Wyświetleń: 10390

Torunianie nie wykorzystali szansy (VIDEO)

2012-02-29 22:39:31

Podopieczni Jaroslava Lehockiego po dwóch wygranych na wyjeździe mogli zakończyć rywalizację na własnym lodowisku. Ta sztuka jednak się nie udała ponieważ torunianie ulegli gościom z Sosnowca 2:5. W piątek na Stadionie Zimowym w Sosnowcu siódmy, a zarazem decydujący mecz w fazie play-out.

Spotkanie na Tor-Torze lepiej zaczęli goście. Już w drugiej minucie na listę strzelców jako pierwszy wpisał się kapitan gości Artur Ślusarczyk. Sosnowiczanie nie poprzestali na tym i gdy na ławce kar siedział Michał Smeja, drugą bramkę dla ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego w zamieszaniu pod bramkowym zdobył Karel Horny. Gospodarze dążyli do zdobycia konaktowej bramki i ta okazja nadarzyła się w 13. minucie. W ciągu niespełna dwóch minut sędzia główny spotkania Tomasz Radzik nałożył na gości aż trzy kary dwuminutowe. Torunianie próbowali strzałami z niebieskiej lini pokonać Tomasza Dzwonka. Sosnowiecki golkiper poradził sobie z uderzeniami Piotra Kosedy i Michała Smeji, ale nie zdołał powstrzymać uderzenia Wojciecha Janowskiego.

Goście drugą tercję zaczęli od faulu, Jarosława Kuca, który został odesłany przez sędziego na dwie minuty karne. "Stalowe Pierniki" były w dogodnej sytuacji, aby strzelić wyrównującą bramkę w tym spotkaniu, ale sposobu na Dzwonka nie znaleźli ani Kamil Kalinowski, ani Przemysław Bomastek. W 26. minucie torunianie mieli kapitalną okazję do gola dającego wyrównanie w meczu. Bluks z własnej tercji obronnej fantastycznie podał do Milana Baranyka, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z sosnowieckim golkiperem, ale strzelił wprost w parkany Dzwonka. Co nie udało się Baranykowi, nie sprawiło większych problemów  Mariuszowi Kuchnickiemu, który minutę później został kapitalnie obsłużony przez Piotra Kosedę i umieścił krążek w bramce gości. W poźniejszej fazie tej tercji gospodarze i goście wzajemnie się kontrowali, ale bardzo dobra postawa obu bramkarzy nie pozwoliła na zdobycie bramek.

Ostatnia tercja szóstego spotkania mogła się zacząć dla gospodarzy fantastycznie, ale strzał Bomastka odbił się od dwóch słupków. Po tym wydarzeniu sam strzelający, a zarazem kapitan toruńskiej drużyny podjechał do Tomasza Radzika i poprosił go o obejrzenie zapisu wideo, twierdząc że krążek odbijąc się od pierwszego słupka przekroczył całym obwodem linię bramkową. Jednak sędzia po krótkiej analizie wyjechał z boksu i rozłożył ręce.

W 47. minucie Piotr Koseda wystąpił w roli napastnika. Wjechał do tercji pomiędzy dwóch sosnowiczan i został sfaulowany przez Dołęgę, a sędzia bez chwili zawahania odesłał byłego gracza Nesty na dwuminutową karę za spowodowanie upadku przeciwnika. Dwie minuty później swój występ w meczu zakończył Milan Baranyk, który pechowo upadł na tafle i w towarzystwie toruńskiego lekarza udał się do szatni.

W 53. minucie ponownie w konfrontacji pomiędzy Nestą a Zagłębiem dali o sobie znać byli zawodnicy toruńskiej drużyny. Na listę strzelców wpisał się rodowity torunianin Jarosław Dołęga, a asystował mu Rafał Cychowski. Cztery minuty później goście podwyższyli prowadzenie. Strzał Karela Hornego obronił "Plaster", ale przy dobitce Kosteckiego był bez szans. Pod koniec 58. minuty Michał Plaskiewicz zjechał do boksu, a torunianie szukając szansy na zdobycie ewentualnie trzeciej, a potem czwartej bramki wyjechali w szóstę, nie mając nic do stracenia. Gola pieczętującego zwycięstwo gości na 55 sekund przed końcem zdobył Jirzi Zdenk.

W piątek odbędzie się ostatnie decydujące a zarazem siódme spotkanie pomiędzy tymi zespołami w fazie play-out, tym razem rywalizacja przenosi się na Stadion Zimowy w Sosnowcu.

Nesta Karawela Toruń – Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:2; 1:0; 0:3)

0:1 2:23 Śusarczyk - Zachariasz

0:2 4:54 Horny – Kostecki (w przewadze)

1:2 16:29 Jankowski – Ziółkowski, Wróbel (w przewadze)

2:2 27:19 Kuchnicki – Wróbel, Koseda

2:3 51:01 Dołęga – Cychowski, Zdenek (w przewadze)

2:4 55:24 Kostecki – Horny, Twardy

2:5 59:05 Zdenek - Szewczyk (do pustej)

Nesta: Plaskiewicz – Koseda, Smeja, Jankowski, Dzięgiel, Wróbel – Porębski, Bluks, Bomastek, Kalinowski, Baranyk – Huzarski, Litdke, Winiarski, Kuchnicki, Marmurowicz oraz Minge, Ziółkowski, Chrzanowski.

Zagłębie: Dzwonek – Kuc, Duszak, Horny, Twardy, Kostecki – Działo, Cychowski, Szewczyk, Zdenek, Dołęga – Banaszczak, Kurz, Ślusarczyk, Zachariasz, Podsiadło – Kostromin, Kołodziej, Kisiel, Białek, Baca.

Widzów: ok. 2800
Sędziowie: Radzik oraz Kubiszewski i Smura.

dla mnie to po 3 tyś podchodziło ludu
No i tym sposobem wracamy na Zimowy ,choć to nie do końca dobra wiadomość.Zagłębie lepiej gra w Toruniu ,ale ku radości kibiców może wygra w Sosnowcu .
Jak tam napinacze z Torunia?
Koledzy, którzy wiedli prym w komentarzach o zakończeniu rywalizacji na Tor-Torze coś przycichli? Nie ważne ile ludu, ważne że było cichutko na koniec :D Zagłębieee! W piątek wszyscy na Zimowy!
nie widzieliście na meczu więc nie gadajcie bo sosnowiec przewagi nie miał, nie uznana bramka dla torunia a pozatym w 2 tercji mogło paść dla nas więcej bramek.W 3 tercji nie starczyło sił niestety...
Do snickers23: Chłopcze na jakiej podstawie twierdzisz że nie widziałem meczu?
nikt nie byl pewien wygranej, kazdy na to liczyl, ale sie nie udalo.
napinki z naszej strony nie bylo, wiec po co to glupie podjudzanie?
mandolinista (2012-02-26 21:42:50)
przyjdzie 3500 luda na Tortor i nie da rady wygrać Zagłębie, hehe ale jaja...
mathok(2012-02-27 14:57:20)
Sosnowiczanie żal mi was szukacie jakis intryg ;) Skąd masz pewność że kask nie został zapiety prawidłowo? sprawdzałes? A tak pozatym wielcy znawcy z miasta syfu skoro tak znacie sie na przepisach polecam sprawdzić co grozi za atak na głowe. Dziekuje dobranoc.
mandolinista (2012-02-29 12:23:48)
Wg mnie Zagłębie popłynie, ale mogę się mylić, nie ma Dołęgi, Cychuś ledwo dyszy... hmmm play out z Podhalem?

To tak na szybko…Było jeszcze paru innych, którzy teraz zaniemówili
A prym wiódł niejaki mathok (vel syf:)

Sam uważam że to żenada, niech w piątek wygra lepszy! Zagłębieee!!!
ty marianos zamknij już dziure i skoncz swoje wypociny, piątek dla Torunia a Milan biję waszych grajkówna łeb... nara
marianos czy ty widzisz żebym ja napisał że wygramy brudasie? Dupa cie nie boli od pucowania na tym zimowym?
Śmierdzą to Wasze posty heatley i mathok. Tak samo jak pierniki.
A może by tak Apator?
Odnośnie pucowania, faktycznie - przeczyśćcie odbyt Milana, może być w trójkącie :P
Żegnam. Bez odbioru.
I jeszcze jedno (kiedyś uczyli o tym w szkole) do kogoś pisze się grzecznościowo dużą literą, nawet w Toruniu. Siemandero.pl
Brawa dla Zagłebia za charakter i walkę do samego końca!

W Toruniu dzisiejszy mecz pokazał zapotrzebowanie na hokej ale oczywiście ten lepszy hokej i walka o medale.

p.s. Łokietek ma za swoje! Teraz odpocznie od hokeja tak jak w Sosnowcu odpoczywał "profesjonalista"!
Mozecie podziekowac tylko i wylacznie sedziemu. PZHL PZHL J**** ...!!!
Pisałem już o tym w shoutboxie w czasie meczu, ale napiszę jeszcze raz. Nie wiem czy Milan cudownie ozdrowieje czy nie, ale myślę że dla jego psychiki lepiej będzie jeśli się u nas nie stawi :)
Jakoś wcale go nie żałuję, Toruń uszkodził nam Kostka i Jarka, ale dali z siebie wszystko i zagrali. Bernat pauzował za niesłuszną karę meczu, myślę że w pt zagra? Jeśli tak, niech pomści to niesłuszne decyzje i przechyli szalę zwycięstwa! Zagłębieee!!!
tak? A to w którym momencie? Oświeć mnie. Bo Cychowski na pewno wszedł ciałem w Baranyka! No ale pewnie macie na to inny pogląd.Przy reszcie sytuacji nie widziałem jakiekolwiek pomocy ze strony sędziów baa było to wzorcowe sędziowanie!Pretensje raczej można kierować w stronę swoich zawodników którzy w przewadze nie potrafili tyle strzelić bramki co stworzyć zagrożenia!

Co do reszty to widać że zawodnicy nie potrafią udźwignąć presji przy większym zainteresowaniu niż zwykle i tyczy sie to meczy zarówno w Sosnowcu jak i dzisiaj w Toruniu.
Zgadza sie blisko 3 tys. dawno nie bylo tylu ludzi na tor-torze:)
znaczy ze jak srednio chodzilo do 1000 na mecz to nagle urodzilo sie 2000 OJCOW SUKCESU! czyli tradycyjnie jak to w Toruniu! i prosze sie nie napinac bo taka jest prawda..
stefandopa boże człowieku jesteś bardzo ograniczony, Toruń to jedno z najwiekszych miast a napewno najwieksze miasto hokejowe które sportem stoi w naszym miescie mamy wiele sposrtów w najwyższych rozgrywkach ligowych wiec kibic ma w czym wybierać.
ograniczony to jestes TY, Boga nie wzywa sie nadaremno a kibic rzeczywiscie mial w czym wybierac tego wieczoru - kosz, hokej, pilka na narodowym - fakt ze pilka pozniej ale mecz o nia zahaczal a w przypadku dogrywki i karnych juz by czesc kibicow mogla nie obejrzec pierwszej polowy pilki! A JEDNAK! na jedyny jak najbardziej wyjatkowy mecz w sezonie(wg nadzieji w zapowiedziach triumf nad triumfy) udalo sie zmobilizowac sporej grupie "niedzielnych" kibicow ktorzy nagle to porzucili inne dyscypliny na rzecz hokeja!!
chlopie z torunskim hokejem jestem zwiazany od XX lat i juz niedlugo ten pierwszy X to bedzie cyfra 3 wiec co nie co wiem na temat tutejszych kibicow! kiedys to sie na lod chodzilo, teraz sie bywa przy okazji - dotyczy to wlasnie okolo tych 2000 "niedzielan", wiernosc reszty mozna porownac do wiernosci psa do pana ktory go traktuje po macoszemu bo produkt ktory serwuja torunscy hokeisci na pewno wysokich lotow nie jest, niestety!!
a co sie stalo Milanowi ze niedokonczyl meczu???
paznokieć mu się ułamał albo mięśnie brzucha odmówiły posłuszeństwa ;-)
Wydaje mi się że przyszedł cynk o przelewie za poprzedni sezon i pojechał to oblać :D
Naciągnięcie pachwiny
łokieć tenisisty się odezwał...
p lehocki mogles pan grac na 1 piatke
Snickers, ciężko uznawać bramkę, której nie było. Krążek odbił się od 2 słupków i wyleciał przed bramkę.
Mecz na słabym poziomie ,można było odnieść wrażenie ,że obydwie drużyny bardzo chciały nie przegrać rywalizacji a nie ją wygrać.
Więcej hokejowego sprytu wykazało Zagłębie i ono wygrało za co gratki.
Zawodnicy Nesty byli tak sparaliżowani perspektywą zakończenia rywalizacji i grą przy takiej frekwencji, że podawali krążek w nieskończoność bojąc sie oddać strzał.Całkowicie zagubiła się też gdańska piątka, może dlatego ,że przyjechali ich dopingować kibice z z rodzinnego miasta.Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze czyli do doopki :)
Ale dopuki krążek w grze wszystko jest możliwe, przekonamy sie o tym w piatek.
PS Nie wiem jak można się cieszyć z kontuzji zawodnika i sportowca.
Ale tylko *e tak mają :)
to nie tyle radość tylko sprawiedliwość dziejowa w stosunku tego jak Baranyk potraktował klub Zagłębie w którym klub umożliwiał mu leczenie przez 3 miesiące kontuzji a ten gdy już wyzdrowiał i gdy klub go potrzebował najzwyczajniej w świecie sp.ier.dolił i teraz domaga się jeszcze zaległej kasy za leżakowanie.

Stąd też taka życzliwość w stosunku do niego nie tyle kibiców co zawodników Zagłębia którzy pamiętają jego zachowanie w tamtym sezonie!I to właśnie zawodnicy sprzeciwili się angażu Baranyka w tym sezonie w Zagłębiu. A przykładem profesjonalizmu zabłysnął wtedy dobry kolega Milana niejaki Martin Voznik który pomimo braku kasy za.pieprzał aż miło na lodzie w barwach Zagłębia!
Urzekła mnie Twoja historia ,chyba się rozryczę , chcesz o tym porozmawiać ... jesteśmy z Tobą dzidzio ... zmień nicka na "Czekista"
Cierpisz na dysleksję to zgłoś się do specjalisty.Dobrze Ci radzę albo pokaż mi w którym miejscu pisałem o sobie?
dzidzio zamknij morde nawet najwiekszemu wrogowi nie życzy sie kontuzji *u, ale czego mozna sie spodziewać po sportowcu z przed konsoli.
Sportowcowi nawet wrogowiemu się nie życzy ok tyle że Baranyk nie jest sportowcem w pełni tego słowa znaczeniu.Zresztą potwierdzenie pewnie nadejdzie lada dzień gdy Baranyk oświadczy że kontuzja uniemożliwia mu dalszą grę.Jest to tym bardziej realna że na konto pójdzie zaległa kasa więc można się udać spokojnie na L4 na koszt tym razem toruńskiego klubu. Wtedy zobaczymy co będziesz pisał? A ja napiszę wtedy Tobie ze stoickim spokojem "stul pysk".
w tym sezonie nie pisalem zeby nie zapeszac ale po dzisiejszym spotkaniu postanowilem napisac gratulacje dla Zaglebia wypunktowali torunian no ale gra na jedna piatkie zemscila sie w 3 tercji a taki dobry mial byc ten trener a ponadto zawodnicy nie byli w stanie grac na dobrym poziomie wygrala druzyna lepsza oby w piatek zagrali lepiej mysle ze potrzeba wiekszej motywacji ze strony zarzadu
Szkoda przegranej, kiepski poczatek pierwszej tercji, ale to mozna wybaczyc. ale tak slabe wyjscie na trzecia tercje - tego nie rozumiem. od polowy pierwszej i cala druga dominowalismy zdecydowanie.
Zaglebie bez polotu, duzo niewymuszonych prostych bledow... kilka dobrych akcji... Jedynie skutecznosc lepsza... i tyle... - choc to wystarczylo do wygrania meczu.
Mecz ciekawy, poziom nie za wysoki, ale byly emocje. super, ze tylu ludzi przyszlo na lodowisko.
Mam nadzieje, ze uda sie wygrac w Sosnowcu!
Nie ma tv w tym miescie jakiejs zeby puscic relacje na zywo w necie?????
Do 3 razy sztuka. Wreszcie Dzwonek stanął na wysokości zadania. Dzisiaj było widać co znaczy pewny bramkarz. Kiedy nie szła nam gra w 2 tercji przytrzymał wynik i dzięki temu mogliśmy wygrać wykorzystując swoje szanse w 3 tercji. Straszne męczarnie, ale do przodu. W piątek emocje gwarantowane.
Fajnie, że było tak dużo kibiców, ale szkoda, że dopiero teraz a nie przez cały sezon!!
Z PZHL-em trzeba twardo grać! Leśnych Dziadków trzeba usunąć z władzy i Młodym dać pole do popisu!! Naprawdę!! a będzie lepiej!!
co jest z Baranykiem ?

gratulacje Zagłębie !
Mecze, że to u siebie przegrywa się 2 razy w cigu 2 dni, a za 3 dni wygrywa sie na wyjeżdzie i to wysoko nie zasługują na uwage!!!
Za to szczególnie Wasze popisy są warte uwagi, szczególnie zacięta walka o miejsca 1-4... :)
Najemnicy i emeryci odmówili posłuszeństwa?
Zajmij się Chłopcze swoim podwórkiem, widzisz tu jakąś wzmiankę o swojej "drużynie gwiazd"?
Mam nadzieję że Zagłębie (w najgorszym przypadku Toruń) pokażą Wam miejsce w szeregu i skwitują ten jakże piękny dla Was sezon! Zagłębieee!!!
...a co tyscy już się boicie, że znowu w *ee dostaniecie?
było jest i będzie ZAWSZE ZAGŁĘBIE !!!
...SZYKUJCIE SIĘ
Ta cała dotychczasowa rywalizacja pokazuje, jak równorzędne zespoły spotkały się ze sobą. Wynik może być trochę mylący - mecz był bardzo zacięty, a fragmentami nawet porywający. Teraz cały cyrk przenosi się do Sosnowca - Nesta gra tam skutecznie, ale czy tak będzie tym razem? Mam nadzieję. Gratulację dla Zagłębia. Szkoda tylko tych niezdrowych emocji jakie udzieliły się zawodnikom obu drużyn i kibicom.
Z taką obroną to my możemy w jedynce pykać z Legią i Polonią... Koseda, Smeja... zdecydowanie mam już dosyć tych grajków. Smeji jeszcze można by dać szansę na next sezon, ale Koseda im dalej od Toronto poleci tym lepiej. Bluks to za tę karę po której dostaliśmy na 3:2 to powinien na kolanach do Czewy pomykać.
Atak też się popisał. Z tak strzelającym przeciwnikiem to i 10 bramkarz ligi wietnamskiej może zostać gwiazdą. Zamek... Przecież rozgrywając krążek w zamku podania powinny być szybkie i najlepiej z przerzucaniem na strony. A oni rozgrywali krążek jakby na lodzie było z 5 cm wody...
Krótko i na temat, widać że to zespoły z dołu tabeli...
a nie zauważyłeś że kara dla Bluksa była z kapelusza??
Nie chce polemizować na ten temat, moim zdaniem kara słuszna. Ale mogłem nie widzieć wszystkiego.
Kara słuszna ale dla zawodnika zagłebia też powinna być za nurkowanie bo padł jakby go ktoś piorunem poraził a bluks mu tylko droge zajechał.
Oczywiście że kary dla Bluksa była z kapelusza.
Jeśli się mylę to tak samo powinno sie gwizdać karę za faul na Baranyka.
Ta kara ustawiła mecz i było po ptokach.
Jak jesteś taki kozak to zapraszam na lód, widać, że jesteś z góry tabeli a potrzeba nam obrońców. O...dol się od Kosedy, zagrał najlepsze mecze w ply-out z całego sezonu !!! Za to co piszesz, sam powinieneś iść na kolanach do Częstochowy !!!
Podhalem, które już od kilku dni odpoczywa i spokojnie czeka na rywala. Podhale zagrało z Tychami tylko 5 razy, a Nesta i Zagłębie będzie miało w nogach 7 wyczerpujących meczy i niewiele czasu na odpoczynek. I choć jedna i druga drużyna wydaje się być odrobinę lepsza od Podhala, to w tej konfrontacji w dużo lepszej sytuacji będzie Nowy Targ.
GRATULACJE DLA ZAGŁĘBIA!!!!
WSZYSCY NA ZIMOWY!!!!
Ucięło mi poprzedniego posta. Napisałem, że porażka w Sosnowcu w niedalekiej przyszłości może odbić się czkawką dla jednej lub drugiej drużyny w walce o utrzymanie z Podhalem, które już od kilku dni odpoczywa i spokojnie czeka na rywala. Podhale zagrało z Tychami tylko 5 razy, a Nesta i Zagłębie będzie miało w nogach 7 wyczerpujących meczy. I choć jedna i druga drużyna wydaje się być odrobinę lepsza od Podhala, to w tej konfrontacji w dużo lepszej sytuacji będzie Nowy Targ.
Z tym odpoczywaniem jest różnie, czasem lepiej być w rytmie meczowym. Może faktycznie się odbić, ale raczej na pierwszym/drugim meczu, potem powinno się wyrównać, bo Podhale gra na dwie 5 większość spotkań o stawkę, więc też będą puchnąć szybko.
Różnie to bywa z tym odpoczynkiem, mimo wszystko chyba lepiej być w rytmie meczowym
ale ten Plaskiewicz jest do *
Milan ma naciągniętą pachwinę ale jutro napewno zagra .
Druga dobra wiadomość : t będzie bezposrednia transmisja TV na necie
Niech moc będzie z nami Krzyżakami :)
wszyscy na zimowy 18.30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Torun przegrał:
a.W I tercji trener L ustawia zespół na obronę
b.zmiast grać początek na 4 piątki gra trzema
c.parę ładnych zmian w meczu gra na dwie piątki
d.fatalna gra obrońców
e. niepewny Plaster
f. reakcje sędziego na " eee " z ławki Zagłębia ( dawał się nabierać )
g. niewykorzystane sytuacje zawsze się mszczą ...
Za to SERCA do walki chłopakom nie można odmówić
Jutro będzie ciekawie ...
Trzymam kciuki za jutrzejszy mecz! KTO WYGRA MECZ? TORUŃ! KTO? TORUŃ? KTO? TORUŃ, TORUŃ, TORUŃ! DO BOJU, DO BOJU, DO BOJU TKH!!! JESTEŚMY Z WAMI, TKH JESTEŚMY Z WAMI!
Tak więc panowie : PRZEDSTAWIENIE CZAS ZACZĄĆ -niech wygra lepszy .(czyli Zagłębie)
szacun dla Torunia EMOCJE LEPSZE NIŻ W PÓŁFINAŁACH...