Wyświetleń: 7842

W trzeciej tercji pękł worek z bramkami (WIDEO, FOTO)

2013-11-12 22:38:46

Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok pokonali ambitnie grający MMKS Podhale Nowy Targ 5:0. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w trzeciej tercji, bo wcześniej hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok razili nieskutecznością.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci  Andrzeja Demkowicza, byłego wiceprezesa STS Sanok, a także ojca trenera Ciarko PBS Bank KH Sanok Tomasza i dziadka zawodnika Huberta.

Sanoczanie do meczu przystąpili bez kontuzjowanego Krzysztofa Zapały i Justina Chwedoruka. W spotkaniu wystąpił Martin Vozdecky, który zmagał się z grypą żołądkową. Ambitnemu Czechowi sił starczyło mu na dwie tercje. - Rano przyszedł z zatruciem, ale zdecydował że zagra i pomoże drużynie. W drugiej tercji już było widać, że jest odwodniony, dlatego nie dokończył spotkania - wyjaśnił Marcin Ćwikła, drugi trener gospodarzy.

Przez dwie pierwsze tercji ogromną przewagę osiągnęli gospodarze, ale bili "głową w mur" i nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Bartłomieja Niesłuchowskiego. Bramkarz "Szarotek" przez 40 minut obronił wszystkie 40 strzałów, a po uderzeniach Richtera i Pociechy uratował go słupek.

Worek z bramkami rozwiązał się w trzeciej tercji za sprawą Samsona Mahboda, który zdobył pierwsze dwa gole. W ciągu 8 minut sanoczanie zdobyli w sumie pięć bramek, a kolejne dołożyli Kostecki, Ćwikła i Aquino.

Najładniejsze było pierwsze trafienie Mahbod, który będąc przed Niesłuchowskim, posłał mu gumę "pod ladę".

Liczba meczu:
62 - tyle razy na bramkę Bartłomieja Niesłuchowskiego strzelali hokeiści Ciarko PBS Bank.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Ćwikła (drugi trener Ciarko PBS Bank): - Mieliśmy masę strzałów przez dwie tercje, wydaje mi się, że ta przerwa wybiła nas też z rytmu. W trzeciej tercji zagraliśmy inny hokej niż na początku i to się opłaciło. Dwa pierwsze szybko strzelone gole już ustawiły mecz, chłopcy się rozluźnili i zaczęli grać na miarę naszych oczekiwań.

Marek Ziętara (trener MMKS Podhale): - Sanok miał zdecydowaną przewagę w tym meczu, problemem było tylko to, że nie potrafili się wstrzelić w ten mecz. Staraliśmy się bronić na ile daliśmy radę. Udało się to przez dwie tercje, chociaż Sanok miał ich sporo. Szukaliśmy swoich szans z kontrataku. Zdecydowało pierwsze dziesięć minut ostatniej tercji gdzie dostaliśmy szybko bramki. Drużyna się posypała po stracie dwóch pierwszych bramek. Sanok złapał wiatr w żagle i dobił nas do końca.

Ciarko PBS Bank KH Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

1:0 Mahbod – Kostecki – Aqiuno (41:19)
2:0 Mahbod – Aquino (44:52)
3:0 Ćwikła - Šingal(46:40)
4:0 Kostecki – Aquino – Mahbod (47:06)
5:0 Aquino – Mahbod – Rąpała (49:20, w osłabieniu)

Kary: 14 - 22 min.
Strzały: 62 - 14.
Sędziowali: Sebastian Molenda (Tychy) – Piotr Matlakiewicz, Grzegorz Klich (Sosnowiec).
Widzów 1 000.

Ciarko PBS Bank: Murray; Richter (6) – Urban, Kloz (2) – Rąpała (2), Pociecha – Terminesi (2), Dolny – Naparło; Strzyżowski – Šingal – Vozdecky, Mahbod – Kostecki – Aquino (2), H. Demkowicz – Milan – Mermer, Biały – Wilusz – Ćwikła. Trener: Tomasz Demkowicz.

MMKS Podhale: Niesłuchowski, Łabuz (2) – Mrugała (2), K. Kapica – Landowski, Gaczoł – Wojdyła, Tomasik – Jaśkiewicz; M. Michalski – Bryniczka (2) – Wielkiewicz, P. Kmiecik (12) – Wronka – Gruszka (4), Olchawski – D. Kapica – Zarotyński, M. Kmiecik – P. Michalski – Stypuła. Trener: Marek Ziętara.