Wyświetleń: 7926

Puchar RT Torax: Remis krynickiego Dream Teamu

2013-08-15 22:11:34

W pierwszym meczu turnieju w czeskiej Porubie krynicki Dream Team zremisował z LHK Jestřábi Prostějov 4:4. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się w piątej serii hokeiści 1928 KTH.

Początek spotkania należał do czeskiego drugoligowca. Dwie pierwsze akcje hokeiści Prostějova zakończyli golami, przy biernej postawie obrony i Odrobnego. Pierwszy groźny strzał ze strony KTH oddał w 5. minucie Łopuski podczas gry w przewadze. Kontaktowego gola strzałem między parkany Kociana zdobył Rafał Dutka.

Druga tercja rozpoczęła się od kary nałożonej na KTH za zbyt późne wyjście na lód. Czesi, grając z przewagą dwóch zawodników, w 24. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Antončíka. W 26. minucie z kolei grę w 5 na 3 szybko wykorzystali zawodnicy z Krynicy - Malasiński z bliska pokonał Kociana. W 37. minucie, gdy obie drużyny miały po czterech zawodników na lodzie, szybką kontrę KTH sfinalizował Kolusz. W końcówce tercji strzał Rutkowskiego dobił Laszkiewicz i na przerwę kryniccy hokeiści zjeżdżali prowadząc w meczu 4:3.
W tej części gry kilka razy dobrze interweniował Odrobny, ratując swój zespół przed utratą dalszych bramek.

W trzeciej tercji obie drużyny próbowały zmienić rezultat, udało się to Czechom. Dwie minuty przed końcem spotkania do remisu doprowadził Šebek. Prostějov grał wtedy z przewagą dwóch zawodników, gdyż kilka minut wcześniej karą meczu za atak na głowę ukarany został Gruszka.

O wyniku decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali hokeiści KTH, a decydującego o zwycięstwie karnego strzelił L. Laszkiewicz.

1928 KTH Krynica – LHK Jestřábi Prostějov 5:4
(1:2, 3:1, 0:1 - 1:0) k.

Bramki: 15. Dutka (Dziubiński), 26. Malasiński (Dutka, Besch), 37. Kolusz (Zapała), 40. Laszkiewicz (Rutkowski) – 1. Luňák (Coufal), 2. Kučera (Belay), 24. Antončík, 58. Šebek.

Decydujący karny: L. Laszkiewicz

1928 KTH: Odrobny - Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkowski, Pasiut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapała (2), Malasiński, Milovanovic (4), Jemielin, Gruszka (25), Dziubiński, Łopuski (2), Skrzypkowski (2), Muhonen

LHK Hawks Prostějov: Kocián – Veselý (2), Kořínek (2), Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Malý (2), Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay (2), Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík (2), Luňák (2), Coufal (2), Venkrbec, Kryl, Stejskal, Kaluža.

Kary: 39 min (w tym 4 min. k. tech. i kara meczu dla Gruszki) - 14 min.