Wyświetleń: 7110

Skuteczność do poprawy (WIDEO)

2014-01-03 21:03:21

W meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi Aksam Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie MMKS Podhale Nowy Targ 5:3. – Wydaje mi się, że powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej, bo stworzyliśmy sobie wiele groźnych sytuacji. Cieszyć może fakt, że w regulaminowym czasie gry udało nam się złamać barierę pięciu bramek – powiedział Marcin Jaros, kapitan oświęcimian.

Biało-niebiescy na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, wykorzystując okres gry w przewadze (na ławce kar Daniel Kapica). Peter Tabaczek zagrał wzdłuż bramki do pozostawionego bez opieki Marcina Jarosa, a ten nie miał większych problemów z umieszczeniem gumy w siatce.

Później w grę gospodarzy wkradło się za dużo rozprężenia. Podopieczni Petera Mikuli pozostawiali rywalom za dużo wolnego miejsca, odpuszczali krycie i w ten oto sposób stracili prowadzenie. W ósmej minucie wyrównał Damian Zarotyński, a cztery minuty później drugiego gola dla nowotarżan zdobył Krystian Dziubiński, posyłając krążek między parkanami Fikrta.

To był dla nas cios w twarz, po którym wzięliśmy się za siebie. Przeprowadziliśmy dwie składne akcje, po których odzyskaliśmy prowadzenie. Dobrze, że stało się to jeszcze przed końcem pierwszej tercji – stwierdził Marcin Jaros.

Kibicom mogło podobać się zwłaszcza trafienie Marka Modrzejewskiego, który odważnie wjechał przed bramkę, sprytnym zwodem oszukał nowotarskiego defensora, a następnie posłał gumę pod poprzeczkę.

Góralska zadziorność

W 26. minucie na 4:2 podwyższył Roman Tvrdoń, wykańczając tym samym akcję Jarosława Różańskiego i Petera Barinki. Wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu, ale w 35. minucie kontaktowego gola dla Podhala zdobył Kasper Bryniczka. Nowotarżanie próbowali pójść za ciosem, ale nie udało im się wykorzystać gier w przewadze, w tym 23 sekund w podwójnej.

Graliśmy w pięciu przeciwko trójce oświęcimian, ale to było za mało czasu, by coś zdziałać. Moi zawodnicy, po blisko miesięcznej przerwie, nie czuli gry. Rywale byli w trochę lepszej sytuacji, bo tuż po świętach udało im się rozegrać sparing. Detal, ale istotny – stwierdził Marek Ziętara, trener "Szarotek".

Nowotarżanie nie rezygnowali, szukając swoich szans w kontratakach. W 47. minucie sytuacji sam na sam z Fikrtem nie wykorzystał Wielkiewicz. Chwilę później przed dogodną szansą był Stypuła, ale kolejny raz górą był czeski golkiper.

Pieczęć Piotrowicza

Emocje skończyły się w 56. minucie, po bramce Damiana Piotrowicza. 22-letni skrzydłowy po wygranym wznowieniu przez Kalinowskiego, strzałem z nadgarstka zaskoczył Rajskiego. W ten oto sposób ustalił wynik spotkania na 5:3, jednak kibice biało-niebieskich opuszczali taflę ze sporym niedosytem. – Skuteczność do poprawy. Powinniśmy wygrać przynajmniej 8:3 – twierdzili.

O sporym pechu mógł mówić zwłaszcza Mateusz Bepierszcz, który z łatwością mijał rywali, ale jego ogromne chęci do gry nie szły w parze ze szczęściem i skutecznością.

Wygraliśmy zasłużenie. Prezentowaliśmy dzisiaj bardziej kombinacyjny hokej – stwierdził opiekun gospodarzy Peter Mikula.W decydujących momentach popełniliśmy więcej błędów, choć trzeba przyznać, że spotkanie przez długi czas było chaotyczne – dodał z kolei trener MMKS-u Marek Ziętara.

Liczba meczu:

157 – po tylu dniach do gry wrócił Jerzy Gabryś. Przypomnijmy, że 32-letni defensor doznał kontuzji kolana w sparingu z GKS Tychy (30 lipca ubiegłego roku)

Aksam Unia Oświęcim - MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (3:2, 1:1, 1:0)
5:3 - Piotrowicz - Kalinowski (55:01),

Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) - Sebastian Adamoszek, Bartosz Kaczmarek (liniowi).
Kary: Aksam Unia - 8 minut, Podhale - 8 minut.
Strzały: 38-13.
Widzów: ok. 1200.

Aksam Unia: Fikrt - Piekarski, Kasperczyk; Jaros, Tabaczek, Wojtarowicz - Jakesz, Połącarz (2), Tvrdoń, Różański, Barinka – Gabryś (2), Gabrisz; Piotrowicz, Kalinowski, Bepierszcz - Ciura, Urbańczyk; Modrzejewski (2), Stachura, Adamus (2).
Trener: Peter Mikula.

MMKS Podhale: Rajski (2) – Łabuz (2), Mrugała; Zarotyński (2), Bryniczka, M. Michalski – K. Kapica, Landowski, P. Kmiecik, Dziubiński, Stypuła – Tomasik, Jaśkiewicz; Wielkiewicz, Wronka, Olchawski – Gaczoł, Wojdyła; M. Kmiecik, D. Kapica (2), P. Michalski.
Trener: Marek Ziętara