Wyświetleń: 5301

Tym razem bez wpadki (WIDEO)

2014-02-02 20:51:22

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wyciągnęli wnioski z poprzedniego spotkania z MMKS Podhale Nowy Targ i w dzisiejszym meczu przeciwko nowotarżanom odnieśli przekonywujące zwycięstwo, które ani przez moment nie było zagrożone.

Początek meczu był dość senny. Dopiero w 6. minucie gospodarze stworzyli pierwszą groźną okazję. Prochazka idealnie podał do niepilnowanego Danieluka, ten położył i minął Niesłuchowskiego, ale nie trafił do bramki z… kilkudziesięciu centymetrów. W odpowiedzi Olchawski zablokował strzał Flaszara i dopadł do odbitego krążka, wychodząc sam na sam z Odrobnym, ale bramkarz JKH wygrał ten pojedynek. Chwilę po tej sytuacji padł gol dla gospodarzy. Z dystansu uderzał Bryk, a do odbitego przed bramką krążka dopadł Urbanowicz i upadając wpadkował go do pustej bramki.

W 9. minucie mogło być 2:0, ale Kulas zmarnował świetne podanie od Prochazki, a w kolejnej akcji sam na sam z Niesłuchowskim był Kapica, ale powstrzymywany przez Tomasika oddał zbyt lekki strzał. W 11. minucie jastrzębian uratował słupek po strzale Bryniczki. Na tym emocje w tej tercji właściwie się zakończyły. Mimo kilku dogodnych sytuacji w tej tercji, gra JKH zdecydowanie nie porywała, a momentami była bardzo niechlujna.

Druga tercja rozpoczęła się od groźnej akcji Podhala, które jechało 2 na 1, ale Bryniczka zdecydował się sam kończyć akcję, jednak niecelnie. W 23. minucie Niesłuchowski zostawił odsłoniętą sporą część bramki, co wykorzystał Bryk, technicznym strzałem umieszczając krążek w bramce. Cztery minuty później gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Danieluk podał w okolice bulika do Stoklasy, a ten strzałem bez przyjęcia zdobył swojego pierwszego gola w nowych barwach.

Chwilę później kibice obejrzeli pojedynek bokserski. Barajew faulował Urbanowicza, w którego obronie stanął Pasiut, Barajew bardzo mocno dążył do starcia, zrzucając rękawice, ale gdy Urbanowicz się pozbierał, postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość, posyłając na głowę Barajewa kilko mocnych sierpów. Cała trójka została odesłana na ławkę kar, jednak sędziowie byli łaskawi i nie ukarali zawodników karami meczu.

W 31. minucie padł gol dla Podhala. Uderzał Tomasik, a krążek odbił się od nogi Piotra Kmiecika i wpadł do bramki. W końcówce dwie bramki dla JKH dołożył jeszcze Richard Bordowski, dwukrotnie  posyłając krążek pod poprzeczkę. W końcówce bramkę mógł zdobyć jeszcze Pasiut, ale w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili krążek wybił Niesłuchowski.

Ostatnia tercja to dominacja gospodarzy. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Kral, skutecznie dobijając swoje uderzenie. Cztery minuty później zza bramki uderzał Marzec, odbił Niesłuchowski, ale przy dobitce Bordowskiego był już bezradny. Po tej bramce nastąpiła zmiana w bramce JKH, Przemysława Odrobnego zastąpił Kamil Feć. W 54. minucie wynik spotkania ustalił Mateusz Rompkowski, uderzając bez przyjęcia przy słupku. W ostatnich minutach obie ekipy czekały już chyba na syrenę końcową, nie stwarzając większego zagrożenia i trzy punkty zasłużenie i bez większego problemu zostały w Jastrzębiu-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
1:0 - Maciej Urbanowicz - Mateusz Bryk (06:41)
2:0 - Mateusz Bryk - Maciej Urbanowicz, Grzegorz Pasiut (22:32)
3:0 - Filip Stoklasa - Mateusz Danieluk, Miroslav Zatko (26:06, 5/4)
3:1 - Piotr Kmiecik - Damian Tomasik (30:13)
4:1 - Richard Bordowski - Radek Prochazka, Szymon Marzec (34:20)
5:1 - Richard Bordowski - Radek Prochazka, Tomasz Pastryk (37:04)
6:1 - Richard Kral - Filip Stoklasa (45:08)
7:1 - Richard Bordowski - Szymon Marzec, Radek Prochazka (49:54)
8:1 - Mateusz Rompkowski - Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (53:12)

Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) oraz Piotr Matlakiewicz i Grzegorz Klich (liniowi).
Kary: JKH - 8 min., Podhale - 20 min (w tym 10 minut dla Barajewa za niesportowe zachowanie).
Strzały: 56:18.
Widzów: 1000.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (od 49:54 Kamil Feć) - Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Stoklasa - Bryk, Rompkowski, Urbanowicz, Pasiut, Kapica - Flaszar, Labryga, Marzec, Prochazka, Bordowski - Sordon, Pastryk, Kulas.

MMKS Podhale Nowy Targ: Niesłuchowski - Kapica K., Landowski, Gruszka, Dziubiński, Stypuła - Łabuz, Barajew, Michalski M., Bryniczka, Zarotyński - Tomasik, Dziehciarou, Kmiecik P., Wronka, Olchawski - Mrugała, Gaczoł, Michalski P., Kapica D., Kmiecik M.

Trener już się nie obraża na Gruszkę i Dziubińskiego. Po co sprowadzali bramkarza jak obrony nie ma to nic nie pomoże. Rajski na początku sezonu bronił po kilkadziesiąt strzałów w meczu. Nikt by tego nie wytrzymał. Trzeba było wzmocnić obronę. A kto wie co z Rajskim?
Rajskiemu odnowiły sie niedoleczone kontuzje z połowy sezonu i mało prawdpodbne, że zagra jeszczse w tym sezonie. Z reszta z Nieesłuchowskim nie jest lepiej choć od jego kontuzji już troche minęło to jednak prawie miesiac ne uczestniczył w treningach
Rajski już nie zagra , bo nie dostał stypendium.
klonik, co Ty pier*olisz?
Rajski nie zagra, bo rozkrecil wlasny biznes. Teraz chce sie tej sprawie poswiecic, a jak juz ktos powiedzial, dalej jest kontuzjowany.
28 min. - Barajew fauluje Urbanowicza, Pasiut chciał wymierzyć sprawiedliwość sam, Barajew nabuzowany nie chciał odpuścić, zrzucając rękawice, we wszystko wmieszał się Urbanowicz który kilkoma mocnymi sierpami pokazał Barajewowi miejsce w szeregu.Ale trzeba być dupkiem pisząc takie bzdury widząc jak dwóch sędziów go trzyma ,a Urbanowicz udaje cwaniaka,a drugi odważny Pasiut atak na głowe od tyłu i w nogi.Spóbuj ty, trzech na jednego,a potem się podniecaj.
Co tu dużo mówić to był pojedynek niczym pod wiejską dyskoteką, kilku trzyma a jeden cwaniakuje i się szczyci, że wygrał...
Przepraszam bardzo, a w którym miejscu jest tu nieprawda? Relacja na żywo jest pisana, jak sama nazwa wskazuje - na żywo. Nie wszystko idzie dokładnie zobaczyć i dobrze zinterpretować, jeśli siedzi się na balkonie za jedną z bramek, a cała sytuacja dzieje się po drugiej stronie lodowiska. Nie można zobaczyć sobie powtórki z trzech kamer, w zwolnionym tempie. Napisałem tak jak widziałem, a że byłem od całej sytuacji 30-40 metrów, to mogły wkraść się pewnie niedokładności, co nie zmienia faktu, że Barajew dostał w pape od Urbanowicza, a taki był ogólny wniosek z tego wpisu.
Spróbuj Ty się wziąć za pisanie relacji na żywo w niezbyt komfortowych warunkach, a potem się wymądrzaj.
Pasiut stanął w obronie taaa, uderzył Barajewa kijem od tyłu i schował się za sęziego bo był cały posrany o Urbanowiczu nie wspominam bo chyba wszyscy widzieli kto mu pomógł
A tak całkiem obiektywnie: Barajew NIE sfaulował Urbanowicza, tylko czysto wszedł w niego ciałem. NIE dostał za to zagranie kary. Za to Pasiut podjechał do niego i z tyłu, jak pi...da zaatakował go kijem trzymanym oburącz (za co dostał 2 minuty). Nie dziwię się że chamski atak wywołał chęć bójki, do której doszło. Grzesio miał szczęście, że dwóch sędziów trzymało Barajewa - na wschodzie gra się "trochę" inaczej i dostałby oklep. Nie wiadomo, jak potoczyła by się walka z Urbanowiczem. Tu de facto do bójki nie doszło, bo ten "gwiazdor" i "twardziel" zaczął okładać nowotarskiego zawodnika, kiedy ten był trzymany przez sędziów.

Podsumowując: całą awanturę wywołał Pasiut, atakując z tyłu. Całkowicie niesportowym zachowaniem wykazał się Urbanowicz, okładając przeciwnika który nie mógł walczyć, trzymany przez sędziów. Komentator p...doli bez sensu jak zwykle, można to sprawdzić czytając komentarze przed poprzednimi relacjami z Jastrzębia.
Zagrywka trenerowi jednak nie wyszła no ale co ja wiem, przecież nie jestem trenerem... Ławkę mamy tak szeroką, że jak widać możemy sobie pozwolić na eksperymenty.

PS. Dziś dopiero przeczytałem.
Tyskie nieraz wspominali jak to Urbanowicz "twardziel" wyczekal ax Barajeva sędziowie zaczęli trzymać i zaczal go odkładać.Trafi na Bayracka ciekaw jestem czy będzie taki "twardy" .Tak google to Barajev czysto "twardziela" trafil
A mecz ogólnie w wykonaniu Podhala to dno. Bramkarza nie mamy, gdyby był jako taki bramkarz to chociaż byśmy niżej przegrywali. Obrona też zbytnio nie pomaga. Atak bardzo mizerny i mamy wyniki jakie mamy.

A tak już myśląc o przyszłym sezonie. Kto z kibiców Podhala był by za tym (oczywiście nie mamy i nie będziemy mieli na to wpływu), żeby się wypiąć na naszych wychowanków którzy w Podhalu chcą grać "tylko dla kasy" (Kolusz, Malasiński, Dudka, Zapała, o kimś zapomniałem?). Może się stać, że i tak nie będzie klubu w przyszłym sezonie na nich stać. Jednak jeśli klub będzie miał kasę to nie będą to małe pieniądze (patrząc na ich podejście za minimalną krajową 1680 brutto)i może warto by było zamiast nich poszukać dobrych grajków np. zza wschodniej granicy. Jakie macie zdanie?
Ja już bym Kolusz, Malasiński, Dudka, Zapały oraz Różańskiego nie widział w składzie Podhala zwłaszcza Dutki wielki kapitan jak jest kasa.Lepiej zainwestować w obcokrajowców ewentualnie dobrać kogoś z Polskich zawodników widział bym w ewentualnej nowej drużynie Damiana Kapice z JKH.A co do meczu to wykonaniu Podhala to kompletne dno niema bramkarza niema obrony, i kompletnie nie przemyślane decyzje Zientary który jak pamiętamy usadził za karę najlepszych zawodników na ławie bo niby nic nie grają tylko że oni we dwóch meczu nie wygrają a jak dla mnie tylko oni się w tym składzie wyróżniają.
Ja czekam na powrót naszych prawdziwych zawodników(choć nie wierzę ,że wrócą) ,żeby w końcu nasz hokej wyglądał porządnie,ale trzeba zatrudnić obcego trenera,by ich ustawił.Liczę ,że ściągną też porządnych obcokrajowców typu Czuy ,zatrzymają zdolnych młodych,którzy się doszkolą.Jednak zanim moje mrzonki się spełnią to trzeba zapłacić dziką kartę i mieć za co wystartować w przyszłym sezonie,a tu z trudem skończymy obecny tylko dzięki zmianom przepisów o braku spadków.
a moze byście zobaczyli trochę więcej materiału ...Barajew kilka razy "startował " do Bordowskiego,przed bójką z Urbanem najpierw go wywrócił,potem próbował się bić z Pasiutem,-odniosłam wrazenie,ze wszyscy uwazają,ze sędzia celowo trzymał Rosjanina aby go Urban bił -sędziowie odciągali najpierw Barajewa a moment pózniej także Urbanowicza,

Proponuję fragment z nagrania meczu (póki co na stronie JKH) od 56-do 60 minuty
Nie zmienia to faktu że Urbanowicz zachowąl się jak tchórz i bił trzymanego.
Łania znowu bili twoich juniorów to jest niedorzeczne chyba się wszyscy uwzięli na nich!!!
No Urbanowicz jak nic by wpasował Wam do drużyny. Pomyślcie nad jego ściągnięciem.
czyli co ? najpierw powinien przywalić sędziemu,który chciał zapobiec bójce ?
Beta daj spokój szkoda pisania Na coś trzeba zwalić przegraną
Chłopie Podhale przegrało bo było dużo dużo słabsze i jest jedną z najsłabszych o ile nie najsłabszą drużyną w naszej lidze. W Podhalu po prostu nie ma kto ciągnąc gry.
LUFA odnosimy się do konkretnej sytuacji dotyczącej waszego "fightera"... Jeśli uważasz, że Urbanowicz zachował się jak na prawdziwego kozaka przystało to naprawdę gratuluję... W meczu odnieśliście niekwestionowane zwycięstwo będąc lepszymi w każdym elemencie gry, więc nie wiem po co próbujesz się spinać.
Brawo Podhale za walke spodziewalismy sie ze ten mecz bedzie inny niz wczesniejszy, Baraniew dobrze walczy ma ducha walki ale zawodnik JKH zachowal sie skandalicznie gdyz zagrał cwaniaka gdyz sam na Sam oberwal by w morde i poszedl na ławke :) oberwie mu sie jeszcze napewno :)
Podhale czeka na wyzdrowieje Bramkarza numer 1 gdyz jego zmiennik dobrze sie spiszuje na bramce ale jeszcze male bledy ma a Nasz atak cos niepotrafi kierowac krazka to bramki szczescie znow mijalo sie z bramka gdyz wynik byl by inny i bardziej zadowolony no ale zycie :)
jutro Katowice na Podhalu i ten mecz pokaze jak bedzie w walce o 8 miejsce. Pozdrawiam Kibicow hej :)
Moim zdaniem duży błąd sędziego, zresztą, kolejny mecz kolejny popis ze strony tego pana.
Starając się ocenić sytuację obiektywnie, najpierw parę słów o Barajewie. Nie rozumiem czemu nie dostał kary meczu, dwie bójki plus uderzenie kijem zawodnika po gwizdku.
Urbanowiczowi nie dziwię się, że go poniosło. Najpierw prawie nokaut w zderzeniu z zawodnikiem Podhala, a chwile później przyjął kilka celnych ciosów na twarz.
Natomiast, jak już kilka osób wspomniało, głównym prowodyrem był moim zdaniem Pasiut. Uderzył Barajewa kijem trzymanym oburącz w plecy, gdy ten spokojnie jechał, później ewidentnie bał się podjąć wyzwanie co pokazał rozkładając ręce.
Bójka jak bójka, nic specjalnego.
ps. Komentator chyba oglądał inną akcje lub po prostu z założenia ma pi...przyć farmazony, w stylu "kazdy wie, ze Jastrzębie znane jest z potencjału w postaci ludzkiego w postaci świetnych taksówkarzy".
Bójka na tafli. to w hokeju normalność i dlatego nie wiem dlaczego ona a nie sam mecz, Was tak ekscytuje. Przecież nie miało to zdarzenie absolutnie żadnego wpływu na losy spotkania. Ot, taki malutki przerywnik, wszyscy cali i w zdrowiu dotrwali do końca pojedynku. Mnie w dalszym ciągu martwi sposób ustawiania piątek przez trenera Trlićika. Oczywiście rozumiem wpuszczenie na lód Pastryka i Sordona w chwili kiedy dwójka z drugiej piątki poszła odsiedzieć swoje kary, ale dlaczego nie korzysta z pełnej czwartej piątki ? Kiedy jak nie ze słabszymi drużynami ogrywać tę formację ? Do tego roszady z Flaśarem i Kulasem. Nie wiem czym kieruje się trener, ale mając pełny skład i drużynę przeciwną do ogrania, nie korzysta z pełni możliwości swojej drużyny.
Dzięki Jorg w końcu ktoś napisał to czego dotyczy temat
liczyłam ostatnio ...JKH ma 27 zawodników ,a trener gra trzema " 5 "
poza tym tak chłopakami miesza jakby to była I runda sezonu zasadniczego.
Dokładnie o tym myślę. Ślepy nie jestem i widzę jak niektórzy pod koniec każdej tercji oddychają rękawami, szczególnie obrońcy.Wpuszczenie 4 formacji daje pozostałym 30-45 sek. więcej odpoczynku, co w skali tercji jest już sporym dodatkiem nowych sił, nie mówiąc o całym spotkaniu. Beta pisze o 27 zawodnikach, czy to tak ciężko wybrać odpowiednich do tej formacji ? Odwagi Panie trenerze !