Wyświetleń: 5367

Ogromny niedosyt Jastrzębia

2018-10-30 21:13:29

Jak równy z równym walczyli z liderem hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy do 45. minuty zdołali utrzymać bezbramkowy remis. Wtedy do gry wkroczył sędzia i po mocno dyskusyjnym wykluczeniu dla Patryka Matusika rywal objął prowadzenie, którego nie oddał już do końcowej syreny.

Premierowa odsłona starcia z liderem mogła się podobać kibicom, choć żadne bramki nie padły. Co ciekawe, więcej sytuacji wypracowali sobie jastrzębianie. Świetne okazje do otwarcia wyniku mieli między innymi Dominik Paś, Peter Fabuš i Dominik Jarosz, ale dobrze interweniował szwedzki bramkarz Katowic, Kevin Lindskoug.

Rozmowy motywacyjne w przerwie lepiej podziałały na katowiczan, którzy zaraz po przerwie ruszyli na swojego rywala. Miejscowa obrona, a także strzegący jastrzębskiej bramki Ondrej Raszka wystrzegali się błędów jak ognia zatrzymując wszystkie ataki gości. Bezbłędny był również vis a vis Raszki, Kevin Lindskoug i po 40. minutach gry kibice wciąż nie doczekali się goli.

Losy meczu rozstrzygnęła wykorzystana przewaga katowiczan. Oczywiście wykluczenie dla Patryka Matusika było bardzo dyskusyjne, o tyle samo trafienie Martina Čakajíka już nie. Przyjezdni po objęciu prowadzenia zaczęli kontrolować przebieg wydarzeń na tafli, a niewiele ponad dwie minuty przed końcową syreną dołożyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Jesse Rohtla i Tauron KH GKS Katowice wygrał ostatecznie 2:0.

Starcie z Katowicami to nie koniec hokejowych emocji w Jastrzębiu. Już w najbliższy piątek na Jastorze pojawi się aktualny mistrz Polski, GKS Tychy.

JKH GKS JASTRZĘBIE - TAURON KH GKS KATOWICE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
0:1 - Martin Čakajík - Tomasz Malasiński, Maciej Urbanowicz (45:11, 5/4)
0:2 - Jesse Rohtla - Jakub Wanacki, Patryk Wronka (57:53)

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi).
Minuty karne: 22-14
Strzały: 28-23
Widzów: 800.

JKH GKS: Raszka (Prokop n/g) - Michałowski, Gimiński; Kasperlík, Dubinin, Fabuš - Kubeš, Sulka; Komínek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Matusik; Paś, Ł. Nalewajka, Świerski - Chorążyczewski, Radzieńciak; Wróbel, Jarosz, Pelaczyk.

Tauron KH GKS: Lindskoug (Kieler n/g) - Wanacki, Heikkinen; Laakkonen, Rohtla, Łopuski - Čakajík, Devečka; Wronka, Pasiut, Malasiński - Wysocki, Krawczyk; Fraszko, Urbanowicz, Sawicki - Skokan, Michał Rybak, Krężołek.

Jak Tauron nie może to sędzia pomoże ;). Druga sprawa jeśli się nie strzela bramek nie można wygrać meczu. Obiektywnie patrząc podział punktów dzisiaj byłby najsprawiedliwszy.
Brawo dla Jastrzębia (szczególnie dzisiaj dla jastrzebskiej młodzieży). Tauron przez dwie tercje mocno zdezorientowany, nie spodziewali się tak mocnej obrony i ataku po stronie JKH. Jastrzebie każdy mecz powinno grać na takim poziomie jak dzisiaj. Mimo przegranej bardzo przyjemny dla oka. A dla ucha przyjemne i z kultura kibicowanie na Jastorze :)
No proszę jaka obiektywna relacja.Pozazdrościć talentu.
Sędzia wam strzela bramki a Katowice w zasadzie bezradne.
Tyle tylko że to kolejny mecz bez gola Jastrzębia a 13 wygrany Katowic.
To samo chciałem napisać. A tak przy okazji teraz dopiero zobaczyłem, że mniej bramek strzelonych niż Jastrzębie ma tylko Kadra U23.
W pierwszej tercji graliście żenująco, zważywszy na Wasz mistrzowski skład. Mam prośbę: wymień jeśli potrafisz wychowanków Waszego klubu, którzy grali w meczu.
Dodam, że u Nas było 12. Przebijesz?
Mit89d0! na tą chwilę nie mamy wychowanków. wiesz pamiętam dokładnie czasy jak Tychy budowały zespół, było to na przełomie wieków 99\00 lub 98\99 było podobnie... jeżeli Twoja ekipa ma wychowanków to ciesz się z tego, zamiast ze zwycięstw!
GallAnonim: ja jestem dumny z Naszej młodzieży. Nasi Juniorzy są wice liderami w Centralnej Lidze . A jak lubisz wspomnienia nawet te niedawne to zerknij gdzie byliście w sezonie 2014/15. Zamykaliście 10 tkę
Mit89d0! pamiętam doskonale tamten sezon gdzie czasem, ciężko było sklecić 2 piątki . i tym bardziej się cieszę że znalazł się 'szmal' i teraz mamy ekipę na mistrza. jedni wychowują inni korzystają. co nie jest zabronione jest legalne. kto wam broni mieć sponsora który będzie dawał kasiorę, ale oczywiście będzie też wymagał ?
GallAnonim: mój syn ćwiczy grę w hokeja i dla mnie liczy się patrząc na jego postępy ambicja i wytrwałość: kasa jest na samym końcu. Tym się różnimy. Co do sędziowania 3 tercja była obrzydliwie wulgarna ze strony sędziego Kępy. Dlatego do Naszej ligi powinni wejść sędziowie z zagranicy. Nie byłoby poklepywania się i pogaduszek z zawodnikami i nikt nie pomyślałby że nie jest obiektywnie?
Mit89d0! niech trenuje! jak kasa się nie liczy dla Cibie to OK, ale czy nie będzie się liczyć dla syna? jak wytrwa w treningach i będzie na tyle dobry żeby grać na poziomie seniora, to co będzie grał 'za kromkę chleba'? jestem pewien że jak jakiś inny klub mu sypnie groszem większym niż macierzysty klub to sentymenty zostaną gdzież z tyłu... i co też mu powiesz że się od niego różnisz? co do sędziowania to szkoda pisania..... bo rak słów że opisywać tych tępaków.... taki właśnie Kępa, czy Berske nie wiem co oni jeszcze robią w tym fachu.... dziś wam, jutro nam lub komuś innemu....
GallAnonim: problem z hokejem w Polsce jest taki, że niewielu go docenia. Jest niezwykle dynamiczny i trzeba mieć spore umiejętności, a kasa..... Sponsorów byłoby więcej gdyby np. tv zaczęłaby pokazywać częściej rozgrywki nie tylko fazę playoff. Potrzebna jest teź infrastruktura, której u Nas brakuje, a chociażby w Karvinie mają 2 lodowiska, Ostrava 4 albo 5 a to tak blisko od granicy i dwa inne "światy". Pozdrawiam
ale bramki w większości dla kadry zdobyli Jastrzębianie :PP
w naszej lidze chyba kazdy narzeka na sedziow ktorzy sie myla w dwie strony ... wiele razy takze przeciw Gieksie ... a TauronSA to taki sponsor jak JKH, Comarch itd .. na marginesie Gieksa nie ma najwiekszego budzetu w lidze wiec relax i troche obiektywizmu polecam
2 miliony różnicy w budżecie to dla Ciebie mało?
a skad wiesz jakis jest budzet Gieksy w tym roku?? bo jest sporo mniejszy niz roku temu i raczej trudno go porownywac np z Tychami
spoko jastrzębianie odbijecie sobie na 'chłopczykach' głowa do góry taka porażka z przyszłym MISTRZEM wstydu nie przynosi!
Przegraliśmy ale zagraliśmy b.dobrze.
Wszyscy rywale GieKSy i"obiektywni obserwatorzy" narzekają na kibiców, sędziów, zły dzień, złe moce jak słaba baletnica że ma majtki. Prawda jest taka że obecnie GieKSa jest najlepsza w PLH. ino GieKSa!!!!
Bycie najlepszym w połowie sezonu zasadniczego w PHL nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem. Poczekajmy na występ Katowic w Kontynentalnym, może zbliżą się do sukcesu Tychów... może. Poczekajmy na Puchar "Plastik-Fantastik" Polski, poczekajmy na PO - wtedy będziesz mógł (ewentualnie) się podniecać ;)
Nie zapominaj, że jesteście 4 mecze przed innymi u graliście do tej pory między innymi u siebie, a jest dopiero 2 runda i Play offy
Dlaczego nie ma skrótów video z meczów?! Z kopanej na jasnecie to nawet jakieś pierdoły typu mobilizacja osiedla na mecz wrzucają, a hokeja nic. Śmieszne to i przykre, ale ja np nie mieszkam w Polsce i nie mogę na żywo obejrzeć meczu, a relacja tekstowa to tylko relacja tekstowa. Wszyscy w lidze potrafią jakieś video wrzucić tylko nie w Jastrzębiu :(
kazdy mecz z Jastoru mozesz obejrzeć na żywo w systemie PPV za 10 pln
Praca nie pozwala oglądać meczu na żywo
to będziesz musiał poczekać az na stronie klubowej będzie-póki co to ostatnie mecze to z PODHALEM,CRACOVIĄ