Wyświetleń: 18560

Zasłużona wygrana po rzutach karnych

2011-08-27 19:30:51

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok w swoim drugim meczu w ramach NH Hoteles-Cup 2011 zasłużenie pokonali gospodarzy turnieju Dresdner Eislöwen (półfinalista 2.bundesligi) 3-2 po rzutach karnych. Do ostatnich sekund toczyła się walka o końcowy sukces.

Dresdner Eislöwen - Ciarko PBS Bank Sanok 2:3 po karnych (0:0, 0:1, 2:1)  karne 2:3 KONIEC MECZU

35:40 M. Vozdecky - Sanok - 2 min.

Dresdner: Hacker - Martens, Kaartinen, Boisvert, Mcke, Heider, Jarrett, Francz, Iberer, Steingro, Pietsch, Zurek, Hlozek, Hein, Fiedler, Keussen, Strauch, Reckers, Martens, Becker.

Ciarko PBS: Odrobny - Dronia, Mojzis; Vozdecky, Zapała, Vitek - Kubat, Kotaska; Kolusz, Dziubiński, Malasiński - Gurican, Rąpała; Mermer, Milan, Radwański - Maciejewski, Skrzypkowski; Biały, Wilusz, Gruszka.

Sędziują: Sven Fischer - Maksim Cepik, Sascha Dierberg

Minuta po minucie:
- Na trybunach około 10-ciu kibiców z Sanoka.
- 1 min. -  Początek spotkania. Vitek wjechał przed bramkę, ale posłał krążek obok słupka.
- 1 min. - Kolusz przed bramkę, Malasiński z pierwszej ale zbyt lekko by zaskoczyć Hackera.
- 3 min. - Dużo walki przy bandzie, bez strzałów z obu stron.
- 4 min. - Reckers uderzył ze środka lodowiska, krążek z trudem ale odbija Odrobny.
- 5 min. - Z boku uderzył Martens Odrobny mrozi gumę.
- 6 min. - Zamieszanie pod bramką, strzelał Strauch, odbija Odrobny, za moment krążek zatrzymuje się na tylnej siatce bramki.
- 7 min. - Mojzis z niebieskiej, zbyt lekko. Łatwo łapie Hacker.
- 8 min. - Kotaska dopadł do bezpańskiej krążka przed bramką, uderzył ale niezbyt czysto i Hacker łapie gumę.
- 8 min. - Po strzale Mermera, powstało zamieszanie pod bramką Hackera, ale ten po chwili mrozi krążek.
- 9 min. - Zasłonięty Odrobny broni strzał Zurka.
- 10 min. - Zapała prosto w łapaczkę Hackera.
- 11 min. - Kolusz wzdłuż bramki, niewiele zabrakło by Malasiński przejął krążek.
- 12 min. - Mcke z okolicy bulika, broni Odrobny.
- 13 min. - Vozdecky jedzie 2 na 1 z Zapałą, ale niedokładne podanie i sytuacja bez strzału.
- 15 min. - Hlozek wjechał w tercję przeciwnika, mocno uderzył ale dobrze ustawiony Odrobny zamyka krążek w parkanach.
- 18 min. - Kilka niedokładnych podań z obu stron, bez strzału.
- 19 min. - Groźnie Hein, ale Odrobny dobrze ustawiony przy słupku. W odpowiedzi Milan, spokojnie Mrozi Hacker.
- Koniec bardzo wyrównanej pierwszej tercji.

- Rozpoczynamy II tercje
- 21 min. - Vozdecky był blisko zdobycia gola, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Mojzis potężnie z okolicy bulika, nad bramką.
- 22 min. - Guriczan z klepy, pewnie broni Hacker. Druga kara w tym meczu dla ekipy z Drezna.
- 23 min. - Indywidualna akcja Zapały, strzelił z boku, broni Hacker.
- 24 min. - Dziubiński do Kolusza, ten przewracany i nie doszedł do krążka. Kotaska obok bramki.
- 25 min. - Reckers, obok bramki.
- 26 min. - Mermer blisko zdobycia gola, z trudnej sytuacji jego strzał z metra broni Hacker.
- 27 min. - Gruszka jechał 2 na 1, sam próbował wykończyć akcje, ale Hacker odbijaczką bez problemu paruje gumę.
- 28 min. - Vozdecky sam na sam, chciał pokonać Hackera jak w rzutach karnych z Bańską Bystrzycą, ale niemiecki bramkarz bez problemu broni.
- 30 min. - Kolusz z Dziubińskim 2 na 1, ten drugi nie trafia w krążek.
- 31 min. - Dziubiński sam przed Hackerem, doskonała sytuacja, ale niemiecki bramkarz ponownie górą.
- 31 min. Kubat dobrze zablokował Beckera który stał przed bramką Odrobnego.
- Po połowie spotkania można powiedzieć - że Sanok lekko przeważa, ale nie wykorzystuje swoich doskonałych sytuacji.
- 32 min. - Ibere, broni Odrobny.
- 32 min. - Teraz doskonała sytuacja gospodarzy, Odrobny jednak świetnie broni pierwszy strzał z bliska rywala a leżąc nie daje się także pokonać!
- 32 min. - Z niebieskiej Skrzypkowski, łatwo łapie Hacker.
- 33 min. - Ogromne zamieszanie pod bramką Hackera po strzale Mojzisa z niebieskiej. Nikt nie wepchnął krążka do bramki. Za to zawodnicy obu drużyn wymieniły się ciosami. Najaktywniejszy był Zapała i Francz.
- 34 min. - Kubat ze środka lodowiska, pewnie Hacker.
- 35 min. - Gruszka wjechał w tercje przeciwnika, mocno strzelił zza nóg obrońcy, ale Hacker ponownie nie daje się pokonać.
- 35 min. - Z niebieskiej Martens, odbija Odrobny.
- 36 min. - Najpierw faul Dziubiński a za moment gospodarska decyzja sędziego i na ławkę siada Vozdecky. Goście grają przez 1:29 w przewadze 5 na 3.
- 36 min. - Boisvert prosto w parkany Odrobnego.
- 37 min. - Steingro z niebieskiej, broni Odrobny.
- 38 min. - Sanoczanie bardzo dobrze w obronie. Oba zespoły grają już 5 na 5.
- 38 min. - Groźnie strzelał Mcke, krążek po kasku ląduje w raku sanockiego golkipera.
- 39 min. - Maciejewski blokuje groźny strzał napastnika gospodarzy. Gruszka w odpowiedzi obok bramki.
- 40 min. - GOL! 0-1! Bramka do szatni! Kubat przed bramkę a tam doskonale złożył się do strzału Marcin Biały, "guma" ląduje w okienku bramki Hackera.

- Rozpoczynamy III tercje
- 41 min. - Walka, walka - od początku trzeciej odsłony tego spotkania.
- 42 min. - Indywidualne akcje Gruszki i Białego - zatrzymane na obrońcach przeciwnika.
- 43 min. - Mocny strzał Hlozeka broni pewnie Odrobny. Heider z backhandu, zbyt lekko.
- 44 min. - Indywidualna akcja Jarretta. Przedarł się przez sanocką obronę, strzelił z pociągnięcia, pewnie odbija Odrobny. Kolejne dwa strzały padły łupem sanockiego golkipera.
- 46 min. - Biały przed bramkę do Vitka, ale niedokładnie. Rywale też się mylą, mamy uwolnienie.
- 47 min. - Groźnie strzelał Zapała ale Hacker stał w odpowiednim miejscu przy słupku swojej bramki.
- 48 min. - Strauch przed szansą, ale źle przymierzył i Odrobny spokojnie odbijaczką do boku.
- 49 min. - Kolejny raz pewnie Odrobny po strzale Jarretta.
- 50 min. - Gruszka zderzył się z sędzią liniowym przy bandzie i zjechał z grymasem bólu na twarzy.
- 52 min. - Dziubiński po dokładnym podaniu przestrzelił z dwóch metrów.
- 52 min. GOL! 0-2! Malaś! W sytuacji sam na sam sanocki napastnik lekkim mierzonym strzałem po lodzie nie daje szans Hackerowi.
- 53 min. - Rąpała z bliska prosto w Hackera.
- 54 min. - GOL! 1-2! Podanie zza bramki, zamieszanie przed Odrobnym i Martens przy słupku pakuje gumę do bramki.
- 55 min. - Świetnie parkanem Odrobny broni strzał Kaartinena, mógł być już remis!
- 56 min. - Strzał Milana zablokowany przez obrońcę.
- 57 min. - Vitek z obrońcą na plecach, strzelił jednak obok słupka.
- 58 min. - Odrobny broni groźny strzał Beckera zza nóg swojego obrońcy.
- 59 min. - Gospodarze przycisnęli. Na minutę przed końcem ściągnęli bramkarza.
- 59 min. - Z niebieskiej jeden z niemieckich obrońców. Odrobny z trudem broni.
- 59 min. - Dokładnie 1 minuta do końca spotkania. Czas dla gospodarzy.
- 59 min. - GOL 2-2! Niestety bramka, mimo pretensji sanoczan, że zawodnicy przeciwnika byli w polu bramkowym, sędzia nie zmienił swojej decyzji i gol został uznany. Strzelcem Kaartinen.
- 60 min. - Na dwie sekundy przed końcem Dziubiński trafia w poprzeczkę!!!
- 60 min. - Koniec III tercji. Rozgrywane będą rzuty karne.