Wyświetleń: 4212

ComArch Cracovia o krok od finalu

2010-02-26 21:21:56

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali drugi mecz z Pol-Aqua Zagłębiem Sosnowiec, tym razem 5:3 i do awansu do finału Mistrzostw Polski brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie tej rywalizacji rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek w Sosnowcu.

To był inny mecz niż ten czwartkowy. Cracovia od początku uzyskała przewagę, była szybsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Już 99 sekundzie gospodarze objęli prowadzenie grając w przewadze (na ławce kar Opatovsky). Po rozegranym "zamku" strzelał Leszek Laszkiewicz a Słaboń nie miał problemów z dobitką. W 14 minucie Zachariasz nie trafił z metra i to się natychmiast zemściło. Kiedy karę odsiadywał Dronia, ponownie pierwsza formacja "Pasów" rozklepała sosnowiczan. Strzelał Leszek Laszkiewicz, a jego brat Daniel z bliska wpakował krążek pod poprzeczkę.

Druga tercja rozpoczęła się od kary dla Musiala, ale goście nie potrafili założyć "zamka". Za to po jego powrocie zostali skarceni kolejną bramką. Musial wygrał bulik, "guma" trafiła na linię niebieską do Dudaša, a ten potężnym uderzeniem nie dał szans Rajskiemu. Sosnowiczanie w tym okresie nie grali dobrze, nie mogli sobie poradzić w przewadze, a na dodatek Rajski odbijał przed siebie krążki. W 32 minucie nie mający najlepszego dnia sędziowie nie dostrzegli, że goście mieli na lodzie przez blisko pięć sekund o jednego gracza więcej! Doskonale widzieli to kibice i głośno krzyczeli, jednak rozjemcy nie wiedzieli o co chodzi. W 35 minucie Zagłębie grało w kolejnej przewadze i kiedy skończyła się kara Łopuskiego, Różański – po fantastycznym podaniu Sarnika – z najbliższej odległości wepchnął krążek do bramki. W końcówce odsłony przyjezdni przez 13 sekund grali w podwójnej przewadze (kary dla Bondarevsa i Dulęby), ale bez efektu.
Trzecią tercję lepiej rozpoczęli krakowianie. W 45 minucie sam na Rajskiego pojechał od linii niebieskiej Rutkowski, jednak nie zdołał go pokonać. Kilkanaście sekund później w pełni się zrehabilitował dokładając łopatkę kija do krążka po zagraniu Witowskiego. Zrobiło się zatem 4-1 i sosnowiczanie sprawiali wrażenie podłamanych. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że to koniec emocji. W 51 minucie goście przez 86 sekund grali w kolejnej podwójnej przewadze i choć miało stuprocentowe okazje (Różański!), to Radziszewski był niezawodny. Zagłębie strzeliło za to gola w najmniej oczekiwanym momencie. Rozjechali się obrońcy Cracovii, więc Luka nie miał problemów, aby z korytarza międzybulikowego trafić w "okienko"!

W 58 minucie i 5 sekundzie trener Milan Skokan poprosił o czas. Kiedy drużyny wróciły na taflę, w bramce nie było Rajskiego. I już po czterech sekundach padł kontaktowy gol dla gości. Teddy Da Costa wygrał wznowienie, strzelał Gabryś,  a Sarnik trącił krążek i ten trafił do siatki! Po chwili sosnowiczanie mieli ogromne pretensje do sędziów, że puścili grę, choć – nie tylko ich zdaniem – powinno być uwolnienie. W 59 minucie i 23 sekundzie krążek znalazł się w tercji gospodarzy. Ponownie zjechał Rajski i ponownie do wygranego bulika stanął Teddy Da Costa. W tym przypadku gol nie padł, choć do pełni szczęścia przyjezdnym niewiele brakowało. Za to "gumę" od Luki przejął Drzewiecki i równo z końcową syreną umieścił ją w pustej bramce. Kolejny mecz w poniedziałek w Sosnowcu.

ZDANIEM TRENERÓW:

Rudolf Rohaček, Cracovia: – O naszym zwycięstwie zadecydował dobry początek. Później gra się wyrównała, ale mieliśmy wszystko pod kontrolą. Do czasu, bowiem wystarczyły nasze frajerskie kary i postawiliśmy przeciwnika na nogi.

Milan Skokan, Zagłębie: – Był to kolejny dramatyczny mecz toczony w dobrym tempie. Zaczęliśmy źle, ale w końcówce mogliśmy doprowadzić do wyrównania. W hokeja gra się na gole, a ponieważ Cracovia strzeliła ich więcej, to wygrała. W moim zespole chciałbym wyróżnić – i to za oba mecze – Piotra Sarnika. Nie mam w zwyczaju oceniać i krytykować sędziów, więc powiem tylko, że dzisiaj nas zawiedli.

Andrzej Godny / sportowetempo.pl

COMARCH CRACOVIA – POL-AQUA ZAGŁĘBIE 5 : 3 (2:0, 1:1, 2:2)

1:0 - Słaboń (L. Laszkiewicz, Bondarevs) 1:39 (5/4)
2:0 - D. Laszkiewicz (L. Laszkiewicz, Csorich) 14:40 (5/4)
3:0 - Dudaš (Musial) 23:47 (5/5)
3:1 - Różański (Sarnik) 33:46 (5/5)
4:1 - Rutkowski (Witowski) 45:02 (5/5)
4:2 - Luka (Duszak, T. Da Costa) 53:29 (5/5)
4:3 - Sarnik (Gabryś, T. Da Costa) 58:09 (5/6)
5:3 - Drzewiecki 60:00 (do pustej bramki)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (Toruń) i Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz) - Sławomir Szachniewicz i Moszczyński (obaj Toruń). Kary: 16 - 24 min. Widzów 1300. Stan rywalizacji do czterech wygranych: 3-0 (z bonusem) dla Cracovii.