinał. Was na finale było 2000 w 2005 roku. Ponadto, przyjezdnych z Tychów do Oświęcimia w tym roku było więcej, niż w odwrotną stronę. Kibice obu drużyn napędzili się sami do większego zaangażowania. A dominacja jednej drużyny zawsze źle odbija się na zainteresowaniu ligą. Tak samo było, kiedy wy dominowaliście, ale co wasze, to już nikt wam nie zabierze. GKS-u nienawidzi jednak wielu, wielu ludzi, a Cracovia...cóż, mało kto za nią przepada, ale oni tytuły zdobywają już prawie seryjnie (do tej pory dwa z rzędu dopiero, więc seria niewielka) i ludzie się przyzwyczaili. Wydaje mi się, że chociażby ze względu na bonus i znacznie lepszą grę w tym roku z tym przeciwnikiem, to GKS ma większe szanse zdetronizować Cracovię, niż Podhale. Dziękuję za życzenia. Stosunki tysko-oświęcimskie zdaje się poprawiają. Szanujmy się, gratuluje walki na lodzie i frekwencji na trybunach. Sukces rozleniwia ludzi. My jednak
My jednak ułożyliśmy dopiero srebrną dynastię, a tej z perspektywy czasu nie pamięta nikt od kibiców danego zespołu. Głód tytułów w Tychach nie zmalał ani o jotę.
I jeszcze jedna moja malutka uwaga. Skończcie z tą wazeliną. Była kultura na meczach, wszyscy zdrowi, ale to by było na tyle. Komu jak komu, ale GKS-owi finałów życzył nie będę.
to tak jak ja zawsze unii zycze spadku bo tam wasze miejsce
i tu sie zgodze podhale ich jebnie na spokojnie
tak powinien wygladac kazdy mecz plh w polsce.. 4k na lodo, kibice gosci, dobry mlyn i dobre widowisko sportowe! - marzenia
bandycki klub to gks, pojdziemy z toba az po zycia kres.. dobra przyspiewka
masz coś ze słuchem albo z głową
proponuje wizyte u laryngologa Dexter.
tyskie pajace dac glos
ty spocony psie zamknij pysk bo ci zrobie wycieraczke z ryja! Internetowy napinacz sie znalazl co nie ma pojecia o hokeju...byle cos napisac i byle zeby sie nie nudzilo...jak chcesz se poisac to spierda**j na czat albo do cyrku tam se bedziesz mogl pajacowac... leszczu posrany
Ale pitolisz *u...7-0. :-)
ale wy sie podniecacie ile to ludzi bylo na meczu, dzicinada i tyle!!
ale wy sie podniecacie ile to ludzi bylo na meczu, dzicinada i tyle!!-ile klub zarobil na biletach :)
a po drugie jesteśmy beniaminkiem i nie walczymy o utrzymanie ;)
Może zacznę od końca,fajnie że zawodnicy wyjechali po meczu i podziękowali jeszcze raz za doping.Rozmawiałem z panem Klęczarem i też był bardzo zadowolony...z tego całego "zamieszania"!Co do meczu,oczywiście kluczowym momentem tego spotkania były niewykorzystane sytuacje przy wyniku 2:1,a póżniejsza bramka gości na 2:2 chyba nas już troche "rozłożyła" psychicznie.Dobrze się stało że kibice z Tychów też mogli to spotkanie oglądać,zapachniało wreszcie "normalnością" na tym naszym lodowisku!Jeszcze jedno, "zawodnicy" piotr.C i adrian.K,tym destruktorom mówimy OUT!No i gratulujemy Tyszanom i życzymy powodzenia a jeśli zagrają z Jastrzębianami to droga do finału teoretycznie będzie łatwiejsza....
Wczoraj Gks zdecydowanie lepszy. Gratulacje i do zobaczenia "za rok" ( o ile pzhl znowu nie wymyśli jakiegoś "rewelacyjnego" systemu rozgrywek)!
Kto wie co by było gdyby zaraz po bramce na 2-1 Bucek wykorzystał sytuację sam na sam. Zachowanie pana #24 przy bramkach Pacigi i Krzaka żałość. Z kolei pan Piotr C. brylował w bezsensownych wykluczeniach ale to już standard.
a ja życze Góralom mistrzostwa :) powodzenia dzisiaj i z Tychami :)
A czy tego systemu nie wymyślił przypadkiem wasz człowiek M. Czerkawski?
Jeszcze jedno jak wygląda sytuacja z bonusami w walce o miejsca 6-9?
nie pod tym artykułem miała być ta wypowieddź a co do naszego meczu szkoda że rywalizacja zakończyła sie w trzech meczach ale brawa za walke:)
zadna szkoda bardzo dobrze 3 mecze tyle jeszcze wam zostalo z janowem i stocznia :D
dobrze ze nie jak wam z legia...
już miałem nadzieje,że żaden zakompleksiony z miasta hokeja sie nie bedzie wypowiadał,ale kamis jednak trzyma fason he,he
miejsca oczywiście 5-8
3 mecze mowilem hahaah
no i z czego sie cieszysz tępy dzieciaku neostrady??zazdrość zżera że gracie co roku o to samo?? Unia przynajmniej pokazała się z dobrej strony i brawa dla Oświęcimian za walke. bardzo sie ciesze że Unia i Stocznia weszły do PO a nie przez przypadek ten twój śmieszny klubik co go wszyscy leją dookoła od lat.
zobaczycie tyskie w tym roku nie Craxa wam dokopie wy gracie o majstra a majstra nie zdobedziecie hahaah
wy nic nigdy nie zdobyliście...więc dziwi mnie, że jest ci do śmiechu.
W tym przypadku się zgadzam. Sanok to jak ta krowa co dużo muczy, a mało mleka daje ;)
Gratulacje dla GKS. Do zobaczenia w półfinale. (oby) Chociaż kibice GKSu chcą JKH ale ja mam nadzieję że dziś wygramy i to z Podhalem będziecie rywalizować. Pozdrawiam.
pincher ty pierdol... fajfusie
Infernalism, a mówi ktoś, że nie byliście lepsi? Jak widać kompleks Unii nadal silny. Tyle lat z nami przegrywaliście, że teraz aż boicie się przyznać, że mecz mógł być wyrównany. Wynik wynikiem, ale prawdę mówiąc to przy wyniku 2:2 wyprowadziliście nam dwie kontry i zrobiło się 2:4. Tak jak mówię macie lepszy skład i pojedynczy zawodnik potrafi zaważyć o tym czy gol padnie czy nie. A my mając takich profesorów na obronie jak... no dobra bez nazwisk nie mamy szans się wybronić. Jeszcze co do frekwencji, Oświęcim ma około 40 tys. mieszkańców, a Tychy około 120 tys. zgadza się? Co do zawodników to z całym szacunkiem, ale Buckowi trzeba powiedzieć pa, pa. Gdyby wykorzystał obie setki pod bramką Sobeckiego to by było 4:1 w pewnym momencie.
No więc sam piszesz, że nie macie szans się wybronić, bo macie słabych obrońców. Jak nie macie się szans wybronić, to tracicie bramki z pewną regularnością. Gdybyście mogli wygrać, to byście wygrali, ta rywalizacja zaczynała się od stanu 0:0. Nie wiem czy GKS ma kompleks Unii, skoro od 2005 roku graliśmy z wami 4 razy w Play Off i nie wygraliście meczu od tamtego finału. To że Oświęcim ma 40 tys. mieszkańców to wasz i tylko wasz "problem". Na lodowisku nie liczy się później, jak dużo kibiców mogło przyjść, a to jaką atmosferę zrobią ci co przyszli. Tychy są uprzywilejowane, bo jest nas więcej, ale Kraków ma 700 tys. mieszkańców, najwięcej ze wszystkich, a ok. połowa mieszkańców to kibice Cracovii. Wiem także, że wiślacy też czasem zaglądają na lodowisko, a frekwencja taka sobie, na kolana nie powala. Ale to ich sprawa, jak grają mecz o wszystko, to szpilki tam nie wciśniesz. A to co "by było" to możesz mówić i mówić. Ja się sam złapałem za głowę jak można było tego nie trafić, jak widz
Ja się sam złapałem za głowę jak można było tego nie trafić, jak widziałem jedną waszą setkę w internetowym skrócie na naszej stronie klubowej, ale to było przy stanie 2:5. Ale tą okazję zmajstrowali wam Gonera i Prochu niepewni pod bramką. Wam zawodników nikt nie kontraktował, sami to robiliście i teraz bierzecie za to odpowiedzialność, że takich sytuacji oni nie wykorzystują. W drugim meczu w Tychach też mogło być dużo wyżej niż 3:2. Wy nie tylko nie umieliście wykorzystać, ale popełniliście więcej błędów. Owszem, macie słabszą drużynę, która mimo iż mogła skupić się tylko na tej rundzie, bo nikt po nich nie oczekiwał zwycięstwa w tej rywalizacji w Oświęcimiu, nie zdołała wygrać ani jednego meczu. Oddaj honor zespołowi, który dominuje was już w Play Off od 5 lat. To już też jest ładny kawałek czasu.
no to wytrzymajcie z tą dominacją jeszcze 10 lat i będziemy na remis:)
Krych, dobrze powiedziane :) Infernalism, nie mam zamiaru oddawać honoru GKS-owi bo przed Wami jeszcze daleka droga do tego co zdobyła Unia. Poza tym my dominowaliśmy Was znacznie dłużej. Jak zaliczycie tyle sukcesów co Unia to wtedy pogadamy. Ja zawodników nie kontraktowałem niestety :)
To zakontraktuj lepszych, jeśli wiesz jak zdobyć pieniądze, przyciągnąć sponsorów, a potem przekonać zawodników. A ja wam honorów za to co działo się w poprzednim stuleciu także mogę nie mieć ochoty oddawać wam honoru, "bo nie i tyle". Skoro ty nie możesz spojrzeć faktom w oczy, to i ja widać także. Nie wygraliście ani jednego meczu w PO w tym czasie. Tu nie chodzi o porażki, tu chodzi o porażki do zera. A byłbym poroniony, gdybym znowu chciał wskrzeszać te kolejne biadolenia o 15+7, albo 15+8. O tym kto miał ile tytułów nawet nie zaczynałbym gadki, bo wiem gdzie jest miejsce GKS przy dokonaniach Unii w tym piętnastoleciu zwłaszcza. To wy tak bardzo lubicie wspominać historię. A seria która zaczęła się 5 lat temu i trwa do dzisiaj, to nie historia, to teraźniejszość. Wygrywaliście w tym piętnastoleciu z prawie wszystkimi (Podhale miało swoją serię, której także po jednym mistrzostwie nie potrafiliście długo przełamać), ale nie z wszystkimi do zera. To też jest wymowne. A to że macie ba
A to że macie bardziej utytułowany klub to fakt, kto do ciężkiej cholery się z tym spiera? Chodzi o to, że teraz już od połowy dekady nie wygraliście meczu w PO. To też jest swego rodzaju seria, która widzę na was wrażenia nie robi i respektu nie wzbudza, jak chcecie.
może powspominamy lata 80-te skoro tak kolega Jins lubi historię
to ze stronki unii o historii klubu Panie jins :Sekcja hokeja na lodzie została założona w 1957 roku. W 1967 hokeiści awansowali do II ligi, a w 1970 do ekstraklasy. Przez wiele lat, aż do 1991 roku zespół balansował między I a II ligą.
A od 1991 aż do 2005 sukcesywnie grał w finale. Tyle w temacie.
dokładnie tak było przez wiele lat sie ogrywali i balansowali miedzy 1 a 2 ligą aby później przez długi okres dominować w lidze.
Ja niewiem o co wy się kłucicie Unia jest bardziej utytułowanym klubem od GKS-u ale kiedyś nam pewnie doruwnają a potem pewnie role się odwrócą oni spadną do 1 ligi my zas będziemy grać o medale panowie !!! taki jest sport raz na wozie raz pod wozem ale matymatycznie patrząc Unia 8 MP 7 pod rząd GKS 1 MP i narazie my dominujemy kiedys pewnie nas dogonia może w już w 2016 roku jak od tego seryjnie będa królować ale ich era kiedyś się skonczy nigdy nic nie trwa wiecznie odejdzie sponsor skonczy sieę granie i o co się tutaj kłocic cieszmy się że Unia powoli wraca do czołowki może za rok będzimy grali już o medale a wtedy będa ciekawsze mecze z GKS-em bardziej wyrównane.
oj żeby ta tyska dominacja nie trwała za krótko bo coś sponsorów w Tychach brak. Gdyby nie miasto to z tym 0.5 nlm zł od browaru daleko by nie zajechali.
Od lat, ale to literalnie, od lat już wszyscy "fachowcy" przewidują finansowy upadek GKS. Nadal ma on jednak jedną z najlepszych ekip w kraju i finansowego krachu nie ma, także się człowieku wyluzuj.
Oczywiście, że ta Wasza "seria" nie robi na mnie żadnego wrażenia bo po pierwsze mamy znacznie słabszy skład od czołowej szóstki, a po drugie my mamy się czym chwalić i to wcale nie jest odległa historia. Idąc Twoim tokiem myślenia pamiętne 4:0 w 2005 też jest historią więc czym tu się chwalić. Poza tym Wy chwalicie się tym, że pokonaliście do zera słabszego od siebie :) no naprawdę wyczyn na miarę mistrza polski! GKS Tychy - chluba narodu, bueheheheehhehehehe.
Serią można by było nazwać zwyciestwo w Finale w 2005 i w półfinale w 2006 bo wtedy te zespoły były jeszcze kadrowo wyrównane i w lidze w tych sezonach Unia była przed Gks-em ale w Play-Offach wy wygraliscie do zera ale zwyciestwo w 2007 w cwiercfinale i teraz bym tego tak nie nazwał a wiec narazie nas tylko lejecie 2 sezony w Play-Offach gdzie druzyny kadrowo i w sezonie prezentowaly podobny poziom a przez.
ale w tym finale też było 4:0 mimo wyrównanych druzyn )))
Kolego KSU gdy wy hurtowo zdobywaliście tytuły MP to Tychy były finansowym bankrutem więc nie pitol – nie sztuką jest wygrywać tytuły z max pełną kasą - teraz przerabia to Cracovia. Co się z wami stało gdy odszedł jedyny żywiciel Dwory? Co wam zostało prócz licytacji ile to razy MY zdobyliśmy? Jak na razie to tylko wspomnienia czar;). Życzę wam sobie i pozostałym klubom pełnej kasy na nadchodzące sezony bo hokej to najpiękniejsza dyscyplina sportu (to moje zdanie). Pozdrawiam i jak to już było POLSKI HOKEJ DLA KIBICÓW.
lojzij, ot całe sedno sprawy. Teraz to Unia jest finansowym bankrutem (choć może aż tak krucho z kasą nie jest bo jednak ten awans do PO wywalczyliśmy). Mimo wszystko Unia zapisała się w historii hokeja.
Tychy walczą o swoje, podhale również zdeklasują. Szkoda trochę marnować potencjał tego zespołu z Parzyszkiem i Gonerą na czele na drugie miejsce - mimo wszelkich uprzedzeń życzę w końcu Tychom majstra - po tylu sezonach się należy. UNIA OŚWIĘCIM
podchale w tym roku bedzie majstrem
No majster by się Tychom w końcu przydał, a i Cracovia by się przewietrzyła, choć jednak dla wielu jest zbyt mocna. Gratulacje dla Tychów, Unici szkoda nie szkoda nie wiadomo naktórym wylądujecie miejscu po zakończeniu rozgrywek.
Trudno się mówi... przegrana, mamy jeszcze za słaby skład. Ale przynajmniej w Oświęcimiu są większe serca dla hokeja, w dużo mniejszym miasteczku niż Tychy, większa często publiczność....I to się kiedyś odbije na Tyskim hokeju :)
swoją drogą fajnie jest robić hokej gdy miasto płaci stypendia drużynie, regularnie co miesiąc na konto, ale jak długo ???
jebal pies tyski gks
kowalowka won z unii nie ma tu dla ciebie miejsca adrianku chyba ze z dziewczynami jak beda cie chcialy w druzynie cinal to samo mam nadzieje chlopcy ze was w nastepnym sezonie zobacze ale w katowicach
Fakt Kowalówka zagrał słabe spotkanie z GKS-em ale ja bym go zostawił na nastepny sezon nabił też dużo pkt do kanadyjki i jest wsród obronców na 2 miejscu za Gallo a wiecej pkt zbobył niż Javin Połącarz i Cinalski ja bym z obrony wyjebał tylko Cinalskiego i Obstarczyka bo oni są daremni jak h*j a Cinalski ma zeza i sobie pewnie w bramke nie może trafić :D:D:D Kasperczyka Krzemienia bym zostawił bo to nasi wychowankowie i może od takiego Javina się dużo nauczą i będą kiedyś tak dobrzy jak Kłys i Noworyta :D