Wyświetleń: 15119

Podhale przegrywa "wygrane" spotkanie.

2009-09-18 21:51:30

Podhale Nowy Targ przegrało z Cracovią Kraków po dogrywce. Każda tercja pokazywała całkowicie inne oblicza każdego z zespołów. Dramatyczna końcówka i dogrywka dała zwycięstwo zawodnikom z Krakowa.

Początek potyczki wcale nie wyglądał tak jakby na lodzie spotkały się dwie ekstraligowe drużyny. Gracze snuli się po lodzie i nie potrafili sklecić żadnej składnej akcji. Dopiero w 7 minucie spotkania kiedy to górale grali w osłabieniu, Baranyk pokusił się o solową szybką akcję i uderzył w spojenie bramki Radziszewskiego. Pierwszą karę mistrz Polski złapał w 12 minucie, ale brązowi medaliści mimo że zamknęli gospodarzy w zamku nie zagrozili golkiperowi. W pierwszej części strzałów i akcji było jak na lekarstwo. Nie dziwił więc wynik na tablicy świetlnej.

Druga odsłona pokazywała już całkiem inny hokej. Szarotki ruszyły do ataku, a Pasy w swojej tercji grały chaotycznie i wybijały krążek na uwolnienie. Skarcił ich Baranyk, który wprawił w radość nowotarską publiczność. Warto podkreślić gospodarze grali wtedy w przewadze. Obsłużony przez Voznika - Baran umieścił gumę w siatce.

Cracovia nadal grała nieporadnie, natomiast Podhale nieskutecznie i zbyt kombinacyjnie. Swoje "ciekawe decyzje" wydawali też sędziowie. W miarę upływu czasu walka na lodzie stawała sie coraz to ciekawsza. Na 2-0 podwyższył nie kto inny jak Baranyk, który zachował najwięcej zimnej krwi. Tym razem akcję rozpoczęli Barklik i Batkiewicz. Cracovia  przebudziła się, ale akcje Daniela, a później Leszka Laszkiewicza nie znalazły drogi do bramki. Szarotki do szatni schodziły z dużą zaliczką, ale pewne było to że Pasy nie odpuszczą. Godpodarze zasłużenie wygrali tę część spotkania, a przy odrobinie szczęścia i skuteczności mogli prowadzić wyżej.

Początek ostatniej tercji znów należał do górali. Piękna akcję przeprowadził Gruszka. Cudem można nazwać to że Radziszewski wybronił ten strzał i zatrzymał gumę centymetry przed linią bramkową.  Nad lodem nowotarskiej hali kibice mogli dojrzeć lekką mgiełkę. W tym też momencie gra gospodarzy siadła. Mistrz Polski przycisnął, ale nie poradnie uderzał na bramkę przeciwnika. Kontaktową bramkę zdobył Witowski, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Dudasa z niebieskiej linii. Zasłonięty bramkarz Podhala nie miał szans w tej sytuacji. Spotkanie nabrało rumieńców. Akcje przeprowadzali gracze obu zespołów. Posypało się kilka kar i zrobiło się nerwowo, a decyzji sędziów lepiej nie komentować. Górale mimo poprawnej grze w obronie nie zdołali obronić trzech punktów. Chyba zbyt szybko uwierzyli w wygraną. Przy bramce na 2-2 za głowę złapał się szkoleniowiec Milan Jancuska, a Rudolf Rohacek nie krył radości. W niesamowitym zamieszaniu pod bramką Zbory krążek w siatce nad leżącym golkiperem umieścił Leszek Laszkiewicz.

W dogrywce po błędzie defensorów Ivicic był bardzo bliski zdobycia gola. w 64 minucie wychowanek Podhala Nowy Targ Michał Piotrowski, a aktualnie gracz Mistrza Polski ustalił wynik spotkania na 2:3. Precyzyjnym strzałem dał 2 punkty Cracovii.

Na przekroju całego meczu zespołem lepszym były szarotki. Cóż z tego - Pasy choć nie zachwycały grą szczęśliwie wygrały. Krakowscy gracze byli skuteczniejsi i zachowali więcej zimnej krwi przy wykańczaniu akcji.

Podhale Nowy Targ - Cracovia Kraków 2:3 D (0:0;2:0;0:2;dog.0:1)

1:0 Baranyk-Voznik 28' (w przewadze)
2:0 Baranyk-Bakrlik-Batkiewicz 35'
2:1 Witowski-Dudas 52'
2:2 L.Laszkiewicz-Csorich 59'
3:2 M.Piotrowski 64'

Podhale: Zborowski(Furca) - Suur, Dutka, Baranyk, Voznik, Bakrlik; Ivicic, Łabuz, Batkiewicz, Gruszka, Malasiński; Sroka, Galant, Kmiecik, Bryniczka, Ziętara; Gaj, Sulka, Kapica, Neupauer, Iskrzycki.

Craocvia: Radziszewski(Rączka) - Wajda, Csorich, D.Laszkiewicz, Pasiut, L.Laszkiewicz; Dudas, Dulęba, Radwański, Biela, Witowski; Noworyta, Kłys, M.Piotrowski, Musial, Drzewiecki; Guzik, Rutkowski, Landowski, Bryla.