Wyświetleń: 12764

Ważne trzy punkty, po ciężkim spotkaniu (VIDEO)

2011-11-27 22:30:52

Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok po zaciętym spotkaniu pokonali GKS Tychy 3-2. Wygrana sanoczan mogła być wyższa, ale świetne zawody rozegrał Arkadiusz Sobecki, który wielokrotnie ratował swój zespół.

Do meczu oba zespoły przystąpiły osłabione. Szczególnie trener tyszan miał ból głowy, gdyż w składzie zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników (Parzyszek, Simicek, Sokół, Witecki, Pasiut). Z kolei Marek Ziętara musiał zestawić skład bez Bogusława Rąpały i Wojciecha Milana.

Pierwsza tercja miała dwa etapy. Pierwszy trwał 17 minut i 27 sekund, a drugi 2 minuty i 33 sekund. Dlaczego? Gdyż w całej dzielnicy, gdzie leży Arena Sanok nagle zapadła ciemność. Sędzia poprosił zawodników o zejście do szatni na przyśpieszoną przerwę. Po 10 minutach Arena na awaryjnym zasilaniu powróciła do życia. Do przerwy to gospodarze prowadzili 1-0 po strzale niezawodnego Pavela Mojzisa, który idealnie przymierzył z linii niebieskiej.

Po wyjściu z szatni i wznowieniu gry to goście doszli do głosu. Rozkojarzeni sanoczanie w ciągu 36 sekund stracili dwie bramki. Najpierw Woźnica dobił strzał Bagińskiego, a następnie Tomasz Kozłowski strzelił w krótkim róg bramki Odrobnego.

Po szybko wznowionej drugiej tercji obie drużyny raz po raz konstruowały groźne akcje. W 28. minucie Malasiński zza bramki próbował zaskoczyć Sobeckiego. Ten jednak odbił gumę, ale przy dobitce Dariusza Gruszki był już bezradny. Sześć minut później Odrobny wykazał się refleksem po strzale Woźnicy i dobitce z bliska da Costy.

O wiele więcej do roboty miał Sobecki, który instynktownie bronił kąśliwe strzały Dziubińskiego i Malasińskiego.

W trzeciej odsłonie padła tylko jedna bramka, którą w znacznym stopniu wypracował najskuteczniejszy obrońca PLH - Pavel Mojzis. Jego strzał w 44. minucie sparował Arkadiusz Sobecki, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Paweł Dronia, który z bliska wpakował krążek do bramki.

Czeski defensor świetnie radził sobie także w destrukcji. Doskonale rozbijał akcję rywali i skutecznie blokował strzały rywali. W 47. minucie wykazał się nie lada refleksem i skutecznie podbił uderzenie Adama Bagińskiego, który przed sobą miał tylko pustą bramkę.

W 55. minucie kropkę nad „i” mógł postawić Marcin Kolusz, ale przegrał pojedynek z Sobeckim. Do końca spotkania oba zespoły dążyły do zdobycia gola, jednak mimo licznych sytuacji krążek nie znalazł się w bramce.

Marek Ziętara, trener Ciarko PBS Bank: - Tychy - mimo licznych osłabień - postawiły nam bardzo wysoko poprzeczkę. Od samego początku ciężko było nam sforsować ich defensywę. Problemy pojawiły się także z zatrzymaniem ich napastników, po tym, jak w hali zgasło światło. W nasze szeregi wdarła się niefrasobliwość i głównie przez nią straciliśmy dwie bramki.

- Pierwsze dwie tercje graliśmy na cztery ataki, ale w trzeciej odsłonie korzystałem z usług trzech formacji. Wtedy właśnie złapaliśmy odpowiedni rytm gry i
wypracowywaliśmy sobie wiele okazji do podwyższenia wyniku. Gratuluję swoim zawodnikom ważnego zwycięstwa, ale także rywalom, którzy pokazali pazur.

Jacek Płachta, trener GKS Tychy: - Gratulacje dla drużyny z Sanoka i jej trenera. Na pewno jest to bardzo bardzo bolesna porażka, bo chłopcy zagrali dzisiaj bardzo
dobry mecz. Spokojnie mogliśmy się pokusić o punkty. Mogę tylko skomplementować postawę mojej drużyny, bo zagrali dobry mecz i zostawili serce na lodzie.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - GKS Tychy 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

1:0 Pavel Mojzis - Martin Vozdecky - Krzysztof Zapała 8:12 (w przewadze)
1:1 Michał Woźnica - Adam Bagiński - Teddy Da Costa 17:43
1:2 Tomasz Kozłowski - Marcin Kozłowski - Radosław Galant 18:23
2:2 Dariusz Gruszka - Tomasz Malasiński 27:20
3:2 Paweł Dronia - Pavel Mojzis 42:24 (w przewadze)

Ciarko PBS Bank Sanok: Przemysław Odrobny - Pavel Mojzis, Paweł Dronia, Martin Vozdecky , Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz; Paweł Skrzypkowski, Ivo Kotaska, Dariusz Gruszka, Krystian Dziubiński, Tomasz Malasiński; Roman Gurican, Zoltan Kubat, Josef Vitek, Sławomir Krzak, Marek Strzyżowski; Dawid Maciejewski, Michał Radwański, Maciej Mermer, Marcin Biały. Trener: Marek Ziętara

GKS Tychy: Arkadiusz Sobecki - Marian Csorich, Tomas Jakes, Adam Bagiński, Teddy Da Costa, Michał Woźnica; Michał Kotlorz, Krzysztof Majkowski, Marcin Kozłowski, Radosław Galant, Tomasz Kozłowski; Bartosz Ciura, Jakub Wanacki, Martin Przygodzki, Łukasz Sośnierz, Paweł Banachewicz. Trenerzy: Jacek Płachta, Dominik Salamon.

Kary: 10 - 12 min.
Strzały: 40 - 30
Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi - Wojciech Kolusz
Widzów: 3 000

"Droga przez mękę",brawo Sobecki!
TO co bronił dzisiaj Sobecki to mistrzostwo.Takie strzały i wszystko bronił,jakby nie on to mogło być wysoko.Co do gry Sanoka to mecz zagrali poniżej możliwości ale ważne 3pkty.Mam nadzieje że słabsza dyspozycja w ost 2 meczach szybko minie i powróci skuteczność i szybkość.
Brawo Paweł Mojżiś !!!! Pavol = "Bóg Hokeja na Lodzie"

Ps. prosze o obszerny wywiad z naszą gwiazdą.
WIELKI Szacunek za ciężki mecz. Mecz dobry, trzymający w napieciu do ostatniej chwili. Co prawda sytuacji sanoczanie mieli dużo więcej, jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Widać że piętno w kondycji pozostawiła piątkowa potyczka w Oświecimiu w którym KH nieznacznie przegrało. Mecz wygrany tylko 3:2 ale jednak. Najwazniejsze są punkty. Szkoda mi tylko jednego - ze solowa akcja VOZDY-ego nie zakoćńzyłą sie bramką. Przejechał pomiedzy 3-4 zawodnikami GKS-u jak miedzy tyczkami w slalomie :-). Rewelacja . KH Gratulacje.
Brawo za mocne nerwy! Choć te zabawy i straty za własną bramką w ostatnich minutach to nic dobrego. Pewnie wielu myślało, że będzie łatwo z Tychami po ich porażce z Zagłębiem. Ale Tyszanie zagrał udane zawody i gdyby grali w pełnym składzie, to pewnie wygraliby dziś. Kępa znów miał kilka "swoich" decyzji.
Tu masz rację(wzmianka o Kępie)
Trzeba pogratulować Sanokowi tak fantastycznej 1 formacji.Oni robią na lodzie istny kołowrotek,a podziw budzi szybkość przeprowadzania akcji.
Dobre wrażenie zrobiła "3" ex nowotarżan + solidna obrona.Prawie cała reszta drużyny to już zupełnie inna bajka.Graty dla Sanoka za zwycięstwo, chociaż mieli mocno osłabionego (kontuzje) rywala.
sytuacja w tabeli robi sie nieciekawa. Ja wiem ze w tym składzie ciezko bylo o punkty ale trzeba jakos zareagować. Moj pomysł to czeski obronca, kupienie Dutki z podhala (jeżeli jest taka możliwość i oczywiście zmiana trenera tzn. Antytrenera
No ja widzialem z 5 meczy Tychow moze, i jakiegos strasznego chaosu nie widze w grze, maja mase kontuzji, wedlug mnie troche Plachty sie kazdy na wyrost czepia, ale ja kazdego meczu nie widze to nie wiem na 100%, pozdro :)
to jestes szczesciarzem ze nie widziałeś wiecej meczy. Pozdr
Facio zgłoś się do WOJEWÓDZKIEGO w Tychach i zapisz się do dr Pindura.
Powiedz mu-panie dr mam coś z łokciem!
I oto własnie chodzi lidera juz nie oddamy STS!
italy ty tylko jedno umiesz w tych komentarzach robic od jakiegos czasu - narzekac
no niestety styl gry, porażk,i sytuacja w tabeli mnie do tego zmusza. Poprostu nie widzę światełka w tunelu. Rzadko opuszczam mecze w tychach i takiego kibla jak w tym sezonie to już dawno nie widziałem- mam nadzieję że będzie lepiej
ja mam tylko jeden krótki komentarz.
Mojzis = obrońca kompletny
Jest wybitny ale idealny to nie.
Zdarza mu się zagrać nonszalancko i wystawić przeciwnikowi "patelnię" - tak było kilka razy np. ostatnio w Oświęcimiu
Sobecki po raz kolejny pokazal ze jest nr. w tym sezonie w Polskiej bramce najlepszy bramkarz Pazdziernika i powinna byc tez listopada nie bierze sie z byle czego... wielki szacunek szczególnie , że w ubiegłym sezonie mial powazne problemy z kolanem i nie gral bardzo duzo spotkan jak i PO.SOBECKI NA KADRE !
Popieram kolege. Również uwazam że Sobecki zagrał na wysokim poziomie. Nie obyło sie bez "kiksów" ale poziom reprezentuj zdecydowanie najwyższy chyba w lidze. Jego pozycja w bramce reprezntacji Polski nie powinna być raczej zagrożona. Przemek bronił nieźle choć były momenty że wydawało mu sie że ma krążek w Łapaczce a ten teżał przed nim 0,5w na lodzie. Wiedzmin ma momenty że broni jak w transie ale też ma gorsze kiedy puszcza głupie bramki. Nie mniej jednak wczorajszy mecz pokazał zapewne poziom najlepszych polskich bramkarzy. Graty dla obydwu !!!!
Tyle że jest mały problem - Sobecki nie za bardzo chce grać w kadrze.
Mojzis to jeden z najlepszych obronców w ostatnich latach w Sanoku
Po historycznym Usolcev-ie chyba zajmuje nr 2 (mysle o historii sanockiego hokeja) !!!! Gość ma niesamowity przegląd sytuacji i przy tym jeszcze potężne uderzenie z niebieskiej !!!! To wszystko sprawia że Mojzis jest obecnie nr 1 pod wzgl. obrony w KH. W kanadyjskiej tez plasuje sie w czołowce obrońców, to mówi samo za siebie.
Gdyby nie Kępa wynik byłby zdecydowanie na naszą korzyść a tak drukarz znowu wydrukował mecz. Sanok nie miał koncepcji gry ale jak to mówią jak Sanok nie może to Kępa pomoże.
bardzo ciekawe.... pan Kepa nie drukowal tylko sedziowal na swym normalnym poziomie. decyzje dziwne dla obu stron, choc powiem, ze wiele takich nie bylo.
Czlowieku stuknij sie w łeb, bo nie wiesz co piszesz. Jesli juz to Kępa wiecej decyzji (mylnych) wydał na korzysc Tychów. Jak mozma bylo przerwac akcje, gdy Sanok jechał 3na1 i gdy juz byli w tercji obronnej gosci Kępa zatrzymuje gre bo.......ruszona jest bramka Odrobnego. Smiech na sali, tyle ...ujów co wtedy zebrał to jego.No coz w konkursie bedzie -1, ale to sie Kepie nalezało. Owszem byly moze jedna dwie sytuacji gdzie mogł zagwizdac na niekorzysc Sanoka. Ale obiektywnie to naprawde wiecej gwizdał na korzysc gosci. Dla mnie jeden z najslabszych sedziow PLH. I jeszcze jedno. Gratulacje dla Sobeckiego, poziom swiatowy. Ale tez trzeba przyznac, ze Tychy mają znakomitą grę obronną. Jak dla mnie najlepszą w lidze.
dokładnie Kępa zrobił pomyłki ale nie były one korzystne dla Sanoka i nie pi....l głupot .Lepiej zajmij się tym że możecie z 4 wylecieć kosztem waszego "wroga" to dopiero bedzie dla was porażka .
przy tej ruszonej bramce decyzja sędziego prawidłowa , tylko nie co spóźniona przez co wzbudził takie niezadowolenie na trybunach
Meczu widzialem nie za wiele dzieki przerywanej transmisji:) ale mozna powiedziec ze Kepa w tym spotkaniu wyjatkowo malo sie mylil. Jezeli juz to raczej nam nie przeszkadzal.
No coz kolejna porazka, trzeba przyjac na klate. Pozostaje walka o punkty w arcywaznym dla nas meczu z Podhalem. I uchcialem ostudzic glowy co poniektorych...latwo nie bedzie !!
GKS TYCHY
Nie prawda gregor ,oglądałem mecz i tak na prawdę pomylił się kilka razy w jedna i druga stronę ale wyniku meczu nie wypaczył za co mu chwała.Nie zgodzę się z wcześniejszą wypowiedzią ,że drukował na korzyść Sanoka bo to jest kompletną bzdurą .I tak szczerze mówiąc chyba najlepszy mecz w jego wykonaniu .Kępa z Krysiem i Pachuckim to czołówka najgorszych sędziów w PLH i nic to nie zmieni ,nawet wczorajszy mecz.Gratulacje dla drużyny z Sanoka i dla Arka za postawę w dzisiejszym meczu godną noszenia tyskich barw,dobry mecz także Kotlorza ,Da Costa i Koziołki out ,albo zabrać się ściemniacze do roboty .Dobrze też ,że nie grał Gwizdek przynajmniej nie było bezmyślnych kar w jego wydaniu
Brawo brawo brawo STS!!! szkoda tylko tych bardzo wielu nie wykorzystanych sytuacji ale tu szacun dla bramkarza gości ,bo rzeczywiście świetne zawody rozegrał Arkadiusz Sobecki, który wielokrotnie ratował swój zespół. Ważne aby utrzymać się teraz na miejscu lidera i nikomu go nie oddać :-) Gratulacje Sanok za wygrana i szacun dla gości za walkę do końca :-) pzdr.
Witam cieszy postawa wynik jednak nie.
Pisałem wcześniej Da Costa jest przereklamowany i cienki Koziołki także , i jest jeszcze czas szukać ściągać innych na ich miejsce bo potem może okazać się że będzie za późno na jakiekolwiek zmiany .
A co jak wypadnie np Sobek ?
jakby wczoraj stał rączka to przepuszczam że skończyło by się nie 3-2 a z 8-2
bardzo ważne 3 pkt po bardzo ciężkim meczu, szczerze to myślałem ze będzie dużo łatwiej wygrać z GKSem ale znakomicie grał Sobecki, 3 tercja to totalna dominacja Sanoka, mogł wpaść pare "sztuk" ale Sobecki pokazał kunszt, ale tak jak mówiłem najwazniejsze 3 pkt:)
Dominacja wynikła z tego że mamy 3 w miarę silne piątki natomiast 4 jest póki co tylko na to aby 3 popprzednie odpoczęły. Oni jeżdża i maja nie tracić bramek a o strzeleniu to ciężko mówić w przypadku 4 piątki.
Co do meczu fajne zawody w dobrym szybkim tempie Sanoczanie w 3 tercji zdominowali lod Wielkie brawa dla Arka Sobeckiego A co do Pana Kepy to powiem tak wyniku nie wypatrzyl fakt mylil sie ale w obie strony i nie stety przegrana musze przyjac na klate i przyjmuje pozdro dla normalnych
Pan kepa po prostu inacej sedziowac nie umie wg mnie najlepszymi sedziami sa meszynski i breske a najgorzymi wolas krys i rokicki moge sie mylic
a tak na marginesie jeśli ta trójka sędziowska jest chyba z Nowego Targu to czy Wojciech Kolusz nie jest czasem spokrewniony z hokeistą Koluszem?
Ja jestem pewien że Tychy będą w czwórce!!!!!
Meczyk w Sanoku był na wysokim poziomie,więcej takich meczy i kibice hokeja będą zadowoleni!
Mimo porazki wielkie brawa dla chlopakow za walke do konca ,tylko czemu braklo tego w piatek? Graty dla Sanoka za zwyciestwo.
Tychy mimo oslabien graly dobry mecz gdy wroca wszyscy beda szalenie grozni i o 4 nie mosza sie martwic , za to mistrzowie swiata z Oswiecimia jak najbardziej pozdro dla Tyskich i do zobaczenia w finale
To wy sie nie martwcie, spokojnie czekajcie na coroczną mistrzowską wiosnę z okazji zdobycia kolejnego z rzędu tytułu MP. A my się jeszcze trochę pomartwimy i nadgonimy stracony czas.
KOS1946.
To wy sie tak nie unoscie po wygranych "paru" meczach z rzedu ze od razu Tychy wywalacie z pierwszej czwreczki.
Dojda i do was kontuzje i slabsze dni , i niegadaj ze juz to mieliscie i ze was to nie omine.Kazdego moze to spotkac w najmniej nieoczekiwanym momencie.
A tak nawiasem , kto wam sprzatnal PP rok temu, bez napinki paziu.
Na czwórkę ma szanse każda z pięciu ekip i każda moze z niej jeszcze wypaść - do zdobycia jest 60 punktów!
embraer145 jak wspominasz o żenującym pucharze to przypomnij sobie lepiej ubiegłoroczny play off. Może doszukasz się jakiś analogii do obecnej sytuacji.
Nie zebym sie czepial bo pogratulowalem zwyciestwa Sanokowi ,ale 2 bramka dla was to ewidetny spalony w polu bramkowym(video czas 5.06)zawodnik nr 89 .Chyba zbyt duzo wymagam od pana z gwizdkiem:)Pozdro.
mlodysnk92 wedlug moich obliczen :), jesli uda nam sie nie wypasc z 4-ki to spotkamy sie w polfinale. Powiem tak, mecze beda naprawde ciekawe , na wysokim poziomie jak kazdy rozegrany miedzy naszymi druzynami w tym sezonie( narazie 2:2 ). Zazdroszcze Wam piatki z Zapala i Koluszem. POZDrO
ciesza 3 pkt bo to był bardzo ciezki i ważny dla nas mecz-gratuluję obu drużynom za walecznośc i ambicję ps proszę Was nie czepiajcie się juz pana Kępy-on był przeziębiony i wyobrazcie sobie Państwo prace w takich warunkach:)
ST 1971 nie mosimy spotkac sie w polfinale wam wystarczy zajac 2 lub 3 miejsce przed PO
Gratuluję chłopaki zwycięstwa , ogromna walka i serducha górą . W Tv nie słychać nas kibiców ! Czy na Arenie jest aż tak cicho czy ja bardziej przeżywam przed laptopem w Krakowie mecze swojej drużyny. Liczę na sektor A3 dajcie czadu w następnych meczach i nie szczędźcie gardeł . Teraz mecz z Pasami , do boju chłopaki gracie wspaniale !
A Przemek nadal bez formy
Trener Płachta nie musi już tak komplementować Sanoka mówiąc, że mamy 4 mocne piątki, a Tychy wczoraj nie miały. Czwarta piątka GKS mogła śmiało wczoraj grać naprzeciw czwartej sanockiej i nie byłaby gorsza.
Jaka 4 piątka? Pojechało tylko 20 zawodników w tym dwóch bramkarzy ( Bigos,Mejka, Sowa????). Pomyśl trochę jak coś napiszesz...
na rozgrzewce mieli cztery ataki i o tym mówię
Jak mogli mieć IV atak jak wszyscy poza Sową są kontuzjowani, chyba nie liczysz obrońców Mejki i Bigosa?!
Gratuluje Sanokowi, byli o te 1-2 bramki lepsi więc zasłużyli na te 3 pkt, jestem bardzo zadowolony z tego że nasi oddali całe serce na lodzie i pokazali, że z mocnym rywalem mogą zagrać jak równy z równym ( szkoda że ze słabeuszami już brakuje takiej motywacji). Sobecki pokazał że jest nr 1 w PLH na swojej pozycji. W Sanoku bardzo podobała się cała I formacja, szczególnie Mojzis przypadł mi ostatnio do gustu, jest najlepszym obrońcą w naszej lidze, dużo widzi i ma super strzał z niebieskiej.
Trzeba dograć jeszcze te dwa mecze i zdobyć min. 3 pkt a potem wyleczyć wszystkie urazy i od stycznia już w pełnym składzie odrabiać stracone przez plagę kontuzji straty do ścisłej czołówki.