Wyświetleń: 6263

Grali o „piątkę”(VIDEO)

2013-03-01 21:08:34

W pierwszym meczu o miejsca 5-7 Zagłębie Sosnowiec przegrało wysoko z HC GKS Katowice. - Jak wspominałem wcześniej te mecze dla nas nie mają większego znaczenia – mówił po meczu trener Zagłębia, Krzysztof Podsiadło.

Wynik dzisiejszego pojedynku już w drugiej minucie spotkania otworzył Tobiasz Bigos, który skierował krążek w lukę pozostawioną przez Bartłomieja Nowaka. W piątej minucie mogło być już 0:2, lecz guma po strzale Kamila Kalinowskiego odbiła się od poprzeczki, a dobitkę Mateusza Bepierszcza zdołał zatrzymać bramkarz Zagłębia. Sosnowiczanie mimo, że stworzyli mniej klarownych sytuacji na lodzie w 17 minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Grając z przewagą jednego zawodnika Jakub Jaskólski przymierzył w długi róg i strzałem z niebieskiej linii zaskoczył Nikifora Szczerbę.

Na początku drugiej odsłony gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, lecz Tomasz Kozłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Dużo więcej szczęścia w 32 minucie miał natomiast Marcin Frączek, który przekierował uderzenie Daniel Galanta i zaskoczył Nowaka(wcześniej bramkarza miejscowych pokonał Michał Kalinowski). W odpowiedzi indywidualną akcję zakończoną zdobyciem efektownej bramki przeprowadził Łukasz Podsiadło, który przerzucił krążek nad Szczerbą. Radość w boksie Zagłębia trwała jednak krótko, gdyż kilka sekund później prowadzenie gości podwyższył ponownie Michał Kalinowski. Kluczowym elementem spotkania była akcja z 53 minuty meczu, gdy Rafał Cychowski zaatakował z tyłu Samsona Mahboda. Pięciominutową przewagę aż trzykrotnie wykorzystali podopieczni Jacka Płachty, którzy wygrali ostatecznie 7:2.

Dodatkowe emocje zgromadzonym kibicom dostarczyli w samej końcówce Ryan Campbell i Jakub Jaskólski, którzy stoczyli między sobą pojedynek pięściarski.

Kolejnym spotkaniem o miejsca 5-7 będzie pojedynek Zagłębia Sosnowiec i Aksam Unii Oświęciem (w niedzielę o 17:00 w Sosnowcu).

Trenerski dwugłos:

Jacek Płachta(trener GKS):
Chciałbym na pewno podziękować chłopakom za to, że się dzisiaj zmotywowali i wygrali ten mecz. Nie jest łatwo podnieść się po porażkach w ćwierćfinale, jednak dzisiaj zasłużenie wygraliśmy.  Postawiliśmy dzisiaj na Szczerbę i myślę, że wywiązał się z powierzonego zadania. Pomógł nam w trudnych momentach

Krzysztof Podsiadło(trener Zagłębia):
Ten mecz nie był dobry w naszym wykonaniu. Przeciwnik wyszedł bardziej zmobilizowany na lód i wygrał zasłużenie. Kara meczu wpłynęła na tak wysoką porażkę, gdyż w tym okresie straciliśmy trzy bramki. Jak wspominałem wcześniej te mecze dla nas nie mają większego znaczenia.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – HC GKS Katowice 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

2:7 Bigos – Valusiak 54.48+1

Kary: 45 min. (w tym kara meczu dla Cychowskiego) -26 min(w tym 10 min dla K.Kalinowskiego za niesp. zach.)

Widzów: ok. 500

Strzały: 27-49

Sędziowali: Molenda – Bernacki - Kaczmarek

W 23 min. Tomasz Kozłowski nie wykorzystał rzutu karnego

Zagłębie: Nowak(34:51 Białek) - Kuc, Duszak, Szewczyk, T. Kozłowski, Dołęga - Cychowski, Jaskólski, M. Kozłowski, Zachariasz, Podsiadło - Kulik, Działo, Baca, Twardy, Majoch oraz Kołodziej, A. Jaskólski, Demkowicz, Jarnutowski.

HC GKS: Szczerba - Galant, Bychawski, Maćkowiak, Mahbod, Popko - Urbańczyk, Bigos, Drzewiecki, K. Kalinowski, Campbell - Krokosz, Śmiełowski, Valusiak, Komorski, Bepierszcz praz M. Kalinowski, Szymański, Frączek, Grobarczyk.