Wyświetleń: 7275

Dogrywka w Krakowie. Złoty gol Jenčíka

2019-10-27 20:55:04

Hokejowe szachy zobaczyli zgromadzeni kibice przy Siedleckiego 7 w Krakowie. Hokeiści Comarch Cracovii przegrali po dogrywce z Podhalem Nowy Targ 1:2. Złotego gola zdobył były zawodnik "Pasów" Richard Jenčík.

Długo musieli czekać na pierwszą bramkę hokejowi kibice w niedzielny wieczór, dopiero w 48 minucie Jiří Gula zmienił kierunek lotu krążka czym zaskoczył Przemysława Odrobnego. Wyrównał w 54 minucie świetnym strzałem pod "ladę" i wjazdem przed bramkę Krystian Dziubiński. W dogrywce huknął doświadczony słowacki napastnik Richard Jenčík a guma po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

- Jesteśmy obok siebie w tabeli, dlatego mamy podobny poziom grania. Również dzisiejszy mecz na styku to pokazał. W pierwszej tercji długo czytaliśmy przeciwnika, ale z czasem zaczęliśmy bardziej atakować. W drugiej tercji miałem więcej roboty, ale najważniejsze że udało się wygrać i kontynuować naszą niezłą passę - mówił po meczu Przemysław Odrobny.

Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
1:0 Jiří Gula - Mateusz Rompkowski, Marek Tvrdoň (47:50, 5/4)
1:1 Krystian Dziubiński - Tomáš Franek (54:18)
1:2 Richard Jenčík - Krystian Dziubiński, Samu Suominen (62:32)

Sędziowali: Paweł Meszyński, Krzysztof Kozłowski (główni) - Piotr Matlakiewicz, Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 6-8
Strzały: 36-30
Widzów: ok. 800

Comarch Cracovia: Kopřiva – Jáchym, Musioł; Mikula, Ježek, Gajor (4) – Kruczek, Bychawski; Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki – Rompkowski (2), Gula; Tvrdoň, Domogała, Kapica – Dąbkowski; Kamiński, Bryniczka, Brynkus oraz Bezwiński.
Trener: Rudolf Roháček.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed; Jenčík, Willick, Švec – Chaloupka (2), Kamienieu; Dziubiński, Neupauer, Franek (2) – Mrugała, Sulka (2); Pettersson, Nättinen, Słowakiewicz – Wsół; Różański, Siuty, Wielkiewicz (2).
Trener: Phillip Barski