Wyświetleń: 6387

Orlik lepszy od "GieKSy"

2016-08-19 23:20:47

Hokeiści PGE Orlika Opole od zwycięstwa rozpoczęli fazę meczów sparingowych. Podopieczni Jasona Morgana pokonali na własnym lodzie KH GKS Katowice 4:1.

Opolanie zaprezentowali się z niezłej strony. Starali prezentować się twardy, ofensywny hokej.

W 17. minucie doszło do bójki gdzie Garrett Clarke zaatakował Marka Strzyżowskiego, padło kilka ciosów ale zawodnik gości nie przejawiał ochoty do walki. Sędzia nałożył karę meczu tylko na tego pierwszego.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Jon Booras. Katowiczanie wyrównali w 23. minucie, ale później gole zdobywali już tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się kolejno Kacper Guzik, Michael Cichy i Patrick Marsh.

Jutro oba zespoły rozegrają także rewanż. Początek tego starcia o godzinie 12:00.

PGE Orlik Opole – KH GKS Katowice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
1:0 Jon Booras - Alex Szczechura (18:53),
1:1 Marek Strzyżowski - Jakub Jaworski, Martins Porejs (22:42),
2:1 Kacper Guzik - Alex Szczechura (38:26),
3:1 Michael Cichy - Kacper Guzik (40:38),
4:1 Patrick Marsh - Wojciech Gorzycki (54:46).

Orlik: Murray - Bychawski, Clarke; Guzik, Cichy, Szczechura - Sordon, Smith; Gorzycki, Booras, Brown - Kostek, M. Stopiński; Sznotala, F. Stopiński, Szydło - Marsh, Synek, Korzeniowski, Ceslik, Gawlik.

GKS: Kostur (32:04 Berggruen) - Rąpała, Porejs; Strzyżowski, Bogdziul, Jaworski - Jakovlevs, Krawczyk; Biały, Sawicki, Sliwinski - Barlock, Olearczyk; Nahunko, Ćwikła, Malinowski - Korzestański, Bednarz; Lorek, Majoch, Bielec oraz Musioł.