Wyświetleń: 7203

Złoty karny Prochazki (VIDEO)

2013-01-11 21:17:59

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu JKH - Cracovia. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał remis 2:2. Karnego, na wagę dwóch oczek wykorzystał Radek Prochazka.

Cel, jaki w meczu z Cracovią do osiągnięcia mieli jastrzębianie mógł być tylko jeden - komplet punktów. Tym bardziej, że Pasy to sąsiedni rywali z tabeli, który do JKH traci siedem oczek. Po pierwszej odsłonie, której obydwa zespoły nie narzuciły jakiegoś szaleńczego tempa bliżsi wygranej byli gospodarze. W 9. minucie miejscowych kibiców ucieszył Richard Bordowski, który w podbramkowym zamieszaniu wykazał się największym sprytem, dobijając strzał Adriana Labrygi.

W drugiej tercji gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Jastrzębianie pierwszą dogodną okazję na podwyższenie prowadzenia mieli jednak dopiero w 30. minucie, gdy na bramkę Cracovii strzelał Mateusz Danieluk. Minutę później mógł być już remis. Pojedynku sam na sam z Ramonem Sopko na gola nie zdołał zamienić Josef Fojtik. To zemściło się na ekipie gości bardzo szybko. W 33. minucie po zaledwie trzynastu sekundach przewagi drugiego gola dla JKH zdobył Miroslav Zatko. Jastrzębski defensor technicznym strzałem z linii niebieskiej pokonał Rafała Radziszewskiego.

Od samego początku trzeciej odsłony krakowianie "przycisnęli" rywala. Efekty naporu gości przyszły szybko, bo w 44. minucie kontaktowego gola zdobył Damian Słaboń. Napastnik Pasów skutecznie dobił uderzenie Daniela Laszkiewicza. Trzy minuty później do remisu doprowadził Patrik Valczak, który po faulu Mateusza Bryka zamienił na gola rzut karny. Pomimo sporej ilości czasu żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry. Podobnie było w dogrywce i o wszystkim decydować musiały rzuty karny. W tym elemencie skuteczny okazał się jedynie Radek Prochazka, który wciskając krążek pod parkan Radziszewskiego dał gospodarzom upragnioną wygraną.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2k (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)
1:0 (8:15) Bordowski - Sulka
2:0 (32:11) Zatko - Prochazka - Kral 5/4
2:1 (43:47) Słaboń - D. Laszkiewicz - L. Laszkiewicz
2:2 (46:14) Valcak /rzut karny/
3:2 (65:00) Prochazka /decydujący karny/ Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Marzec, Kral, Danieluk - Bryk, Labryga, Bordowski, Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski, Pastryk, Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Sordon, Kąkol, R. Nalewajka.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Kłys, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudasz, Witowski, Dvorak, Valcak, Foltik - A. Kowalówka, Sznotala, Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Zieliński, Horowski, Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.