Wyświetleń: 4828

Ostre strzelanie w Tychach

2014-11-21 22:34:27

Kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach obejrzeli kawałek niezłego hokeja. Ich pupile pokonali beniaminka ligi MUKS Naprzód Janów 7:5.

Spotkanie od pierwszych minut było zacięte i wyrównane. Obie ekipy miały swoje szanse na otworzenie wyniku. Jako pierwszy uczynił to Wojciech Stachura w 5. minucie. Na uwagę zasługuję fakt, że swoją niemoc strzelecką w dzisiejszym spotkaniu przełamał Jakub Radwan, który strzałem między parkanami pokonał Arkadiusza Sobeckiego.

Gospodarze pierwszej tercji z pewnością nie zaliczą do zbyt udanych. Mimo, iż po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 2:2, to ich gra była daleka od ideału. Trafienia w tej odsłonie zdobywali Kacper Różycki (10. minuta) i Nicolas Besch (18.).

Na drugą tercję obie ekipy wyszły jeszcze bardziej zmobilizowane, jednak zapał gości ostudził już w 31. minucie Kacper Różycki, a niespełna minutę później Dawid Majoch. Te dwie bardzo szybko stracone bramki odebrały przyjezdnym wiarę w pozytywny rezultat dzisiejszego spotkania, czego efektem były kuriozalne błędy popełniane w defensywie, a ich konsekwencją piękna bramka w wykonaniu Nicolasa Bescha (37 min), który strzałem w okienko, zmusił do kapitulacji Michała Elżbieciaka.

Gospodarze w trzeciej tercji dwoma trafieniami przypieczętowali swoje zwycięstwo. Na listę strzelców wpisał się Maksim Kartoszkin i Marcin Kolusz. Goście mimo, szaleńczego pościgu i zdecydowanie lepszej grze defensywnej nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Mimo to, najładniejszą bramkę spotkania zdobyli przyjezdni, kiedy to Wojciech Stachura przytomnie zachował się pod bramką Sobeckiego i dobijając krążek zagrany przez Kurza nie dał szans na obronę golkiperowi gospodarzy.

- Mimo, iż w dzisiejszym spotkaniu zdobyliśmy sporo bramek i napsuliśmy krwi gospodarzom. Jak się okazało, było to zbyt mało na drużynę wicemistrza Polski. Przełomowym momentem meczu była druga tercja, w której szybko straciliśmy trzy bramki i przez długi okres nie mogliśmy się z tego otrząsnąć - przyznał popularny "Staszek".

Krzysztof Majkowski, drugi trener GKS Tychy: - Dzisiejszy mecz mogę porównać do sinusoidy. Pierwsza i trzecia tercja w naszym wykonaniu była nie najlepsza, za to w drugiej zagraliśmy bardzo dobrze. Po dzisiejszym spotkaniu, na pewno martwi ilość łatwo straconych bramek. Laur najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania należy się Kacprowi Różyckiemu, który dziś zdobył pierwsze trafienie w barwach GKS-u.

Waldemar Klisiak, trener Naprzodu Janów: - Na pewno był to bardzo ciekawy mecz dla kibiców. Jeżeli chodzi o naszą grę, to na pewno nie zadowolony jestem z gry w defensywie. Nie możemy pozwolić na to, żeby przeciwnik tak łatwo dochodził do sytuacji strzeleckich. Plusem dzisiejszego spotkania na pewno jest to, że zdobyliśmy sporo bramek w meczu wyjazdowym. Dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu zanotował Wojciech Stachura i to do niego należy miano najlepszego zawodnika.

GKS Tychy – MUKS Naprzód Janów 7:5 (2:2, 3:0, 2:3)
7:5 - Jakubik – Działo (54:08)

Sędziowali: Paweł Breske (główny), Grzegorz Klich, Piotr Matlakiewicz (liniowi).
Minuty karne: 6-8.
Widzów: 1200.

GKS Tychy: Sobecki – Besch, Mojžíš; Kuzin, Kartoszkin (2), Kolusz – Pociecha, Sokół; Majoch, Galant, Vitek – Ferenc, Kotlorz; Guzik (4), Parzyszek, Witecki – Wanacki; Woźnica, Bagiński, Różycki.
Trener: Jiří Šejba

MUKS Naprzód Janów: M. Elżbieciak – Działo (2), Kurz, Sękowski, Jakubik, Stachura – Klemientjev (2), Vrana, Gryc (2), Frączek, Kogut – Podsiadło, Kulik (2), Elżbieciak Ł, Piper, Bernat – Rasikoń, Sarna, Radwan, Podsiedlik,  Rajski.
Trener: Waldemar Klisiak.

Panie Majkowski nie najlepsza I i III tercja - to była żenada. Jak można u siebie się tak męczyć z Naprzodem. Obrona z Sobeckimna na czele słabo i to po raz kolejny. Do qy nędzy dlaczego nie broni w takim meczu Burda??? Poza Beschem, Kotlorzem i czasem Pociechą reszta obrony to jakaś pomyłka, za co my tyle kasy płacimy Mojzisowi??? Jedyne z czym się zgadzam to że Różyckiego można wyróżnić. To daje do myślenia, Jeziorski chłopaku wracaj szybko do zdrowia bo w Tychach nie ma kto grać. Rzeszut czekamy, może coś się ruszy bo na razie to mizernota!!!
Obawiam się że gdyby burda stał w bramce to mógłby być remis a nawet przegrana. I co wtedy ?? Lepiej niech dalej robi jako tarcza :):)
spoko, twoja uwaga jest na tyle płytka co obrazująca, że twoja znajomość hokeja jest równa zeru. Barak07 ma rację i też uważam jak wielu kibiców, że młody Burda spokojnie poradziłby sobie w tym meczu. Nikt tu nie mówi, że zagrałby na "zero" ( co wcale, nie można przed maczem wylkuczyć ). Chłopak ma talent, więc każdy normalny, powtarzam normalny trener powinien go ogrywać i umożliwić mu zdobywać doświadzczenie w meczach o stawkę. Nawet najlepsi musieli przejść swój chrzest sportowy i zapłacić frycowe. Jeśli w klubie nikt się nie obudzi w porę, to jestem święcie przekonany, że stracimy kolejnego wychowanka. Zresztą w Tychach to rzecz normalna.
spoko, tarcza to powinno być twoje kredo. Bo widzę, że masz "tarcze" na zwojach. Może biedaku tak ciebie traktują w życiu inni, że tego samego życzysz drugiemu. Zanim coś wyskrobiesz, to pomyśl ze pięć razy a może i więcej. Pomoże ci to w życiu napewno.
Ja też czekam z utęsknieniem na Rzeszutkę, ile ten facet dawał radości w oglądaniu hokeja to wiedzą tylko koneserzy, ale jak wróci będzie tym samym chłopem przed kontuzją?! Oby! ps. tacy gracze powinni miec bodyguard-ów jak Oliwa największa tragedia dla polskiego hokeja jak tacy grajkowie mają kontuzje
barcak
Rózycki zapierda....ł jak kierowcy w F1.
Ale niestety w tej drużynie o sorki w tym hokejowym zespole i jego s*...ą.
Prawda jest taka że w szatni jest syfffffffffff!!!!
Jeden u drugiego pozadłużani wszyscy sobie coś wiszą!!!! Potrzeby jest niezły w*.... tym maminsynkom ,co by się poogarniały.Kocham hokej kocham nasz GKS ale do kur... na to się juz nie da patrzeć.I to jeszcze z takim budżetem
uściśle Rózyckiego spie...r...dolaą.A im należy się wpie....rd...ol
Po co Arka wpuszczają na mecze? Patrzę na wynik i myślę sobie, że Burdę postawił w bramce i ok, niech się ogrywa.
A tu Sobecki... no dajcie spokój.
Gdyby w póżniejszym etapie rozgrywek z jakiś powodów nie mógł bronić Zigardy to będzie bronił Arek.Bo Burda zwyczajnie nie da rady wybronić serii meczy o stawkę,psychicznie nie wytrzyma obciązenia.A ze sztab trenerski nie daje grać ani Arkowi ani Burdzie no to tak to wygląda.Można sobie wyobrazić że np. w styczniu kontuzja eliminuje Zigardiego no i co wówczas?
Arek to stary wyjadacz i nie będzie miał tremy. Tylko czy kiedyś Burda będzie miał taką szansę żeby się nauczyć...
Gość, naprawdę wierzysz w to, że w razie czego, Arek może zastąpić Zigardego ? Nie szło mu 2,3,4 czy 5 lat temu, nie szło mu w ostatnim sezonie, skąd więc ten optimizm ? W razie gdybyśmy nie mieli pierwszego bramkarza, wolałbym przegrywać z Burdą po 5:0 w kazdym meczu niż po 4:0 z Sobeckim.
Wiara niewiele ma z tym wspólnego.Zwyczajnie chodzi o czucie gry którego brak jest widoczny.Zresztą ten sam problem miałby Sanok czy Kraków bo w Jastrzębiu Zabolotny pojawia się w bramce częściej a to jest chyba równolatek Burdy.No ale tam on jest drugim nie trzecim bramkarzem.A z tymi ambicjami działaczy i parciem.kibiców na złoto nie ma czasu na ogrywanie
Gość nie zgodzę się z Twoją opinią, Sobecki dostał szansę w wieku Burdy a mając 24 lata wybronił nam mistrzostwo Polski. Jeśli trener nie będzie stawiał na młodego bramkarza to za chwile nie będzie miał kto bronić, a nikt nie powalczy jak wychowanek dla swojego klubu. Różycki, Jeziorski to talenty, ale czuje, że ich kariera skończy się szybciej niż zaczęła,chyba że sp...z Tychów a to byłaby strata.
Barcak no o tym piszę.Trener nie będzie stawiał na młodego bo ma ugrać złoto.Czy 10-12 lat temu była taka presja na wynik i takie oczekiwanie?Dla Burdy ideał na dziś to 1-szy plac w pierwszej lidze i aż dziw że w Tychach nie ma 1-szej ligi bo miałby kto w niej grać.Dopóki nie zostanie obniżona liczba obcokrajowców i bramkarz tak jak kiedyś nie będzie za 2 w PHL grać będą obcy nie Polacy.Patrz na Bytom-jakiś 22-letni ruski bramkarz łapał do tej pory.A za rok,dwa,trzy Burda nie będzie ani młody ani utalentowany
"Kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach obejrzeli kawałek niezłego hokeja." ...hmmm... ja chyba inne spotkanie oglądałem
Co do wypowiedzi odnośnie Sobeckiego w bramce -trudno się nie zgodzić że lepiej by Burda się ogrywał , choć miło było zobaczyć Arka między słupkach. Brawa dla Różyckiego ? hmmm... też bym to potraktował z lekkim dystansem , jego gra pozostawia wiele do życzenia a 2 bramki które strzelił zawdzięcza "asystentom". mimo to faktycznie nalezy mu przyklasnąc ale bez hurraoptymizmu i kreowaniu go na nieoszlifowany diament(choć tutaj mam nadzieję że się mylę) .....OBRONA- tylko Kotlorz grał dzisiaj na dobrym poziomie reszta dzisiaj wg mnie tragicznie..no i perełka-WANACKI-on jest napastnikiem ???? !!!! jak to jest żę bierze się za rozgrywanie krązka zwykle go tracąc lub próbując strzału co wczoraj kilka razy spowodowało kontre przeciw jednemu obrońcy czasem dwóm (powroty Kolusza-który obrońcą nie jest)
sorrki za narzekanie ale nie lubie takich zwycięstw i musiałem namiastkę mojej wściekłości przelać na forum :)) NAJWIĘKSZE gratulacje dla grajków Naprzodu !! i Mam nadzieje że trenerzy Tychów nie traktują tego meczu jako zwycięstwa i zaczną coś "działać" z drużyną by jakakolwiek taktyka była realizowana.
w/g mnie drugim powinien być Burda i tyle
Otóż to. chociaż, pamiętając dyspozycje Zigardego z ostatnich finałów, oraz jego niektóre wpadki, czasami wolałbym, aby Burda był pierwszym.