Wyświetleń: 8194

Twierdza Arena Sanok niezdobyta (WIDEO)

2014-11-18 23:29:14

Dwunaste spotkanie na własnym lodowisku wygrali hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok. Tym razem ofiarą Mistrza Polski padł dobrze prezentujący się zespół Naprzodu Janów, z którym sanoczanie wygrali 4:2. Przez 251 minut niepokonany był bramkarz gospodarzy Bryan Pitton.

Sanoczanie od początku ruszyli pod bramkę Michała Elżbieciaka, który w drugim meczu na sanockiej Arenie dwoił się i troił. Janowianie w piątej minucie grali w podwójnej przewadze, lecz nic z tego nie wynikało.

Pierwszy gol padł w 13. minucie, gdy Radosław Sawicki z bliska dobił strzał Macieja Mermera. Drugiego gola gospodarze zdobyli 68 sekund później, kiedy strzał Petra Šinágla wturlał się do bramki Elżbieciaka.

Ambitni rywale trzy minuty później odczarowali sanocką bramkę.
Patryk Kogut w sytuacji sam na sam strzelił idealnie "pod ladę" Bryanowi Pittonowi, który puścił gola pierwszy raz od 251 minut, co w ostatnich latach jest jednym z najlepszych osiągnięć w historii ligi. Pod koniec pierwszej odsłony hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok grali ponad dwie minuty w podwójnej przewadze, ale bez efektu bramkowego.

W drugiej tercji gospodarze razili nieskutecznością (strzały: 19-6) i wynik nie uległ już zmianie, chociaż janowianie ponownie grali w podwójnej przewadze.

Na początku drugiej odsłony Mike Danton z linii bramkowej dobił strzał Zatki, który po drodze trafił w łyżwę Knoxa i zmylił Michała Elżbieciaka. 43 sekundy później ponownie aktywny Patryk Kogut z bliska ładnym strzałem nie dał szans Pittonowi. Ostatni gol padł w 50. minucie gdy Petr Šinágl wykorzystał podanie zza bramki Krzysztofa Zapały.

W cały meczu nie popisał się główny sędzia Paweł Meszyński, który szastał karami na lewo i prawo co skutkowało tylko nerwowością w obu drużynach a także na trybunach. - Nie chcemy się wypowiadać na temat pracy sędziów, bo co to da? Coś powiemy, to nas ukarzą finansowo, a w następnym meczu jeszcze gorzej będą sędziować - mówili zgodnie trenerzy obu drużyn.

- Ostatnio skrytykowałem sędziego po meczu z Nowym Targiem, a już na następny dzień słyszałem, że są na mnie obrażeni. To jakaś paranoja - dodał Waldemar Klisiak, trener Naprzodu Janów.

Po meczu powiedzieli:

Miroslav Fryčer, trener Ciarko PBS Bank: - Moja drużyna coś dzisiaj grała, ale hokej to nie był. Wiedzieliśmy, jaka to będzie walka. Drużyna z Janowa to nie taka drużyna jak Katowice czy Polonia Bytom, wszyscy dobrze bronili do tego bramkarz interweniował fantastycznie. Dzisiaj wygrała drużyna, która miała więcej szczęścia. Nie lepsza, a szczęśliwsza. Najważniejsze dla nas są trzy punkty, które dały nam awans do Pucharu Polski. Myślę, że przed meczem zawodnicy już byli myślami we Francji i to był problem mentalny, by przygotować się do meczu.

Waldemar Klisiaktrener Naprzodu Janów: - Przyjechaliśmy do personalnie jednej z najlepszych drużyn w lidze. Wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po przeciwniku. Staraliśmy się w miarę maksymalnie zneutralizować te najmocniejsze punkty sanoczan. Do pewnego momentu nam się to udawało. Mecz może nie był piękny, ale musieliśmy się nastawić na grę defensywną i szukać swoich szans w kontraktach. Przeciwnik musiał się mocno napracować, żeby zwyciężyć w tym meczu. Udało się, więc gratuluje zwycięstwa gospodarzom. Jest ono jak najbardziej zasłużone.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - MUKS Naprzód Janów 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
1:0 – Sawicki – Mermer, Ćwikła (12:38),
2:0 – Šinágl – Turon, Pietrus (13:46),
2:1 – Kogut – Frączek (16:31),
3:1 – Danton – Knox, Zatko (42:48, 5/4)
3:2 – Kogut – Gryc, Frączek (43:31),
4:2 – Šinágl – Zapała, Zatko (50:33).

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) – Marcin Polak (Bytom) i Mariusz Smura (Katowice).
Minuty karne: 40 (w tym w tym 10 min za niesportowe zachowanie dla Dantona i Vozdecky'ego) - 24.
Strzały: 63 - 21
Widzów: 1 200.

Ciarko PBS Bank: Pitton - Turoň, Williams; Danton, Pietrus, Knox - Richter, Zaťko; Vozdecký, Zapała, Šinágl - Dutka, Rąpała; Kostecki, Cichy, Endál - Wanat, Demkowicz; Mermer, Sawicki, Ćwikła.

Naprzód: M. Elżbieciak - Podsiadło, Kurz; Stachura, Jakubik, Sękowski - Klemientjew, Vrána; Kogut, Frączek, Gryc - Działo, Kosakowski; Bernat, Piper, Ł. Elżbieciak - Rasikoń, Sarna; Radwan, Podsiedlik, A. Rajski.