Wyświetleń: 4108

Ambicja nie wystarczyła

2015-01-06 21:26:07

Hokeiści Polonii Bytom po bardzo ambitnej postawie przegrali na własnym lodzie z MMKS Podhale Nowy Targ 1:5. Decydująca dla losów spotkania była trzecia tercja, w której goście zdobyli trzy bramki odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

Czwarty pojedynek pomiędzy obiema drużynami w bieżącym sezonie udanie rozpoczęły „Szarotki", które po pierwszej odsłonie prowadziły dwoma bramkami. Nim jednak one padły w 8. minucie sędzia potrzebował analizy wideo po tym jak na bytomską bramkę szarżował Krystian Dziubiński. Premierowe trafienie nowotarżanie zdobyli w połowie tercji, gdy okres gry w przewadze wykorzystał Damian Kapica skutecznie zmieniając kierunek lotu krążka. W 17. minucie prowadzenie podwyższył Jarosław Różański korzystając z podania Krystiana Dziubińskiego. Kapitan Podhala zaskoczył bardzo dobrze spisującego się przez cały mecz Dominika Krausa uderzeniem z obrotu po lodzie.

Bardzo dobra w wykonaniu Polonii była druga tercja, którą gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść. Jako jedyny w tej odsłonie drogę do bramki znalazł w 39. minucie Karol Wąsiński wykańczając świetnie rozegraną przewagę niebiesko-czerwonych. Chwilę później mógł być remis jednak Dmytro Demjaniuk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Ondřejem Raszką. Wśród przyjezdynch blisko pokonania Krausa był w 37. minucie Damian Kapica, po którego strzale krążek ostemplował konstrukcję bramki.

Górale mocniej przycisnęli w trzeciej tercji zdobywając trzy gole i zapewniając sobie trzy punkty. W 49. minucie trafił Piotr Kmiecik wykorzystując liczebne osłabienie gospodarzy. Sześć minut później do bytomskiej bramki gumę posłał Krystian Dziubiński, a w 59. minucie końcowy rezultat ustalił Kasper Bryniczka pieczętując zwycięstwo gości. Podhalanie odnieśli zasłużone zwycięstwo, jednak Poloniści zagrali z dużym zaangażowaniem i ambicją zostawiając serce na lodzie.

TMH Polonia Bytom - MMKS Podhale Nowy Targ 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
0:1 Damian Kapica - Martin Lučka - Damian Tomasik (9:25) 5/4
0:2 Jarosław Różański - Krystian Dziubiński (16:16)
1:2 Karol Wąsiński - Marcin Słodczyk - Błażej Salamon (38:11) 5/4
1:3 Piotr Kmiecik - Damian Tomasik - Kasper Bryniczka (48:37) 5/4
1:4 Krystian Dziubiński - Jarosław Różański - Maciej Sulka (54:52)
1:5 Kasper Bryniczka - Piotr Kmiecik - Damian Tomasik (58:08)

TMH Polonia Bytom: Kraus (Zdanowicz n/g) - Banaszczak, Andrejkiw, Salamon, Słodczyk, Wąsiński - Owczarek, Bigos, Demjaniuk, Bucenko, Kłaczyński - Stępień, Dorszewski, Dybaś, Paweł Bajon, Piotr Bajon - (Orłowski, Szczepaniec n/g). Trenerzy: Mariusz Kieca, Mariusz Puzio

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (B. Kapica n/g) - Haverinen, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Damian Kapica - Tomasik, Lučka, Różański, Bryniczka, P. Kmiecik - Łabuz, Imrich, M. Michalski, Wronka, Omieljanienko - Mrugała, Jaśkiewicz, Wielkiewicz, Olchawski, Zarotyński. Trenerzy: Marek Ziętara, Marek Rączka