Wyświetleń: 2532

Szybkie cztery mecze

2019-03-10 18:10:10

To miała być najbardziej wyrównana i niezwykle zacięta rywalizacja. Tymczasem Comarch Cracovia już po czterech meczach odprawiła JKH GKS Jastrzębie i awansowała do półfinału play-off.

Oba zespoły wybrały odmienne koncepcje budowania zespołu. Ekipa znad czeskiej granicy postawiła na młodzież wzmocnioną doświadczonymi obcokrajowcami, z kolei szefostwo krakowian w styczniu wzmocniło swój skład ośmioma zawodnikami. Wśród nich znalazł się doświadczony czeski bramkarz Miroslav Kopřiva,czterech defensorów (Miloslav Jáchym, Aleš Ježek, Pawieł Czarnaok, Bartłomiej Bychawski) i trzech napastników (Kamil Kalinowski, Jaakko Turtiainen, Marek Tvrdoň). Krótko mówiąc – wzmocniono strategiczną pozycję bramkarza, wymieniono połowę linii defensywnej, a także cały atak.

Krakowianie wygrali cztery mecze (2:1, 3:1, 3:0 i 8:2) i zameldowali się w półfinale.

Ogólnie wynik 4:0 świadczy o tym, że byliśmy bardziej głodni sukcesu. Chcieliśmy za wszelką cenę wygrać pierwszą rundę – analizował Rudolf Roháček, trener „Pasów”.

Graliśmy bardzo dobrze w defensywie. Oczywiście jest to zasługą całej drużyny. W pierwszych dwóch meczach bardzo dobrze bronił Miroslav Kopřiva, w następnych dwóch Kowalówka. Defensywa i atak były w naszym wykonaniu dobre. W przerwie przed play-offami pracowaliśmy nie tylko nad poprawą kondycji, ale również nad osłabieniami i przewagami. Co tu dużo mówić. Osiągnęliśmy to, co sobie założyliśmy – dodał.

Nastawiliśmy się na bardzo wyrównane pojedynki. Byliśmy jednak dobrze przygotowani i podeszliśmy do tych spotkań na 110 procent. To wszystko sprawiło, że wygraliśmy 4:0 – przyznał Bartłomiej Bychawski.

W tym roku szefostwo Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, a zarazem Polskiej Hokej Ligi wprowadziło przerwy między rundami play-off. W przypadku ekipy z Siedleckiego wyniosła ona 15 dni. Czy to rozwiązanie pomoże zespołowi, czy będzie dla niego utrudnieniem?

Myślę, że może nam to tylko pomóc, ponieważ mogliśmy poświęcić więcej czasu na regenerację. Pozostałe drużyny nie miały tyle odpoczynku co my i jestem pewien, że prędzej czy później odczują trudy sporej ilości meczów, jakie przyszło im rozegrać w fazie ćwierćfinałowej – wyjaśnił 27-letni defensor.

Krakowianie w półfinale zmierzą się z Tauronem KH GKS-em Katowice. To zwycięzca sezonu zasadniczego, który w pierwszej rundzie play-off dopiero po siedmiu meczach uporał się z Unia Oświęcim.

Z kolei szefostwo JKH GKS-u Jastrzębie po przegranej rywalizacji z krakowianami zdecydowało się na zmiany i rozwiązało kontrakty z dziesięcioma zawodnikami.

Zdobycie krajowego pucharu na pewno cieszy, ale po słabym zakończeniu sezonu w ekipie Roberta Kalabera musi dojść do reorganizacji drużyny. Rozwiązano kontrakty z dziesięcioma zawodnikami, większość to obcokrajowcy – tak brzmi oficjalny komunikat jastrzębskiego klubu.

Na razie pewni jesteśmy, że w tym gronie znaleźli się Jakub Grof, Jan Homer, Vladimír Lukáčik, Artiom Dubinin, Tomáš Komínek i Peter Fabuš.

Statystyki ćwierćfinału:
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Najwięcej punktów przeciwko JKH:
Michal Vachovec – 6 (3 bramki + 3 asysty)
Marek Tvrdoň – 5 (1 bramka + 4 asysty)
Štěpán Csamangó – 4 (2 bramki + 2 asysty)
Mateusz Bepierszcz – 4 (1 bramka + 3 asysty)

Najwięcej punktów przeciwko Cracovii:
Kamil Wałęga – 2 (2 bramki)

Najwięcej minut na ławce kar:

Comarch Cracovia:
Maciej Kruczek – 8 minut
Miloslav Jáchym, Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski, Damian Kapica – po 6 minut

JKH GKS Jastrzębie:
Jakub Gimiński – 6 minut

Skuteczność bramkarzy:

Miroslav Kopřiva – 95,2 % (obronił 40 z 42 strzałów) – czas gry 120 minut.
Robert Kowalówka – 96,2 % (obronił 50 z 52 strzałów) – czas gry 120 minut.

Ondřej Raszka – 88,4 % (obronił 114 ze 129 strzałów) – czas gry 236 minut i 53 sekundy.