Wyświetleń: 8569

Popis nieskuteczności (WIDEO)

2013-10-08 23:15:46

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie potwierdzili swojej wysokiej formy i po zwycięstwie w Sanoku, tym razem przegrali na Jastorze z GKS-em Tychy 0:2. Wynik meczu mógł być zupełnie inny, jednak jastrzębianie nie potrafili wykorzystać kilku stuprocentowych sytuacji, które sobie stworzyli.

Na początku spotkania bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Richard Bordowski, a w 7. minucie w takiej samej sytuacji Slipczenki nie potrafił pokonać Milan Baranyk. W pozostałej części pierwszej tercji kibice nie mieli okazji oglądać zbyt wielu ładnych akcji i bramkowych okazji, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej tercji popis nieskuteczności jastrzębian kontynuował Patryk Kogut, który nie wykorzystał dwóch świetnych sytuacji w odstępie kilkudziesięciu sekund. Zemściło się to w 26. minucie, kiedy Michał Woźnica skierował krążek do praktycznie pustej bramki. Pod koniec drugiej tercji sami przed Sztefanem Żigardym znaleźli się Radek Prochazka i Patryk Kogut, ale ten drugi, nieatakowany przez nikogo, nie trafił w krążek.

Kibice liczyli, że w trzeciej tercji gospodarze w końcu zdołają pokonać bramkarza gości, ale mieli tego dnia ogromnie rozregulowane celowniki. W 45. minucie od niepilnowany Prochazka jechał sam na Żigardiego, ale nie zmusił nawet bramkarza gości do interwencji, nie trafiając w bramkę. Siedem minut później sędzia podyktował rzut karny za rzucenie kija przez Slipczenkę, gdy sam na sam wyszedł Josef Vitek, który nie miał problemów z wykorzystaniem karnego. Jastrzębianie próbowali jeszcze odmienić losy meczu, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Sztefan Żigardy, który obronił w tym meczu 39 strzałów.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 - Michał Woźnica - Josef Vitek, Radosław Galant (25:21)
0:2 - Josef Vitek (51:28, rzut karny)

Sędziowali: Paweł Meszyński(główny) oraz Sebastian Leszek Kubiszewski i Wiktor Zień (liniowi).
Kary: JKH - 8., GKS Tychy - 10 min.
Strzały: 39:33.
Widzów: 1400.

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Kotaszka, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski Mateusz, Bryk, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Kapicaj, Zdenek, Kogut - Bychawski, Pastryk, Bychawski Nalewajka R., Minge, Nalewajka Ł.

GKS Tychy: Żigardy - Sulka, Kotlorz, Vitek, Bagiński, Woźnica - Gwiżdż, Mojżisz, Witecki, Galant, Guzik - Sokół, Havlik, Rzeszutko, Parzyszek, Baranyk oraz Piorun.