Wyświetleń: 8284

Emocje do samego końca

2014-11-28 21:08:50

Niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy JKH GKS Jastrzębie i Ciarko PBS Bank KH Sanok obejrzeli kibice zgromadzeni na Jastorze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali jastrzębianie.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla jastrzębian, bowiem goście już po pięciu minutach prowadzili dwoma bramkami. W 4. minucie fatalny błąd popełnił Przemysław Odrobny, który nie złapał prostego uderzenia, krążek trafił do nieobstawionego Martina Vozdeckiego, który umieścił go w pustej bramce. Po kilkudziesięciu sekundach na uderzenie z dystansu zdecydował się Rafał Dutka, a krążek tuż przed bramką przeciął Jordan Pietrus, czym zaskoczył Odrobnego i „guma” znalazła się w bramce.

Od tego momentu do roboty wzięli się gospodarze. Blisko zdobycia bramki był w 9. minucie Mateusz Danieluk, ale trafił tylko w poprzeczkę. W kolejnych minutach szansę mieli m.in. Bryk czy Plichta, jednak Pitton pozostawał niepokonany. Goście mogli dołożyć trzeciego gola za sprawą Marka Strzyżowskiego, jednak ten w sytuacji sam na sam uderzył nad bramką. W ostatniej minucie pierwszej tercji padł gol kontaktowy dla JKH. Polodna świetnie zagrał przed bramkę do Michala Plichty, a temu pozostało tylko dołożyć kija.

W drugiej tercji jastrzębianie zagrali lepiej, niż w pierwszej, co przerodziło się w kilka dogodnych okazji bramkowych pod obiema bramkami, z których została wykorzystana zaledwie jedna. W 23. minucie Tomasz Pastryk z najbliższej odległości pokonał Brayana Pittona. Dwukrotnie szansę wyprowadzenia JKH na prowadzenie miał Maciej Urbanowicz, jednak najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a następnie z bliska uderzył w Pittona.

Sanoczanie również mieli swoje okazje, jednak tym razem dobrze, a czasami nawet szczęśliwie – odbijając krążek kaskiem – interweniował Odrobny. Po raz kolejny we znaki swoim rywalom dał się Mike Danton, który w jednej z sytuacji faulował Odrobnego, za co został sprowadzony do parteru przez Drzewieckiego, ale nie zareagował na to jednak w żaden sposób, tak jak kilka chwil wcześniej, gdy spiął się z Tomaszem Kulasem.

W trzeciej tercji oba zespoły starały się zdobyć upragnionego gola, dającego zwycięstwo, ale dobrze spisywali się bramkarze. Po stronie JKH najbliżej był Urbanowicz, który wyłuskał krążek w rogu tafli, a następnie otrzymał go przed bramką, ale z bliska nie zdołał umieścić go w bramce. Chwilę później miało miejsce spore zamieszanie pod bramką Przemysława Odrobnego, a w rolach głównych wystąpili Mike Danton i właśnie Odrobny, którzy zostali ukarani karami, tak jak Laszkiewicz i Williams. Do końca meczu żadna ze stron nie zdecydowała się na bardziej zdecydowane ataki i kibice oglądali dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze. W pierwszej kolejce nie trafili Urbanowicz i Šinágl, w drugiej swój najazd wykorzystał Danieluk, a Odrobny obronił uderzenie Pietrusa, a w trzeciej Laszkiewicz strzałem w okienko pokonał Pittona, czym zapewnił swojemu zespołowi dwa punkty.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:2 k. (1:2, 1:0, 0:0, d. 0:0, k. 2:0)
0:1 - Vozdecky - Šinágl, Pietrus (03:37)
0:2 - Pietrus - Dutka, Turoń (04:58, 5/4)
1:2 - Plichta - Polodna, Laszkiewicz (19:19)
2:2 - Pastryk - Plichta (22:24)
3:2 - Danieluk (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Robert Długi i Piotr Madeksza (liniowi).
Minuty karne: 18-20.
Strzały: 45-34.
Widzów: 1200.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (2) - Rompkowski, Bryk; Drzewiecki (2), Polodna, Laszkiewicz (2) - Protivny, Nemeček (2); Danieluk, Steber (4), Urbanowicz - Górny, Ałeksiuk; R. Nalewajka, Bondarew, Kulas (4) - Kantor, Pastryk; Świerski, Plichta (2), Marzec.
Trener: Robert Kalaber.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton - Richter, Williams (2); Vozdecky (2), Pietrus (2), Šinágl Turoň, Rąpała (2); Ćwikła (4), Wilusz, Endal (2) - Dutka, Mermer; Danton (6), Cichy, Strzyżowski - Demkowicz oraz Radwański, Kostecki, Biały.
Trener: Miroslav Fryčer.

Gratulacje Jastrząbki !
Nie chcę twierdzić, że rozjemca spotkania wypaczył wynik spotkania. Ale za to sędziowanie "sendzia" bucu jeden masz ode mnie liścia w ten barani łeb. Nigdy nie będziesz szanowany na lodowiskach. A w Sanoku dobrze Cię po raz e-nt przywitamy. STS!
h.... z wynikiem punkt jest ok grajac bez 5 chlopa wazne co z vozdo
Kolano skasowane.
Mówisz punkt ważny, ja uważam mecz za przegrany. Jeśli prowadzisz z rywalem 2-0 na początku meczu to wszystko można ułożyć aby wynik utrzymać. Poza tym w jaki sposób Mistrz Polski przegrywa, a kilka dni temu beniaminek wygrywa i zgarnia całą pulę ?
Ale to już historia - teraz jest niedziela i kolejne dni gdzie trzeba wygrywać
gratki dla obu drużyn, dużo emocji, na temat sędziowania się niema co wypowiadać. Cieszą 2 pkt. po ciężkim meczu. A Vozdecki niech szybko wraca do zdrowia i oby nie była to groźna kontuzja.
3 rozegrane mecze we Francji na 6 obrońców dziś mecz rozegrany na 5 obrońców, czy nasi obrońcy wytrzymają kondycyjnie boje się ze nie a Puchar Polski się zbliża. Gratulacje JKH 2 pkt
Brakuje mi Vojtka Kloza który przejedzie całe lodowisko zastawi krążek ciałem i zostanie sfaulowany po czym zawodnik pójdzie na ławkę kar
MATYAS VOJTKO dobry obrońca. Też potrafi przejchać całą taflę, silny fizycznie z Węgier. 21 lat.
Emocje do samego końca. Brawo Kępa proponuje zobaczyć powtórkę meczu i zobaczyć 2 wymuszone kary przez aktora i prowokatora Dantona.
znowu Danton? a ponoć taki kryształowy...
No ładnie Danton a już było tak dobrze.
MAREKS KEPALS jeszcze jeden młody obrońca z Łotwy 22 lata. 197 cm wzrostu.
2 pkt. po zaciętym spotkaniu (1 i 2 tercja) to cieszy.A w trzeciej tercji gdyby nie sędziowie to Przemo by dantona natrzaskał :D
Brakuje wam obrońców proponuje PRZEMYSLAWA PIEKARZA który nie grał od 4 lat w hokeja.
I oczywiście THOMAS DANTONE, dobrego obrońcę z Włoch.
Natrzaskać to on się może snickersów :)

skoro już przy trzaskaniu to możesz mi wytłumaczyć za co ma go prać ? i kiedy była taka sytuacja prócz tej gdy odważny Drzewko popychając Dantona zaprzepaścił przewage 5 vs 4 ? :)
Najlepszym zawodnikiem który powinien zostać to PASTOR uratował nam du...ę na 2:2 ale jak się inni nie liczą to mam to w ro....ie Qrwa jego mać .....co mi po Burku jak by nie Pastor to jesteśmy w czarnej dup....TYLE NA TEMAT
Idę spać dobranoc wszystkim maniakom hokeja :))))
mezo za diabła nie wiem o co Ci chodzi.Statuetka jest wręczana od Klubu Kibica po ustaleniach z członkami klubu dla ,którego zawodnika.Jeżeli jesteś w Klubie Kibica to wiesz komu zgłaszać propozycję a jeżeli nie jesteś to proponuję abyś ufundował nagrodę od siebie i wręczał komu Tobie się podoba.Pozdrawiam.
Fakt PASTOR powinien zostać wybrany najlepszym zawodnikiem, ale Burek wcale nie zagrał źle.
heheh justysia ze mną nikt nie uzgadniał :)))wiemy o co chodzi pozdrawiam
Brawo JKH!
Miro juz spakowany, Passat kieruje się w stronę jego ukochanego miasta
Miro jest słaby.
Mam 5 piątek, gram na 2, ile jeszcze pociągnę?
Ja wiem ze to nie Nhl ani nawet smieszne Khl ale jak slysze niejakiego eee Vozdeckiego ze mecze rozegrane pewnie z tydzien temu we Francji odebraly im sily to mnie rozpacz ogarnia.
3 mecze na wysokim poziomie i 4000 km w autobusie wcale nie wpływa na ludzki organiz... ja ich nie usprawiedliwiam bo przegrali zasłużenie i graty dla Jastrzębia za wygraną. Najbardziej w tym artykule dziwi mnie fakt że o faulu Dantona na Odrobnym (ktorego nawet według Snopka nie było) jest tu napisane, a o kontuzji Vozdeckiego nawet nie jest wspomniane.. Brawa dla Pana redaktora.

PS. Jestem pewny ze ty po angielsku albo niemiecku śmigasz bez zająknięca.. dlatego prosze Cię, nie obrażaj Martina. Bo mogę się założyć że Ty nie możesz się wysłowić w swoim języku ("yyyy")..

Teraz właśnie czytam że to Laszkiewicz taki mądry.. Nic do Jastrzębia nie mam ale mam nadzieje że ktoś go za to dojedzie :) Miłego dnia, pozdrawiam :)
Vozdecki ma rację. Musieli włożyć bardzo dużo sił w te mecze i zapewne dlatego przegrali. Za tą porażkę nie można obwiniać zowodników oprócz Miro który zagrał beznadziejnie i jest słaby.
Przepraszam zapomniałem o tym że Danton już powinien się dawno spakować bo on z Mirem są najsłabsi w tej chwili. Odrobny powinien naklepać Dantonowi za to że jest taki słaby i nie umie grać. A Oddrobnego chciałbym widzieć u nas w drużynie bo to solidny golkiper. Jakby Vozdecky miał kontuzję to by była wielka strata dla Sanoka. I zgadzam się z tobą. Jak redaktor mógł obrazić Martina ja tego nie rozumiem. Ale jak możesz obrażać Laszkiewicza który dla nas tyle serca na lodzie zostawił. Bez wątpienia jest najlepszym napastnikiem w naszej lidze choć ma już swoje lata.
Naucz się czytać :) napisałem że redaktor o kontuzji nawet nie wspomniał.. ale oczywiście o Dantonie musiał :) Pytanie do kibiców z J-bia : co macie do Dantona ? bo Tyskie to rozumiem że mają gorączke na jego punkcie ale co wam zrobił że takie wyzwiska w jego strone ? :)

I jeszcze jedno ja Laszki nie obrażam po prostu jeżeli chce się bawić w karate to wypad do MMA :)

Napisałem tez ze ich nie usprawiedliwiam bo przegrali zasłużenie.. chodziło mi o to że 3 mecze z troche bardziej wymagającymi przeciwnikami niż Katowice i 4000 km w autobusie mogły sie odbić na kondycji zawodników.. Początek mieli dobry a potem siedli i myślę że to właśnie dlatego :)

to Odrobny taki fighter ? a co mu Danton takiego zrobił że miał mu naprać ?
A ja wcale sie nie nabijam z jezyka ani z porazki. Wiem ze Plh to taka amatorka troche tylko sie dziwie tlumaczeniami ze daleko i ciezkie mecze. Minelo juz pare dni i przeciez goscie zasuwaja w lecie zeby miec krzepe. Odnowa biologiczna itp to pewno maja. Tak bez napinki. Ogladam Nhl na biezaco i to moze mnie tak rozkaprysilo. Tam loty po pare tys.km na nikim nie robia wrazenia i granie meczow dzien po dniu.
kurde chyba niy wygrom tego elektrycznego zygarka-obstawiołech 4-2 ale we szpilu a niy po elvrach...ciekawe jak komisja Typera to policzy ?
majorze, melduję że za takie obstawianie dostaniesz od komisji nowego glock'a zamiast clock'a.
hubalu...bydemy walczyc o twojego clocka
Po co zaraz po angielsku? Wystarczyło napisać klocka hehe.
A jeżeli mówicie o Dantonie to przyszedł mi na myśl obrońca z Włoch THOMAS DANTONE. Dobry i doświadczony 32 lata.
Szymek jakich zawodników agentem jeszcze jesteś? :)
W drugiej tercji jastrzębianie zagrali lepiej, niż w pierwszej, co przerodziło się w kilka dogodnych okazji bramkowych pod obiema bramkami, z których została wykorzystana zaledwie jedna.
Ja piernicze co on jara ten redaktorek.Zagrali lepiej w drugiej tercji,niż pierwszej i przez to mieli wiecej dogodnych okazji do strzelenia bramki pod obiema bramkami.Czyli także pod swoją bramką mieli okazję strzelić gola?dobrze rozumuję?To ładnych Jastrzębie ma napastników potrafią ze swojej tercji bramkę zdobyć?Jedni na pustą nie potrafią a on a oni dają radę.
Ten redaktor, to chyba inny mecz oglądał. Danton nawet nie dotknął Odrobnego w pierwszej sytuacji, po której został uderzony przez zawodnika Jastrzębia. To swój zawodnik wjechał w Odrobnego. W drugiej sytuacji Odrobny odsłonił krążek między parkanami, wiec wszyscy się rzucili, żeby go wbić do bramki. Odrobny popełnił błąd, a później rzucił się do bitki, żeby ten błąd przykryć. Zachęcam do oglądnięcia powtórek w TV. Czepianie się Dantona, nie wiadomo za co już stało się nudne. Że robią to w Tychach to rozumiem, ale w Jastrzębiu takie głupki się znajdują? Jestem rozczarowany.
zgadzam się z tobą - *e są wszędzie(nie tylko w tychach) - u nas też . Byłem na meczu i Danton nic strasznego nie robił, jedynie coś w swoim stylu pokazywał do widzów i go to nakręcało do lepszej gry.
gadzam się z tobą - d.e/bile są wszędzie(nie tylko w tychach) - u nas też . Byłem na meczu i Danton nic strasznego nie robił, jedynie coś w swoim stylu pokazywał do widzów i go to nakręcało do lepszej gry.