Wyświetleń: 6573

Dotkliwa porażka JKH

2013-08-08 22:39:30

Na lodowisku w Hawierzowie wicemistrzowie Polski spotkali się w meczu towarzyskim z beniaminkiem czeskiej 1. ligi, miejscowym AZ Havířov.

W składzie zespołu z Jastrzębia zabrakło dzisiaj R. Krala, J. Zdenka, A. Labrygi i M. Zatko. Z kolei zagrali nieobecni na sparingu w Oświęcimiu R. Prochazka i M. Urbanowicz. W bramce JKH ponownie stanął Adam Vrba, gorąco powitany przez hawierzowskich fanów.

Od początku spotkania lekką przewagę uzyskali gospodarze. Jej efektem była bramka zdobyta w 12. minucie przez J. Danečka, który strzałem po lodzie zaskoczył zasłoniętego Vrbę w czasie, gdy sędzia sygnalizował karę dla gości. Hokeiści JKH zmarnowali kilka szans na wyrównanie, a w 37. minucie T. Mraz podwyższył na 2:0, wykorzystując błąd jastrzębskiej defensywy.

Początek trzeciej tercji to szybki gol P. Kanko, który strzałem w prawy górny róg nie dał szans Vrbie. Hokeiści z Jastrzębia próbowali zmienić niekorzystny rezultat meczu, jednak ich strzały były niecelne albo padały łupem L. Danečka. W 49. minucie czwartego gola dla gospodarzy strzelił J. Koma i rozwiał nadzieje gości na odwrócenia losów spotkania.

Po zakończeniu meczu oba zespoły wykonywały po pięć rzutów karnych i w tym elemencie również lepsi okazali się hokeiści AZ. Jedyny najazd wykorzystał znany jastrzębskim kibicom Patrik Rimmel.

Trener jastrzębian Mojmír Trličík skomentował postawę swoich zawodników: „Z gry jestem zadowolony z wyniku już mniej. Dla obu drużun to nie był pierwszy mecz i coś już zawodnicy mają odegrane. Myślę, że poziom meczu był całkiem dobry. Graliśmy w ciężkich warunkach - było bardzo gorąco a obie drużyny dużo jeździły na łyżwach. Widzowie zobaczyli mecz na dobrym poziomie," zakończył Trličík.

AZ Havířov - JKH GKS Jastrzębie 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

AZ Havířov: 12. Daneček J. (Bezuška), 37. Mráz (Koma), 41. Kanko, 49. Koma (Matějek, Škumát)

AZ Havířov: Daneček L. (Tomšů) – Vosátko, Bezuška, Krisl, P. Rimmel, Koma, Prokop, Žvátora, Vydra, Zientek – Sztefek, M. Rimmel, Kanko, Šlahař, Říčka, Daneček J., Matějek, Videlka, Škumát, Pavlas, Kopún, Mráz

JKH GKS Jastrzębie: Vrba (Nobis) – Górny, Bryk, Danieluk, Lipina, Kapica, Mateusz Rompkowski, Kotaska, Urbanowicz, Procházka, Bordowski, Pastryk, Bychawski, Kulas, Maciej Rompkowski, Marzec, Nalewajka R., Minge, Nalewajka L.

Sędziowali: Fiala – Adamec, Poruba
Strzały: 27 - 29
Kary: 8 - 40 (w tym 10+10 dla P. Lipiny)
Widzów: 1 160.