Wyświetleń: 6659

Trzy gole Leszka Laszkiewicza w derbach Małopolski

2012-10-23 22:15:55

Hokeiści Unii przyjechali pod Wawel z zamiarem zniwelowania strat do czwartej w tabeli Cracovii. Szło im nieźle aż do trzeciej tercji, w której odważniej zaatakowali. Gospodarze tylko na to czekali i pod wodzą Leszka Laszkiewicza odnieśli okazałe derbowe zwycięstwo.

- Po ostatnim zwycięskim meczu w Sanoku widać było, że drużyna prezentuje się lepiej. Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem odniesienia zwycięstwa   mówił po meczu Waldemar Klisiak. - Chcieliśmy zniwelować punktową przewagę Cracovii i nawiązać walkę o czwarte miejsce

Tą myśl było widać od pierwszej syreny wtorkowego pojedynku. Na lodzie sporo się działo i obie drużyny postawiły na twardy, ofensywny hokej. Wynik tego pojedynku otworzył Leszek Laszkiewicz, zmieniając tor lotu krążka po atomowym strzale Nicolasa Bescha z niebieskiej linii. Goście odpowiedzieli na początku drugiej tercji trafieniem Jarosława Rzeszutki. Remisem nie cieszyli się jednak zbyt długo, gdyż w 27. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Petr Dvorzak. Czeski zawodnik godnie zastąpił zawieszonego na trzy mecze Josefa Fojtika.

Stracona bramka podrażniła gości. Rzucili się do ataku i bliscy byli zdobycia wyrównania. Nie udało im się, gdyż cudów w bramce dokonywał Rafał Radziszewski. Krakowski bramkarz łapał dosłownie wszystko, co leciało w kierunku jego bramki. Po jednej z jego interwencji Damian Słaboń fenomenalnym podaniem posłał w bój Leszka Laszkiewicza, który wyszedł sam na sam z Michalem Fikrtem i wygrał ten pojedynek.

- Nawet do stanu 3:1 my mieliśmy więcej z gry, więcej sytuacji bramkowych. Potem sytuacja pod naszą bramką 2 na 1, indywidualna Leszka Laszkiewicza. Złapaliśmy kontakt na 3:2 i na trzecią tercję wychodziliśmy z nastawieniem zdobycia trzeciego gola - relacjonował po meczu Klisiak.

Potem jednak jego zawodnicy zamiast skupić się na odrabianiu strat zaczęli łapać kary. Po 51 minucie na ławce kar trwała istna karuzela zawodników Unii. Jaros, Tabaczek, Połącarz czy Prokopczik odsiadywali po dwie minuty powodując, że przez dłuższy czas Cracovia grała 5 na 3. Takiej okazji nie mógł przegapić niesamowity Leszek Laszkiewicz, który zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu.

Na niespełna trzy minuty przed końcem Jarosław Rzeszutko po technicznym uderzeniu rozbił szybę za bramką Radziszewskiego i kilku kibiców pod Wawelem zaczęło opuszczać lodowisko. Stracili tym samym szansę na zobaczenie ostatniej bramki zdobytej przez Patrika Valczaka.

- Cieszę się z wgranej i z tego, że mamy trzy punkty. To jest najważniejsze. Dziękuje chłopakom za grę i trzeba się przygotować do następnego meczu – podsumował w swoim stylu szkoleniowiec gospodarzy Rudolf Rohaczek.

COMARCH CRACOVIA - AKSAM UNIA OŚWIĘCIM 6 : 2 (1:0, 2:2, 3:0)
1:0 - Leszek Laszkiewicz - Nicolas Besch - Damian Słaboń (16:50)
1:1 - Jarosław Rzeszutko - Jarosław Różański (20:46, 5/4)
2:1 - Petr Dvorzak - Aron Chmielewski (27:09)
3:1 - Leszek Laszkiewicz - Damian Słaboń (28:58)
3:2 - Jarosław Rzeszutko - Angel Nikolov (33:12)
4:2 - Robert Kostecki - Sebastian Kowalówka (43:52)
5:2 - Leszek Laszkiewicz - Damian Słaboń (55:06, 5/3)
6:2 - Patrik Valczak - Petr Dvorzak - Aron Chmielewski (59:35)

Składy:

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Sznotala, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz (2) - Kłys, Dudasz, Valczak (2+10), Dvorzak, Chmielewski - A. Kowalówka (2), Noworyta, Piotrowski, S. Kowalówka, Kostecki - Witowski (4), Zieliński, Kmiecik, Rutkowski, Ziętara (4).

Aksam Unia: Fikrt (Stańczyk) - Gabryś, Nikolov, Chomko, Rzeszutko, Różański - Prokopczik (4), Piekarski, Łucznikow, Tabaczek (2), Wojtarowicz - Połącarz (2), Kasperczyk, Jaros (2), Jakubik (2), Adamus - Żogała, Jurczak, Skrzypkowski, Piotrowicz, Kwadrans.