Wyświetleń: 5047

Stoczniowcy rozgromili Nikiszowców

2010-02-28 22:45:06

Zawodnicy Energii Stoczniowca Gdańsk dosłownie rozgromili zespół Akuny Naprzodu Janów, wygrywając 8-0 drugie spotkanie w rozgrywkach o miejsca 5-8. Ponieważ w pierwszym spotkaniu dwumeczu również zwyciężyli Stoczniowcy - to oni zagrają o 5 miejsce.

Długo rozkręca sie pierwsza tercja spotkania. Początkowo to goście dominują na tafli, jednak nie potrafią stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich - uderzają mocno, ale szablonowo - i wybrany przez trenera zawodnikiem meczu Przemysław Odrobny pewnie chwyta strzały przeciwników. - Początek zagraliśmy nerwowo, za dużo woziliśmy krążek zamiast nim grać - ale wreszcie chłopcy zobaczyli, że to nie przynosi efektu - zaczęli podawać, co szybko przyniosło bramki - powiedział po spotkaniu trener Stoczniowca, Andrzej Słowakiewicz.

W 15 minucie wynik otwiera Aron Chmielewski, który po szybkiej kontrze zainicjowanej przez Vitka strzela w samo okienko bramki Elżbieciaka. Goście grają zbyt agresywnie  i łapią niepotrzebne kary, które kosztują ich utratę kolejnej bramki. Stoczniowcy wykorzystują okres gry w przewadze - Furo ściąga na siebie janowską obronę i wykłada krążek na pusty słupek do Jankowskiego, który dopełnia formalności. Chwilę później gospodarze mogą podwyższyć - ale zbyt wolno rozgrywają gumę pod bramką - i zjeżdżają do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W przerwie kibice gospodarzy w umiarkowany sposób wyrażają swój entuzjazm, pamiętając, że w piątek mimo prowadzenia 2-0 przez gospodarzy na Jantorze - mecz zakończył się zwycięstwem gości. Jednak tym razem scenariusz spotkania układa się zupełnie inaczej. Już w 25 minucie gospodarze mogą podwyższyć po karnym podyktowanym za faul na Skutchanie. Wykonawcą jest sam poszkodowany - ale nie udaje mu się zwód przed bramkarzem. Co się odwlecze - to nie uciecze - 5 minut późniejSkutchan wykorzystuje podanie Rzeszutki i podwyższa na 3-0. Goście też mają swoją szansę, ale nie wykorzystują jednego z nielicznych w tym spotkaniu okresu gry w przewadze.  Gdy tylko Stoczniowcy wracają do pełnego zestawienia - szybką akcję rozprowadzaChmielewski, a jego precyzyjne podanie zamienia na bramkę Bartłomiej Wróbel. Przed końcem swoją szansę ma jeszcze Steber, który jedzie sam na sam z Elżbieciakiem - ale bramkarz gości udowodnia swoją klasę, broniąc zarówno strzał, jak i dwie dobitki.

4-0 to w hokeju wynik do odwrócenia - ale w dwumeczu gdańszczanie mają w tym momencie przewagę 7 bramek - i nikt już w hali Olivia nie wątpi, że mecz o 5 miejsce będzie udziałem Stoczniowców. Zwłaszcza, że już 4 minuty po rozpoczęciu 3 tercji gospodarze podwyższają wynik - Skutchan wykorzystuje podanie Rzeszutki zza bramki i w pełnym pędzie posyła gumę do bramki. Janowianie łapią karę za karą - w pewnym momencie aż 4 gości siedzi na ławce kar - a w osłabieniu trudno jest gonić wynik.  Stoczniowcy zaczynają "grać koleżeńsko", wykładając sobie nawzajem krążki zamiast wykorzystywać stwarzane sytuacje. Tylko dzięki temu janowianie w 3-minutowego okresu gry 5 na 3 wychodzą bez szwanku. - Przy wysokim prowadzeniu często tak się dzieje, że jeden kolega chce zagrać drugiemu, tak żeby każdy zdobył swoją bramkę - tłumaczył po meczu nieskuteczność Stoczniowców w podwójnej przewadze Andrzej Słowakiewicz. - Zawodnicy tak już ten krążek rozgrywali, żeby strzelić na pustą bramkę, mimo, że powinien strzelać ten, który ma sytuację.

Dopiero w 57 minucie gdańszczanie zaliczają kolejne trafienie - tym razem podanie Rzeszutki wykorzystuje Steber. Minutę później Jarosław Rzeszutko, który już w meczu zaliczył 3 asysty, zmienia lot krążka uderzonego z niebieskiej przez Maciejewskiego, zdobywając swoje upragnione trafienie. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa strzelec pierwszego gola - Aron Chmielewski. - Marek Wróbel pojechał na bramkę, idealnie wyłożył mi krążek - a ja po prostu zrobiłem to, co do mnie należało - podniosłem krążek i strzeliłem nad parkanem do pustej bramki - powiedział skromnie po meczu 18-letni napastnik Stoczniowców.

- Bardzo chcieliśmy pokazać, że niesłusznie nie zagraliśmy w pierwszej szóstce - i cieszę się, że nam się to udało. Przegrani pewno będą się tłumaczyć, że to był mecz bez stawki, że nie było motywacji - ale w dwumeczu wygraliśmy 15-4 - to chyba czegoś dowodzi - powiedział po spotkaniu trener Stoczniowców, Andrzej Słowakiewicz.

Trener janowian nie powiedział nic - po prostu nie przyszedł na konferencję prasową. To, że trenerzy drużyny z Janowa lekceważą gdańskich dziennikarzy, stało się już tradycją (w tym sezonie nigdy trener Akuny Naprzodu Janów nie pojawił się na konferencji prasowej). Dziwi tylko, że tym samym trener janowian lekceważy kibiców swojej drużyny, którzy zapewne chcieliby usłyszeć chociaż kilka słów wyjaśnienia tak druzgoczącej porażki.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Akuna Naprzód Janów 8-0 (2-0, 2-0, 4-0)

1:0 Chmielewski as. Vitek (15.03)
2:0 Jankowski as. Furo, Ziółkowski (17.18 w przewadze)
3:0 Skutchan as. Rzeszutko (29.59 w przewadze)
4:0 B. Wróbel as. Chmielewski, Jankowski (36.06)
5:0 Skutchan as. Rzeszutko, Steber (44.06)
6:0 Steber as. Rzeszutko, Skutchan (56.16)
7:0 Rzeszutko as. Maciejewski (58.17)
8:0 Chmielewski as. M.Wróbel, Vitek (59.39 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; B.Wróbel - Kostecki, Skrzypkowski - Mat.Rompkowski, Smeja - Maj, Maciejewski - Kantor; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Vitek - M.Wróbel - Chmielewski, Mac.Rompkowski - Strużyk - Wróblewski.

NAPRZÓD: M.Elżbieciak; Działo- Gwiżdż, Kulik - Pawlak, Zatko - Kurz, Gretka - Bernacki; Sowiński - Salamon - Gryc, Pavliś - Kubenko - Jóźwik, Pohl - Słodczyk - Kacir oraz Ł.Elżbieciak, Jastrzębski.