Wyświetleń: 10353

Kolejny skalp sanoczan (WIDEO)

2013-09-20 23:54:15

Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok rozbili MMKS Podhale Nowy Targ 9:0. - Przez dwie tercje trzymaliśmy się dzielnie, ale dostaliśmy w tym czasie tak wiele kar, że ubytek sił musiał się w końcu odbić - mówił po meczu Marek Ziętara, trener "Szarotek", który jeszcze 18 miesięcy temu prowadził drużynę z grodu Grzegorza.

Pierwsze dwie tercje przebiegały pod dyktando gospodarzy, choć nowotarżanie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Sanoczanie w pierwszej tercji zdobyli dwie bramki za sprawą Petra Sinagla i Wojciecha Milana w drugiej tercji dołożyli jeszcze jednego gola. Marcin Biały w 30 minucie wjechał przed bramką i umiescił gumę pod poprzeczką bramki Rajskiego.

Ostatnio odsłona to już dominacja Ciarko PBS Bank KH Sanok. Worek z bramkami się rozwiązał na dobre. W ciągu 5 minut padły cztery bramki. Co ciekawe trzy z nim padły łupem nominalnej czwartej formacji. Na listę strzelców wpisał się Demkowicz, Ćwikła i Wilusz.

Dla bramkarza gospodarzy Mateusza Skrabalaka był to pierwszy pełny występ w karierze w PHL i od razu zaliczył shutouts. - Chłopaki z obrony nie zapomnieli o pomocy, dlatego im też zawdzięczam ten wyczyn - mówi skromnie "Latynos".

Rywalizacja pomiędzy młodym polskim bramkarzem a doświadczonym już Amerykaninem Johnem Murray`em zapowiada się niezwykle ciekawie. - W tej chwili nie mówiłbym o rywalizacji. Jest przewidzianych tyle meczów w tym sezonie ze trener musi też mi dać szansę. Bo w razie jakiejś kontuzji Johna czy innego wypadku, czego mu się życzę, muszę być w stanie bronić i pomoc drużynie. Trenujemy razem dużo ze sobą rozmawiamy, analizujemy mecze żeby wyeliminować błędy także progres jest cały czas i oby tak dalej - podsumował współpracę z Amerykaninem Skrabalak.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Demkowicz (trener Ciarko PBS Bank):
- Dwie tercje były bardzo nieskuteczne w naszym wykonaniu gdyż oddaliśmy prawie 40 strzałów a wpadło tylko 3 bramki. Dużo było niefrasobliwości w naszym wykonaniu. Dużo lepsza skuteczność w ostatniej odsłonie w miarę szybka gra. Postawiliśmy dzisiaj w bramce na Mateusza, który będzie dostawał od nas szansę gry, gdyż różne są sytuacje gdyby Johna wyeliminowała kontuzja bądź choroba to drugi bramkarz musi być gotowy do gry.

Marek Ziętara (trener MMKS Podhale):
- Zdawaliśmy sobie sprawę, że o wielki wynik w Sanoku będzie nam bardzo ciężko. Mamy w tej chwili bardzo młodą drużynę. Ale muszę powiedzieć, że w miarę możliwości broniliśmy się skutecznie. Największym minusem tego meczu było to że złapaliśmy mnóstwo kar, przy takim przeciwniku jak Sanok w meczu nie ma szans by wybronić tylu osłabień. Te kary odbiły się na nas w trzeciej tercji.

Rafał Ćwikła (napastnik Ciarko PBS Bank):
- Zagraliśmy ambitnie od początku do końca spotkanie, chcieliśmy się pokazać przed własną publicznością. Myślę, że inauguracja się udała. Wygraliśmy wysoko, chociaż przez dwie tercje skuteczność nie była za wysoka. Ale w trzeciej tercji worek z bramkami się rozwiązał. Podhale miało też swoje sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się "Latynos"

Ciarko PBS Bank Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 9:0 (2:0, 1:0, 6:0)
1:0 - Szinagl - Vozdecky, Haluza (8:48)
2:0 - Milan - Kostecki, Urban (14:23, 5/4)
3:0 - Biały - Wilusz, Ćwikła (30:27)
4:0 - Szinagl - Haluza, Vozdecky (41:28)
5:0 - H. Demkowicz - Ćwikła (43:32, 4/5)
6:0 - Ćwikła (52:16)
7:0 - Richter - Szinagl, Haluza (52:32)