Wyświetleń: 5459

Pogrom beniaminka

2011-09-16 23:16:34

Na inauguracyjne spotkanie sezonu zasadniczego przed własną publicznością, drużynie Cracovii przyszło zmierzyć się z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek - Nestą Karawelą Toruń.

Gospodarze jednak natychmiastowo przejęli kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. Wynik spotkania otworzył w 4. minucie – po asyście Słabonia – Leszek Laszkiewicz. Wystarczyło dosłownie kilka sekund, aby Dvorak zaaplikował gościom kolejne celne trafienie. Na podwyższenie wyniku czekaliśmy do 9. minuty, kiedy to strzałem pod poprzeczkę popisał się – asystujący przy pierwszej bramce – Słaboń. Od kolejnego trafienia znów dzieliły nas tylko sekundy – tyle potrzebował Kostuch, który nie miał problemu z umieszczeniem gumy w bramce, w sytuacji sam na sam. W końcu pojawiło się trochę wykluczeń, w tym obustronnych. Pomimo determinacji gości, Cracovia podwyższyła prowadzenie przed zejściem do szatni. Autorem ostatniego trafienia w pierwszej tercji okazał się Kosidło.

Kilka składnych akcji podopieczni Rudolfa Rohaczka pokazali także w drugiej tercji. Przebudzać zaczęli się również goście, jednak doświadczony Raszka nie dał się zaskoczyć. Chwilę później po celnym podaniu Martynowskiego na listę strzelców wpisał się Dvorzak. Później debiutanckie trafienie w PLH zaliczył Nick Sucharski.

Swoje szanse mieli też torunianie, ale nie wykorzystali gry w przewadze, a Kuchnicki będący sam na sam z krakowskim bramkarzem musiał uznać jego wyższość. Następnie Witowski huknął z niebieskiej linii, jego strzał odbił toruński bramkarz, ale przy dobitce Słabonia nad toruńską bramką zapaliła się czerwona lampka.

Na początku ostatniej odsłony optyczną przewagę uzyskali hokeiści z grodu Kopernika, którzy poprawili się zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. W 47. minucie za sprawą Kamila Kalinowskiego strzelili pierwszą bramkę.

Cracovia koniecznie chciała ustrzelić "dwucyfrówkę", jednak dzielnie spisywała się toruńska obrona. Za wygraną nie dał Leszek Laszkiewicz, który zaaplikował dziewiątą bramkę.

W nerwowej końcówce mieliśmy kolejne trafienie gości autorstwa Bomastka, a spotkanie zakończył drugi z braci Laszkiewiczów, który ustalił wynik spotkania na 10:2.

Comarch Cracovia - Nesta Karawela Toruń 10:2 (5:0, 3:0, 2:2)

10-2 D. Laszkiewicz - Słabon - L. Laszkiewicz 59:09

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz) - Artur Hyliński (Oświęcim), Piotr Matlakiewicz (Sosnowiec). Kary: 12 - 16  min. Widzów 400.

CRACOVIA: Raszka - Sznotala, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Prokop, Dulęba; Sarnik, Biela, Piotrowski -  Witowski, Kulik; Martynowski, Dvořak, Kostuch - Kosidło, Sucharski, Rutkowski oraz Seidler. Trener: Rudolf Rohaček.

NESTA: Witkowski (35:12 Plaskiewicz) – Bluks, Gaisins; Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz – Smeja, Maj; Jankowski, Dzięgiel, Ziółkowski – Koseda, Lidtke; Połącarz, K. Kalinowski, Minge – Porębski, Gimiński; Husak, M. Kalinowski, Pieniak. Trener: Wiesław Walicki.