Wyświetleń: 5425

Unia zagra o piąte miejsce (VIDEO)

2010-02-28 20:41:05

W dzisiejszym meczu pomiędzy Aksam Unią Oświęcim a JKH GKS Jastrzębie, zwyciężyli gospodarze 2:1 tym samym zapewniając sobie awans do dalszej części rozgrywek i powalczą o 5 miejsce ze Stoczniowcem.

Mecz rozpoczął się od paru szybkich ataków Unitów swoje sytuacje mieli Wojtarowicz i Gallo, strzał tego ostatniego zatrzymał się na słupku bramki broniącej przez Kosowskiego. Pierwszą bramę zdołali jednak strzelić hokeiści Jastrzębia. W 12 minucie kiedy krążek po podaniu Zdrahala otrzymał nie kryty Radwan szybkim strzałem z nadgarstka zupełnie zaskoczył Szydłowskiego. Wyrównujący gol dla gospodarzy był niewątpliwie jednym z piękniejszych trafień tego sezonu. Jego autorem był Tomasz Połącarz, który po podaniu od Klisiaka przy pomocy efektownego dryblingu uciekł obrońcą gości i przerzucił krążek nad leżącym już Kosowskim.

Tempo drugiej tercji nie było powalające. W 23 minucie kiedy na ławce kar przebywał Grzegorz Piekarski drugą bramkę dla Unii zdobył po zespołowej akcji Waldemar Klisiak. Kilka minut później swojej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jakubik, który swoim strzałem zdołał obić jedynie słupek. Drugie 10 minut tej tercji przypominało bardziej ślizgawkę niż mecz hokeja na lodzie. Obie drużyny popełniały wiele błędów a strzałów było jak na lekarstwo.

W trzeciej tercji swoich szans na odrobienie strat szukali goście z Jastrzębia jednakże bardzo dobrze broniący w tym meczu Szydłowski wychodził cało z „młynu” który kilkukrotnie fundowali mu przyjezdni.

Po meczu powiedzieli:

Waldemar Klisiak napastnik Aksam Unii: No cóż udało się awansować do "szóstki", nie udało się nam to w sezonie zasadniczym, później wygraliśmy grupę słabszą i przystąpiliśmy do playoff z takim nastawieniem żeby podskoczyć o co najmniej jedno oczko, udało się szóste miejsce już mamy a wydaje mi się że ostatniego słowa nie powiedzieliśmy. Dzisiaj to były szachy na lodzie, choć mieliśmy założenie żeby nie cofnąć się i trzymać rywala z dala od bramki podświadomie widzieliśmy ze wygrywamy 2:1 i jednak trochę się wycofaliśmy, wynik utrzymaliśmy do końca i o to chodziło.

Wojciech Matczak trener JKH GKS Jastrzębie: Potwierdziło się że playoff to nie liga, gratuluje zwycięstwa Unii. Co do mojej drużyny myśmy mieli 5 minut w playofach z Podhalem, niestety dosłownie pięć minut zabrakło nam byśmy grali w "czwórce". Po takiej wojnie z Podhalem zeszło powietrze z drużyny. Dziś dwie tercje były senne podobnie jak w poprzednim meczu w trzeciej tercji troszeczkę żwawiej.

Ales Flasar trener AKSAM Unii Oświęcim: Jestem zadowolony z wygranej, dobrze że grają, że walczą, chcieliśmy wygrać i to się nam dzisiaj udało. Co do szans w dwumeczu ze Stoczniowcem oceniam je 50 na 50, graliśmy z nimi dużo meczy, myślę że jak mogliśmy walczyć z Jastrzębiem to powalczymy też ze Stoczniowcem.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

0:1 Radwan - Zdrahal, Zdenek (11:02)
1:1 Połącarz - Klisiak, Jakubik (18:32)
2:1 Klisiak - Jakubik  (22:17, w przewadze)

Aksam Unia: Szydłowski - Gallo, A. Kowalówka (2); Wojtarowicz, Jakubik (2), Klisiak - Javin (2), Krzemień; Modrzejewski (2), Stachura, Buczek(2) - Połącarz; Adamus, Szewczyk, Twardy.

JKH Jastrzębie:Kosowski - Wolf, Bryk; Radwan, Zdenek, Zdrahal, Radwan - Piekarski (4), Labryga; Urbanowicz, S. Kowalówka, Danieluk (2) - Górny, Pastryk; Kulas, Kiełbasa, Kąkol.

Sędziowali: Dzięciołowski - Madeksza, Wieruszewski
Kary: 10-6 min.