Wyświetleń: 4522

Pewne zwycięstwo

2015-11-13 22:56:39

Kolejny komplet punktów do ligowego konta dopisali hokeiści GKS Tychy. Po jednostronnym widowisku tyszanie pokonali Zagłębie Sosnowiec 6:1.

Spotkanie tylko przez pierwsze dziesięć minut było wyrównane co potwierdzała tablica wyników, na której widniał remis 1:1. Wynik w szóstej minucie otworzył Patryk Kogut, który wstrzelił się w lukę między parkanami Michała Kielera. Do wyrównania cztery minuty później doprowadził Tobiasz Bernat, który z bliska  skierował krążek do siatki. Po stracie bramki tyszanie rozpoczęli festiwal strzelecki i w przeciągu trzech minut zdobyli trzy bramki(dwukrotnie Jarosław Rzeszutko oraz Kamil Kalinowski).

W 25 minucie piątego gola dla gości zdobył Marcin Kolusz, który pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Łukaszowi Białkowi. Wynik meczu w 34 minucie ustalił Bartłomiej Jeziorski, który technicznym strzałem pokonał Białka.

Po meczu powiedzieli:

Mieczysław Nahunko(trener Zagłębia):
Różnica klas jest zdecydowana i to było widać w dzisiejszym spotkaniu. Nie łudziliśmy i chcieliśmy popróbować grać tzw. otwarty hokej. W trzeciej tercji w końcu zaczęliśmy grać lepiej w defensywie ale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że rywal już kontrolował wynik.

Krzysztof Majkowski(drugi trener GKS):
  Stracona bramka musiała zmobilizować nas do lepszej gry czego efektem były trzy szybkie gole. Kontrolowaliśmy resztę spotkania i mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Zabrakło skuteczności w niektórych momentach. Powoli myślami jesteśmy już w Rouen i chcemy w jak najlepszym przygotowaniu podejść do tego turnieju. Zdajemy sobie sprawę z różnicy poziomów drużyn, z którymi gramy i będziemy grać. W każdym meczu chcemy dawać z siebie sto procent, by wypaść jak najlepiej.

HK Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Zagłębie:
Kieler(od 13.44 Białek) – Kečkeš, Krawczyk, Řehák, Bernat, Kozłowski M. – Kruczek, Bułanowski, Markowski, Rutkowski, Jaros – Horzelski, Kran, Wąsiński, Stojek, Jaskólski A. – Jaskólski J., Andrejkiw, Bar, Nahunko, Sikora

GKS Tychy: Žigárdy – Kolarz, Ciura, Bagiński, Galant, Witecki – Pociecha, Hertl, Kolusz, Rzeszutko, Łopuski – Kotlorz, Bryk, Vitek, Kartoszkin, Kogut – Jeziorski, Majoch, Kalinowski, Komorski

Zagłębie musi zatrudnić bramkarza koniecznie
Zadzwoń do Jaworskiego bo nie widzę nikogo kto by chciał grać z takimi obrońcami którzy podają przed bramką krążek rywalowi.
Jak się spisał Kryś ?
Krycha nam sędziowała? No niemożliwe bo na pewno by się uaktywnił. Chyba ktoś sie pod niego podszył ;)
Zagłębie musi zatrudnić TRENERÓW a nie bramkarza. Gdyby nie Białek wczoraj byłoby z 12 bramek. Jeśli trenerzy podjęli decyzje o zastąpieniu Kowalówki - Kranem to...hihihi dziwne bo mamy np. młodego Duszaka w Młodzikach który na 100% lepiej potrafi zachować się pod bramką a co najważniejsze potrafi jeździć na łyżwach!!!! czego nie można powiedzieć o Kranie. Panowie Prezesi nie narzekajcie na brak kasy bo widocznie w klubie nie jest tak źle skoro stać Was na kontrakt i opłacanie mieszkania dla klienta który nie umie jeździć na łyżwach a wychowanek Kafel (ubiegłoroczny uczestnik mistrzostw świata i reprezentant polski) nawet się nie rozbiera na mecz....Ja rozumie, że trenerzy z racji wieku mogą nie widzieć tego ale NIE ROZUMIE DLACZEGO NIE WIDZĄ TEGO PREZESI???
Zagłębie rozegrało 21 spotkań na przestrzeni których widać jak na dłoni, że zestawienie I ataku M. Kozłowski - T. Kozłowski oraz II ataku Rutkowski - Jaros jest błędem. Ba błędem jest podpisanie kontraktu z M. Kozłowskim, który już jakiś czas temu powinien powiesić łyżwy na przysłowiowym haku. Ktokolwiek został desygnowany do gry do tych dwójek nie potrafił zmienić obrazu gry całego ataku. Przez 21 meczy trenerzy NIC NIE ZMIENILI w tych zastawieniach!!! Nie podjęli żadnych prób zmian w tych dwóch dwójkach nawet na jedną tercję....to jest albo skandal, albo brak umiejętności trenerskich.
Z całym szacunkiem dla trenerów ale Wasze czasy chwały już minęły. Niestety to już nie tamte (Wasze) lata i nie tamten hokej.
Panowie Prezesi mam jeszcze pytanie dotyczące tzw. "wzmocnień" z zagranicy. Kto decydował o zatrudnianiu tych poszczególnych NIEUDACZNIKÓW powinien podać się do dymisji!!!
I na koniec mam nadzieję, że kolejnym zawodnikiem z którym Zarząd rozwiąże kontrakt ( JUŻ!!! ) będzie Jaros czyli kolejny zawodnik po Kowalówce, który przyszedł poślizgać się w Sosnowcu i śmieje się z *ów a do tego jest kapitanem!!!!!
Panowie Prezesi pomóżcie chłopakom bo oni chcą zrobić coś dobrego dla Zagłębia Sosnowiec i kibiców !!!!!!!!!!!
Marcin Jaros ślizgaczem powiadasz??? To napisz mi proszę jeszcze jakieś argumenty że tak rzeczywiście jest Bombonierka? bo jak narazie Marcin jest jak dla mnie najjaśniejszym hokeistą Zagłębia który potrafi wykorzystać kluczowe sytuacje np. w meczu z Unią gdzie daje Nam remis na 4:4 i chwile potem zwycięstwo 4:5! Z kolei w Toruniu potrafił wykończyć bramką sytuacje sam na sam z bramkarzem - (tu jestem ciekaw jak reszta naszych hokeistów by w takiej sytuacji sobie poradziła?).