Wyświetleń: 7792

Aksam Unia zagra w play-off

2010-02-02 22:34:48

Wygraną w dzisiejszym meczu z KTH Krynica 7:0 Aksam Unia Oświęcim zapewniła sobie awans do fazy play-off. - Ten jeden punkt który był potrzebny śnił mi się po nocach - śmiał się po meczu Alesz Fleszar trener gospodarzy.

Pierwsza tercja rozpoczęła się nieco niemrawo oba zespoły grały uważnie w defensywie i nie grzeszyły skutecznością w wykończeniu ataków. Dopiero w 15 minucie spotkania Petr Gallo oddał bardzo groźny strzał z niebieskiej linii który „mocno obił” słupek bramki bronionej przez Kachniarza. Cztery minuty później ponownie z takiej samej pozycji strzelał Gallo ale bramkarz Krynicy tym razem nie miał szans przy dobitce Wojtarowicza.

W drugiej połowie gospodarze złapali odpowiedni rytm gry i zaczęli kontrolować wydarzenia na lodzie. Na początku tej części gry Wojtarowicz najwyraźniej bardzo chciał zdobyć gola kilkakrotnie strzelając na krynicką bramkę, jeden ze strzałów zatrzymał się na słupku. Na bramkę przyszło nam jednak czekać do 33 minut kiedy  wspaniałym stylu zdobył ją Waldemar Klisiak. Dwie minuty później atomowym strzałem z linii niebieskiej Miroslav Javin jako kolejny wpisał się na listę strzelców. Przed końcem tej tercji bardzo dobrą interwencją popisał się Kachniarz broniąc wyśmienity strzał Bucka.

Trzecia tercja to już zupełna dominacja Unitów. W 46 minucie po bardzo dobrej zespołowej akacji gospodarzy Marek Modrzejewski wyszedł na pozycje sam na sam z bramkarzem i strzałem w samo okienko zdobył kolejnego gola dla Oświęcimian. Parę sekund później Kachniarz musiał kolejny raz wyciągać krążek z siatki tym razem po strzale Gallo oddanym kolejny raz z linii niebieskiej. Pod koniec spotkania Kryniczanie zaczęli zbierać niepotrzebne kary czego efektem były dwa kolejne gole zdobyte przez Oświęcimian ich autorami byli Tomasz Połącarz i Przemysław Krzemień.

Po meczu powiedzieli:

Petr Gallo obrońca Aksam Unii Oświęcim: Mecz skończył się dla nas dobrze. Początek meczu nie był najlepszy brakowało nam paru napastników w związku z kontuzjami i karami meczu, nie potrafiliśmy na początku złapać odpowiedniego tempa. Po strzeleniu 3 gola zaczęło to jako tako wyglądać, byliśmy lepsi od Krynicy.

Alesz Fleszar trener Aksam Unii Oświęcim: Przed mecze z powodu wielu nieobecności było ciężko wystawić odpowiedni skład. W pierwszej tercji powiedziałem moim zawodnikom że musimy przetrzymać początkowy pressing Krynicy w trzeciej tercji już dominowaliśmy na lodzie. Cieszy mnie ten wynik dający nam upragniony awans.

Josef Dobosz trener KTH Krynica: My też musieliśmy kombinować ze składem nie był on taki jak bym w 100% chciał, mieliśmy dużo kar, które spowodowały że grało się nam ciężko szczególnie mam trochę pretensji do Dawida Kruczka za jego czasem głupie kary.

Aksam Unia Oświęcim - KTH Krynica 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

1:0 Wojtarowicz - Gallo, Klisiak (18:59, w przewadze)
2:0 Klisiak - Szewczyk (32:16)
3:0 Javin - Modrzejewski (34:54)
4:0 Modrzejewski - Adamus, Javin (45:31)
5:0 Gallo - Wojtarowicz (45:31)
6:0 Połącarz - Cinalski (49:17, czterech na czterech)
7:0 Krzemień - Adamus, Javin (54:08, w podwójnej przewadze)

Aksam Unia Oświęcim: Szydłowski - Gallo (2), Kowalówka; Klisiak, Bibrzycki, Wojtarowicz - Javin, Krzemień; Modrzejewski (2), Szewczyk, Buczek - Połącarz (2), Cinalski (2); Adamus i Sękowski (2).
Trener: Alesz Flaszar

KTH Krynica:Kachniarz - Kramny, D. Kruczek (8); Horny (2), M. Dubel, Valusiak - Szczibran, Pach (4); Horowski (2), Żołnierczyk, Zabawa - Dudzik, Piksa; D. Dubel, Rajski, D. Bulanda.