Wyświetleń: 4449

Pierwszy krok w stronę 5. miejsca

2010-02-27 02:46:49

- Dzisiaj umiejętnie wykorzystaliśmy grę w przewagach, co pomogło nam wygrać - powiedział szkoleniowiec Unii Oświęcim, Ales Flasar. Zwycięstwo odniesione w Jastrzębiu, przybliżyło Unitów do wywalczenia 5. lokaty. Podopieczni Wojciecha Matczaka staną przed szansą na zrewanżowanie się już w niedzielę.

Unici do spotkania z jastrzębskim GKS-em przystąpili, mając w składzie pięciu defensorów. O czym wspomniał trener Ales Flesar podczas pomeczowej konferencji. Jednak takie osłabienie nie przeszkodziło jego podopiecznym w pokonaniu ekipy gospodarzy piątkowego meczu.

Kibice jastrzębskiej drużyny doskonale pamiętają jeszcze spotkania sprzed paru dni przeciwko ekipie z Nowego Targu. Zacięta walka od początku do końca. Tak wyglądały w ogromnym skrócie. Początek piątkowego pojedynku niczym nie przypominał wspomnianych spotkań. Dosyć chaotyczna gra, niezbyt udane akcje raczej nie mogły podobać się kibicom. Wynik pojedynku w 5. minucie mógł otworzyć Tomasz Kulas, jednak młodemu jastrzębskiemu napastnikowi nie udało się pokonać Zbigniewa Szydłowskiego. Chwilę później krążek odbił się od słupka bramki JKH GKS po trafieniu Mariusza Jakubika. Pierwsza bramka pod czas tego spotkania padła na nieco ponad minutę przed zakończeniem tej odsłony. Po strzale Wojciecha Stachury krążek odbił się od Kamila Kosowskiego i znalazł pod kijem Marka Modrzejewskiego. Ten nie zmarnował dogodnej okazji i podnoszą krążek wpakował go do jastrzębskiej siatki nad leżącym Kosowskim.

Odpowiedź gospodarzy nastąpiła w 22. minucie spotkania. Ładnym strzałem w długi róg Petr Lipina pokonał Szydłowskiego i doprowadził do wyrównania. Takie wynik nie utrzymał się jednak zbyt długo. Kiedy w krótkim odstępie czasu na ławkę kar odesłany został najpierw Michał Szczurek, a chwilę później Petr Lipina, osłabienie rywala wykorzystał Adrian Kowalówka, ponownie wyprowadzając Unię na prowadzenie. Podopieczni Wojciecha Matczaka zdołali doprowadzić do wyrównania, które przyniósł gol zdobyty przez Grzegorza Piekarskiego. Minutę później Unia mogła ponownie wywalczyć przewagę. Jednak Wojciech Wojtarowicz przegrał pojedynek "sam na sam" z jastrzębskim golkiperem. Okazji do zdobycia trzeciej bramki nie zmarnował natomiast Adrian Kowalówka, który w 37. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Trzecia odsłona mogła okazać się kluczową. Jastrzębianie mieli dwadzieścia minut na odrobienie strat. Już w pierwszych sekundach szturmowali bramkę strzeżoną przez Szydłowskiego. Jednak kolejne próby nie przyniosły efektu w postaci wyrównujące bramki. Najbliżej osiągnięcia tego celu był Damian Kiełbasa, który objechał bramkę Unii i próbował wepchnąć krążek do siatki. Niestety zabrakło szczęścia. Przyjezdni, niesieni głośnym dopingiem sporej grupy kibiców Unii, również nie potrafili podnieść skromnego, jednobramkowego prowadzenia. Unici odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w starciu z jastrzębskim GKS-em i tym samym przybliżyli się do 5. miejsca.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 2:3 (0:1; 2:2; 0:0)

0:1 (18.45) Marek Modrzejewski - Wojciech Stachura 5/4
1:1 (21.08) Petr Lipina - Jiri Zdenek - Pavel Zdrahal
1:2 (26.44) Adrian Kowalówka - Wojciech Wojtarowicz - Petr Gallo 5/3
2:2 (33.34) Grzegorz Piekarski - Sebastian Kowalówka - Jakub Radwan
2:3 (36.19) Adrian Kowalówka - Mariusz Jakubik - Petr Gallo 5/3