Wyświetleń: 3970

Puchar RT TORAX: Pewna wygrana Jastrzębia

2014-08-14 18:08:13

JKH GKS Jastrzębie bez najmniejszych problemów pokonał w swoim pierwszym spotkaniu o Puchar RT TORAX czeską drużynę HC ZUBR Przerów 4:1. Dla JKH dwukrotnie do siatki trafiał Steber, a po jednej bramce zdobyli Bordowski oraz Górny.

W pierwszej tercji nie oglądaliśmy zbyt wielu strzałów na bramki Odrobnego oraz Vojtka. Jastrzębianie mieli jednak kilka dobrych okazji na otwarcie wyniku spotkania. W 9. minucie strzałem z lewego bulika golkipera Przerowa próbował zaskoczyć Jan Steber, a kilka minut później Radosław Nalewajka przegrał pojedynek sam na sam z Vojtkiem.

Na początku drugiej odsłony jastrzębianie, pomimo gry w osłabieniu po karze dla Sordona, zdołali otworzyć wynik spotkania. Do bramki Vojtka trafił Jan Steber, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi HC ZUBR. Parę minut później JKH ponownie trafiło do bramki Przerowa, tym razem podczas gry w przewadze. Dobrze rozegrany zamek celnym uderzeniem zdołał zakończył Richard Bordowski.

Jastrzębianie świetnie rozpoczęli trzecią tercję. Już w jej 50. sekundzie guma ponownie wylądowała w siatce Vojtka po strzale Jana Stebera, dla którego był to drugi gol w spotkaniu. Odpowiedź HC ZUBR na drugie trafienie Stebera była niemal natychmiastowa, nieco ponad pół minuty później Odrobnego pokonał Gois i było 3:1.

Przerów nie zdołał jednak odwrócić losów spotkania. W 59. minucie wynik starcia ustalił jeszcze Kamil Górny i w ostatecznym rozrachunku JKH pokonało czeskiego drugoligowca 4:1.

Jutro jastrzębianie rozegrają kolejne spotkanie w Porubie. Ich rywalem będzie zespół AZ Hawierzów.

HC ZUBR Przerów - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
0:1 - Steber - Bryk, Plichta (22:56, 4/5)
0:2 - Bordowski - Górny (34:19, 5/4)
0:3 - Steber (40:50)
1:3 - Gois (41:25)
1:4 - Górny (58:10)

HC ZUBR Przerów: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Metelka, Šťastný – Goiš, Sedlák, Rajnoch, Skoumal, Šebek, Kratochvíl Š, Sprušil, Kolář, Škumát, Gremlica, Kratochvíl M., Tomaník

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój: Odrobny (Zabolotny) – Rompkowski, Nemeczek, Bordowski, Polodna, Laszkiewicz, Protivni, Sordon, Urbanowicz, Steber, Danieluk, Górny, Bryk, Drzewiecki, Plichta, Nalewajka R., Pastryk, Kantro, Nalewajka L., Marzec, Kulas