Wyświetleń: 7624

Zagłębie straciło punkty oraz bramkarza

2010-11-05 22:07:31

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec ulegli na własnym lodzie Unii Oświęcim (2:5). Spotkania nie dokończyli bramkarz Zagłębia, Tomasz Dzwonek oraz strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy, Łukasz Podsiadło.

Pierwsza część piątkowego pojedynku była dosyć czysta. W kolejnych sędziowie już jednak nie patyczkowali się z zawodnikami (były momenty, kiedy boksy kar właściwie się nie zamykały). W połowie meczu, za spowodowanie upadku Waldemara Klisiaka do szatni odesłany został Łukasz Podsiadło. Kary za niesportowe zachowanie otrzymali ponadto Martin Voznik oraz Marek Modrzejewski. Mimo sporej ilości kar, w trakcie piątkowego spotkania nie padła ani jedna bramka w przewadze.

O zwycięstwie zadecydowały taktyka, szybkość oraz technika – we wszystkich elementach od początku przeważała Unia. Wygraną znacznie ułatwiło jej zdarzenie z 23. minuty, które wyeliminowało z gry bramkarza Zagłębia, Tomasza Dzwonka. Zawodnik doznał kontuzji ręki (prawdopodobnie pęknięcia), interweniując przy strzale Miroslava Zatko.

Między słupkami zastąpił go Łukasz Blot. Nierozgrzany golkiper już po trzech minutach przepuścił jednak strzał Adriana Kowalówki (było to drugie trafienie obrońcy drugiej formacji; po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 6. minucie gry – przyp. red.). Nie najlepszą dyspozycję rezerwowego bramkarza Zagłębia wykorzystali jeszcze później Robert Krajci, Waldemar Klisiak oraz Mariusz Jakubik.

Sosnowiczanie piątkowe zawody rozpoczęli całkiem nieźle. Już w pierwszych fragmentach gry, dzięki prostopadłemu zagraniu do Piotra Sarnika, gospodarze mieli szansę objąć prowadzenie. Napastnik przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Unii, Krzysztofem Zborowskim. Więcej szczęścia miał Łukasz Podsiadło, który w identycznej sytuacji nie dał golkiperowi rywali żadnych szans. Dodajmy, ze kilka chwil wcześniej, bramkę dla teamu z Oświęcimia strzelił doskonale znany sosnowieckiej publiczności Paweł Dronia. Sędzia unieważnił jednak trafienie, odgwizdując spalonego w polu bramkowym.

W pierwszej części gry, oba zespoły miały jeszcze doskonałe okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 12. minucie Robert Krajci trafił w słupek, zaś sześć minut później – mając przed sobą pustą bramkę – fatalnie spudłował Martin Voznik.

– To był  mecz walki, trudny mecz. Wirtuozerii czy sportowego piękna było niewiele, ale dziś liczą się przede wszystkim trzy punkty. Potrzebowaliśmy ich – mówił Adrian Kowalówka.

– Myślę, że z polską ligą nie jest jeszcze tak źle. Jest pięć silnych, wyrównanych zespołów, które powinny liczyć się w walce o trofea. Zdaję sobie jednak sprawę, że takie zespoły, jak Sosnowiec też za darmo punktów nie oddadzą – przyznał szkoleniowiec Unii, Ladislav Spisak.

– Niestety, kolejne punkty stracone na własnym lodzie. Szkoda, bo rywale coraz bardziej nam odskakują. Unia była dzisiaj lepsza, potrafiła wykorzystać nasze błędy – komentował Milan Baranyk.

Zagłębie Sosnowiec – TH Unia Oświęcim 2:5 (1:1; 0:1; 1:3)

2:5 – Jakubik (Riha, Tabacek) 53.52’
Kary: 45-28 min. (w tym KMNZ dla Ł. Podsiadło oraz 2+10 dla M. Modrzejewskiego i M. Voznika za niesp. zach.)
Strzały: 23-38
Sędziowali: Meszyński oraz na liniach Cudek i Adamoszek.
Widzów: 500

Zagłębie: Dzwonek (od 23.20 Blot) – Banaszczak, Marcińczak, Jaros, Voznik (12), Sarnik, Duszak, Cychowski, M. Kozłowski, T. Kozłowski (2), Baranyk (2), Jaskólski (2), Kulik, Białek, Twardy, Podsiadło (27), Dołęga, Zachariasz

Unia: Zborowski – Piekarski, Gabryś, Riha, Modrzejewski (14), Krajci (2), A. Kowalówka, Gallo, Tabacek (2), Jakubik (2), Klisiak (2), Dronia, Zatko, Wojtarowicz (2), Stachura (2), Radwan, Połącarz, Sękowski

o co chodzi z dzwonkiem i podsiadłem?
Dzwonek po strzale Zatko prawdopodobnie złamana ręka, Podsiadło kara meczu na Klisiaku
Jaros wracaj do nas! Gratuluję uni
Krótka relacja z meczu - mecz bardzo przeciętny, zagłębie zagrało bardzo słabo, momentami przebłsyki indywidualności - Baranyk, Voznik. Unia niestety dostosowała się do słabego poziomu i na własne życzenie mieli mecz na styku do połowy 3 tercji.
I tercja niemrawa - ładna bramka Kowalówki,
II podobna do I - znowu Kowalówka - ogromny plus za ofensywe, natomiast defensywa jak za wsze... Adrian troche pomysłowości i będzie dobrze!
III tercja najlepsza - piękna bramka Krajciego pod poprzeczke - Meisterstueck! potem Waldek i Mario dwa farfocle. Przełomowe były pierwsze 10min - sędzia się pogubił zaczął gwizdać głupie kary, a faule ewidentne puszczał. Unia grała w osłabieniu 5/3 i jakimś cudem się wybronili. W komplecie Waldek puścił gume na bramke, bramkarz - klasa naszego Stańczyka w sam sobie wiadomy sposób puścił gumę i było po meczu. Waldek miał groźnie wyglądający uraz po faulu Podsiadły - w sumie faul ewidentny ale nie na karę meczu.
Na wielki plus cała druga formacja szczególnie Waldek - najlpeszy nasz zawodnik, tradycyjnie Tabacek, Gallo i Kowal za bramki, Zbora bardzo pewnie w bramce.
Ogólnie mecz ciekawy lecz bardzo przeciętny, który Unia powinna mieć ustawiony w połowie drugiej tercji.
Naszych "odważnych" przełajowców z eLki próżno szukać, pewnie wybrali internet albo knajpe zamiast meczu - "najwierniejsi: kibice eLki meczów z Tychami i Podhalem
pozdro dla wszystkich kibiców hokeja!
"Unia niestety dostosowała się do słabego poziomu i na własne życzenie mieli mecz na styku do połowy 3 tercji." Ciekawe czy będziesz taki mądry jak się paluszkom hokej znudzi co podobno niebawem nastąpi BO NIESTETY KRYZYS???
Zupełnie bezpodstawna i idiotyczna napinka spowodowana chyba rozgoryczeniem po porażce. A skąd Ty bierzesz takie informacje, że niby " się paluszkom hokej znudzi"? Nie kompromituj się już i idź spać.
typowe leczenie kompleksow . coz lysyjonow I liga wita... :)
gosciu zastanow sie co wyPISujesz, zaglebie dzisiaj zagralo zaj... hokej a unia miala okazje ktore wykorzystala , bo gdyby sie nam dzwonek nie zepsul to sytuacja byla by inna. sporz na wynik spotkania do momentu gdzie ten bramkarz z dupy wziety nie wszedl to sobie sam odpowiesz na pytanie o paluszkach . TO MOWILEM JA kibic z sosnowca PZDR DAL UNIACZÓW
Rozczulacie się jakby gościu mecz widział, a przecież lysyjonow to kibic Naprzodu:) Więc pozdro Wy.
Na chwilę obecną nie widzę żadnego twojego "mądrego" komentarza po meczu Janowa z Cracovią pod waszym artykułem!Oszczędź nam na drugi raz takich uwag!Mieliście w zeszłym sezonie Akunę było dobrze,u nas bywało różnie,teraz my mamy Aksam a u was jest lipa.Zawsze będzie taka dysproporcja dopóki hokejem nie zainteresuje się tv,sponsorzy (musi być większy nacisk na marketing) i nie myśl sobie że takie firmy jak Comarch czy Ciarko będą WIECZNIE sponsorować hokej!U nas też co poniektóre osoby tak myślały o firmie Dwory a jak się skończyło to wszyscy wiemy.
Każdy sie smial ze Unie sponsoruja paluszki gdzie oni teraz sa???? :)
Poziom z roku na rok jest słabszy przykro na to patrzeć. Mecz przeciętny, ale emucjonujący, twarda gra na bandach, trochę pomyłek sędziowskich. Przesądziły dziurawe parkany Blocia, puszczał chłopak między nogami wszystko, ale trudno się dziwić jak zagrał 1 mecz o stawkę od 6 lat. Szkoda Dzwonka, pęknięty bark, Nowak musi szybko dojść do 100%, bo też jest po jakiejś drobniejszej kontuzji i jedziemy dalej.
Musi sie chlopak bardziej wyluzowac przed meczem... ;)
ciekawe skąd masz takie informacje:))) przepraszam ale jest to śmieszne co piszesz więc tego nie komentuje - o zasadności Twojego komentarza przekonasz się w tym i przyszłym sezonie. pozdr.
a jak tam Zatko ?
Zatko na swoim wysokim poziomie, tak jak Piekarski i Jurek ostatnio - o nich nie wspominam bo z pewnego poziomu nie schodzą w tym sezonie, natomiast żaden z nich nie błysnął jakąś akcją - Zatko atomowym strzałem nokautując Tomka Dzwonka i Piekar paroma akcjami do tercji w swoim stylu.
Zatko w piękny sposób "wysadzony w powietrze" przez młodego Białka. Numer buta było widać. Podobnie Gallo. Piekarskiego wogóle nie widoczny.
Brawa dla naszej młodzieży. Unia myślała, że przyjechała po pewne punkty. Gdyby nie kontuzja Dzwonka i kara meczu dla Podsiadło ( za co to chyba tylko nieudolny sędzia wie) to byłoby ciekawie do końca.
Tylko nie pisz że Białek skasował Zatko!!Facet-to dwie rozne klasy zawodników!Zatko ..to klasowy gracz-a Białek..rozśmieszasz wszystkich!
Akurat z tym Zatko to prawda, dostał takie drzewko, że aż się ździwiłem. Odbił się jak od ściany po czym chyba był lekko zamroczony, bo zaraz poszła kara za 6 na lodzie dla Unii:) Białek jeszcze nie gra za dobrze ciałem, ale same warunki sprawiają, że wszyscy się od niego odbijają. Ta akcja mu wyszła.
innu niepisz ze wszyscy sie od Białka odbijaja bo jak zetknął sie Z CZUYEM to chłopak niewiedział co sie z nim stało i do konca meczu juz niewyszedł na lód ale jest prawdą ze chłop ma warunki niesamowite
No tak, ale Czuy to inna liga niż wszyscy gracze PLH. Wchodzi bardzo dynamicznie. Wczoraj jak jechał Białek przy bandzie to nawet jak się wlukł to się odbijali, a 2 razy zaliczył ładne wejścia właśnie na Zatko i Gallo. Widać, że wychodzi mu coraz lepiej bo w poprzednich meczach niezdarne te jego wejścia były.
Adam551 . Widzisz tu sie zlapiesz za glowe ze swojej glupoty. Białek Moze niedoswiadczony zawodnik ale Zatko tak sponiewierał że zakrecilo mu sie troche w glowie :) To jeszcze Zatko sie przypalil. Pozdrawiam normalnych . Sami napinacze ... ehh
EJ PUSZCZAC MOJ KOMENT NAPINACZE, TO NIE INTERIA!!!!!!!!!!!!!!!!!
ty się gościu najpierw naucz czytać ze zrozumieniem,bo twój post po meczu Podhala ze Stocznią dowodzi że chyba nawiałeś z psychiatryka.A że stan beznadziejny to nawet cię nie szukają durniu bez szkoły.
ogólnie 3liga afrykanska
A JA jako kibic Naprzodu juz nie moge doczekać sie występu KULIKA w Janowie!!!Niech wygra lepsza drużyna ale wszyscy kibice Naprzodu czekają na ,,JUDASZA"
Każdy kto nie chce grać za darmo i odchodzi to judasz?
Adam551 chwalisz Zatkę, a on też odszedł. To już nie Judasz?
chodzi o to ze odszedł do sosnowca a sosnowiec dla śląska to największy wróg :)
W gruncie rzeczy to ten riha z uni to jakiś dzieciaczek -pokazuje język zawodnikom z drużyny przeciwnej ma jakieś problemy emocjonalne chyba jest za stary.
Riha wygląda jak menel z bramy a zachowanie na lodzie jak by był po dopalaczach to samo kowalówka kretyni sedzia niech sędziuje balet idiota tak czystej dupy jak Franek wsadził Emerytowi dawno nie widziałem ale co wymagać taki związek takie sedziowanie Dronia reprezentant POLSKI grzeje ławe a gra piekarski który z emerytem powinien pić piwo na trybunach
warto jeszcze wspomnieć o Jakubiku. Człowiek ma wyraźne problemy emocjonalne albo już mu prostata szwankuje. Te jego obsceniczne gesty w okolicach genitali- żenujące!
Znaleźli się!Sami macie problemy!Powiedzieli coś tam na tego wszego Białka i płaczecie!Odpier* się od Unii!A tak na marginesie Riha pokazał język jak jechał czy jak stał i patrzył na zawodnika z Zagłębia?
dostali po dupie to placza zaglebioki .
W takim razie Alex Oviechkin to też dzieciak z problemami emocjonalnymi bo wykonał w zeszłym sezonie w kierunku do Crosbiego gest "kurczaka" tudzież nasze "kaczuszki". Riha jest zawodnikiem idealnym, pomimo tego, że bramek za dużo to on nie strzela, to jego asysty, technika czy balans ciałem są niesamowite. A do tego ma ogromne serce do gry i do meczów podchodzi bardzo emocjonalnie co niejednokrotnie nam w Oświęcimiu pokazał. Nie dość, że jest świetnym zawodnikiem to jeszcze potrafi zrobić show. Jest w Unii pierwszy sezon, ale kibice już go kochają. Takich zawodników jak on w Polsce brakuje. Bo oprócz samego grania w hokeja to na lodzie trzeba pokazać, że się kocha to co się robi, i to Riha robi. A poza tym niezły z niego prowokator co udowodnił nawet tutaj, wzbudzając w Was oburzenie.
Anarch prowokowanie a *owanie to jednak różnica. Siedziałem niedaleko ławki Unii i widziałem co pokazywał, a nie był to tylko język. Ciekawe czy tak samo by się zachował jakby Wasza drużyna przegrywała.