Wyświetleń: 5516

Pewne zwycięstwo Orlika. Hat trick Cichego (WIDEO)

2016-12-06 22:34:14

Hokeiści PGE Orlika Opole bez większych problemów pokonali JKH GKS Jastrzębie 6:2. Spory udział w tym zwycięstwie miał Michael Cichy, który zdobył trzy bramki.

Przed spotkaniem wiadomo było, że goście będą grać na trzy formacje. Natomiast gospodarze musieli sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana – Sebastiana Szydło.

Już od pierwszych minut opolanie narzucili wysokie tempo i wyprowadzali akcję za akcją, czego efektem był gol zdobyty w piątej minucie, kiedy po dokładnym podaniu Cichego Kacper Guzik wpakował krążek pod poprzeczkę. Przez całą pierwszą tercje to gospodarze dyktowali warunki gry, jednak David Zabolotny ponownie skapitulował dopiero w 14. minucie. Rasmus Kulmala widowiskowym golem przedłużył swoją strzelecką serię.

Zawodnicy Orlika zdecydowanie mniej naciskali na rywali w drugiej części spotkania, jednak bez problemów tworzyli składne akcje. Prowadzenie podwyższył w 35. minucie Cichy, a asystę przy tej bramce zaliczył Sznotala. Jednak niecałe dwie minuty później, Łukasz Nalewajka idealnym strzałem przy dalszym słupku zmniejszył prowadzenie gospodarzy i dał sygnał do ataku. Mimo paru dogodnych okazji jastrzębian, gospodarze pewnie grali w defensywie. Szczególnie podczas osłabienia, co potwierdzają statystyki. Przez pierwsze dwie tercje gospodarze oddali ponad dwa razy więcej strzałów na bramkę.

Trzecia tercja rozstrzygnęła losy całego spotkania. Skoncentrowani zawodnicy Orlika pokazali swoją wyższość nad rywalami w niecałe osiem minut. Już po 34 sekundach od rozpoczęcia tercji Cichy po podaniu Szczechury wpakował krążek do bramki. Następnie ofensywa Orlika widowiskowo rozklepała obronę gości, a strzałem w odsłoniętą część bramki, Mike Cichy skompletował hat tricka. Ostatniego gola dołożył Martin Paryzek, którego doskonałym podaniem obsłużył Rantanen.

Na trzy mocne ciosy gospodarzy podopieczni Roberta Kalabera odpowiedzieli tylko raz w 58. minucie. Tobiasz Bigos ustalił wówczas wynik spotkania, pokonując Johna Murraya strzałem ze sporej odległości.

Rafał Bernacki, II trener JKH GKS Jastrzębie: - To był dla nas ciężki mecz, a na dodatek już trzeci w przeciągu pięciu dni. Mamy braki kadrowe, bo siedmiu naszych juniorów pojechało na mistrzostwa świata do lat 20 i dlatego nie wytrzymaliśmy tego meczu kondycyjnie. Chcieliśmy przełożyć dzisiejsze spotkanie, napisaliśmy pismo do Warszawy, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. No cóż, byliśmy dzisiaj słabsi i gratulujemy Orlikowi zdobycia trzech punktów.

Doug McKay, trener PGE Orlika Opole: - Gra była znacznie bardziej wyrównana niż wskazywałby na to wynik. Przeciwnik miał widoczne braki kadrowe, ale mimo wszystko mam ogromny szacunek do ich drużyny. Są naprawdę groźni i trzeba pamiętać że dwa tygodnie temu pokonali nas tutaj.

PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
6:2 - Tobiasz Bigos - Tomas Kominek, Łukasz Nalewajka (57:44),

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Rafał Noworyta, Dariusz Pobożniak (linowi).
Minuty karne: 10 (w tym dwie minuty kary technicznej) – 16 (w tym dwie minuty kary technicznej i 10 minut za niesportowe zachowanie dla Macieja Balcerka).
Strzały: 40 – 30.
Widzów: 650.

Orlik: Murray - Bychawski, Kostek; Toulmin (2), Cichy, Szczechura - Paryzek, Rantanen; Guzik, Kulmala, Brown (2) - Sordon, Sznotala (2); F. Stopiński, Kostecki - M. Stopiński (2); Gawlik, Gorzycki.
Trener: Doug McKay

JKH: Zabolotny - Peslar, Gimiński; Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski - Kubeš, Charvát; R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos (2), Balcerek (12); Bryk, Kącki, Matusik, Ludwiczak.
Trener: Robert Kalaber.

Bardo dobry mecz Orlika. Jastrzębie, nawet grając w przewadze wyglądało jakby bało się kontry..
Brawo Chłopaki i oby tak dalej!
Brawo Orlik!
Gratulacje dla Orlika ...nie da się wygrać ,grając kolejny mecz na trzy "5"

Warto, aby PZHL wziął przykład z PZPN - jeżeli jakiś zespół zostaje zdziesiątkowany z powodu powołań do reprezentacji Polski, to jego spotkania są przekładane na inny termin.
Składy były wyrównane. Jastrzebie 16 zawodników Orlik 17. Orlik prawie cały czas gra na 3 piatki . Jastrzębie zagrało bardzo słaby mecz i tylko do siebie może mieć pretensje. Nawet słaby to złe określenie. Zagrali tragicznie.
Imć Świerski bez kary?Może już zastąpił pleksą kratę.
Piszesz brednie. Znajdź sobie powód gry w kracie, a później się będziesz mógł się wymądrzać.
Takie pisanie -goście będą grac na trzy formacje. Orlik tez grał na trzy a był klasę lepszy od Jastrzębia. Wynik 6:2 nie odzwierciedla przewagi Orlika.
Zobacz sobie jakie drużyny miały składy. Jastrzębie ma bardzo młoda drużynę i brak 7 zawodników robi różnicę. Nie nasza wina ze zabierają nam tych zawodników na kadrę, a widać ze włodarzom Opola to pasowało, skoro nie zgodzili się na zmianę terminu meczu. Pewnie bali się że mogą znowu stracić punkty.
Ale trzy piątki Orlika to ich wybór i ich optymalny skład (ie. za dane pieniądze wolą mieć mocne 3 piątki niż cztery słabsze), a w przypadku Jastrzębia trzy piątki po wyjęciu 7 zawodników na kadrę oznacza że w trzeciej piątce kilka meczy z rzędu muszą grać zawodnicy, którzy regularnie nie łapią się nawet do czwartej. Gdyby Orlikowi powołać 7 zawodników na kadrę to groziłby walkower bo nie miałby wymaganych regulaminem 2 piątek i w takiej sytuacji zapewne mecz byłby przełożony.
Czym innym jest granie na 3 piątki bo taka jest polityka kadrowa klubu czy choćby z powodu kontuzji, a czym innym gdy do trzech piątek trzeba brać zawodników na grę niegotowych tylko dlatego że PZHL nie potrafi pogodzić terminarza ligi z rozgrywkami reprezentacji. Na dorosła reprezentację jest przerwa; dlaczego młodzieżowa jest traktowana po macoszemu? Najbardziej traca na tym te kluby, które faktycznie, a nie tylko na papierze, ogrywaja tych którzy za kilka lat mają tworzyć reprezentację.
Dokładnie tak jak pisze leaf4Ever. Jeżeli światowa federacja nie zacznie organizować MŚ młodzieżowców po zakończeniu sezonu nie tylko w PL to PZHL powinno pomyśleć o przełożeniu meczy w PHL przynajmniej tych druzyn które mają widoczne braki kadrowe. Oczywiście Orlik był lepszy w tym meczu i to nie podlega dyskusji ale niech z każdej drużyny ująć siedmiu zawodników ( bo nie liczę kontuzjowanego Latala ) grających w tych piątkach i na tych pozycjach co nasi nieobecni to jakie składy i wyniki by mieli? . To nie jest wina Orlika, że wygrał bo należało sie mu to, tylko wina polityki związku, że druzynie zabiera sie połowę składu.
Golfik. Po pierwsze jak powiedział trener Jastrzębia "Chcieliśmy przełożyć dzisiejsze spotkanie, napisaliśmy pismo do Warszawy, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi" pretensje do PZHL-u a nie do Orlika. Orlik miał 16 zawodników Jastrzebie 15. Orlik którys mecz gra na 3 piatki i jakos nikt nie przekłada meczy. Wiec o co ten płacz.
trochę wyzej pisałeś że Orlik miał 17 zawodników a JKH 16 :P
Widać że do Ciebie nic nie dociera, to że gracie na 3 piatki to decyzja waszego zarządu, u nas jest tak że musimy oddac zawodników na kadrę młodzieżową, jeżeli gra 1 reprezentacja to jest przerwa w rozgrywkach, żeby kluby nie tracily zawodników grając ligę. Co do przełożenia meczu i pisma do Warszawy to myślisz dlaczego pisali do Warszawy bo Wasz zarząd nie chciał się zgodzić na przełożenie meczu. Bo oczywiste jest że w pierwszej kolejności kluby dogaduja się miedzy sobą i w większości przypadków jeden klub idzie drugiemu na rękę, ale zarząd Opola wychodzi z założenia że 3 pkt. ważniejsze niż zachowanie fer. Nie piszę że jak byśmy grali z tymi zawodnikami to byśmy wygrali, tylko chodzi o same podejscie do tematu przełożenia meczu.
Beta widać że 1 zawodnik robi u Ciebie dużą różnice. Za pierwszym razem żle policzyłem. A co do ciebie Golfik to u mnie wszystko w porządku. Graliśmy 3 na 3 piątki i dostaliście baty. I nie zwalał bym tego na brak młodzieży. Ale kazdą porażkę trzeba czyś usprawiedliwić. Wy usprawiedliwiacie jej brakiem (Młodzież) a nie grą zespołu. A gra była tragiczna. I na tym temat zamykam.
Taurus ja niczego nie usprawiedliwiam tylko coś Ci coś tłumacze. Dlaczego przegraliście mecz u siebie walcząc o 6 z nami ? Wtedy u nas Ci zawodnicy grali wiec jest różnica w składzie. Wystarczy żeby sytuacja była odwrotna i nie mógłby grać Muray Cichy i Szczechura bo by byli na kadrze a u nas wszyscy by zagrali, a wasz klub by chciał przełożyć mecz nasi by się nie zgodzili przegrali byście 6-2 i jakiś filozof by pisał że Orlik nic nie grał mimo że nie było 3 zawodników. Tyle z mojej strony jak nie wiesz o co mi chodzi to już Ci tego chyba nikt nie wytłumaczy. Prawda jest taka ze mieliście dużą przewagę a do 6 się ledwo zalapaliscie.
Brawo Orlik. Choć powinienem kibicować Toruniowi ( co z resztą robię) za Orlik też trzymam kciuki. Mam nadzieję, że będziecie czarnym koniem w Play Off. Sukces jest potrzebny tej drużynie zważywszy na nakłady finansowe jakie poczynili w Opolu. Może kiedyś ta hala, w której gra Orlik wypełni się po brzegi. Na załączonym filmiku tego nie widać. Za to widać, że w sporcie niestety gra się kasą. JKh też miało spore nakłady finansowe kilka sezonów wstecz, teraz chyba ktoś zakręcił kurek! Tłumaczenie, że Jkh gra młodzieżą jest trochę śmieszne. Tyle się mówi o własnych wychowankach, że trzeba szkolić. No to się szkolą i grają, a mało tego jeżdżą na kadrę. Tylko się cieszyć! Jastrzębie w tym sezonie spokojnie zapewniło sobie ligowy byt grając młodzieżą. To przecież sukces nie porażka. Fakt, że rozgrywanie meczu osłabioną drużyną ze względu na nieobecność kadrowiczów nie jest łatwe (mecz mógł zostać przełożony), ale z drugiej strony zawodnicy , którzy na kadrę nie wyjechali dostali szanse, aby się lepiej zaprezentować. Nie można im odmówić woli walki. Tak wyszło! Wygrało Opole.