Wyświetleń: 6883

Krakowiacy lepsi od górali (WIDEO)

2015-01-25 21:05:21

W meczu 39. kolejki PHL Comarch Cracovia pokonała na własnym lodzie MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 i przełamali serię trzech porażek z rzędu. Derby Małopolski dostarczyły sporych emocji, a ich losy ważyły się do ostatnich sekund.

Pierwsi z gola w meczu cieszyli się nowotarżanie. W 14. minucie podczas gry w liczebnej przewadze „Szarotek" do bramki Rafała Radziszewskiego trafił Dariusz Gruszka, rehabilitując się tym samym za niewykorzystany rzuty karny z 3. min. Gospodarze jeszcze w pierwszej tercji odrobili straty, i to z nawiązką. W 16. min. wyrównał Amerykanin Dennis McCauley, a 130 sekund później prowadzenie „Pasom" dał Sebastian Kowalówka.

W drugiej tercji to nowotarżanie znów pierwsi wyprowadzili cios. W 28. minucie gola dla nich zdobył Kasper Bryniczka. Po chwili jednak na ławkę kar powędrował Sebastian Łabuz i gospodarze grając z przewagą jednego zawodnika odzyskali prowadzenie po mocnym strzale Patryka Noworyty. W 37. min. zrobiło się 4:2. Strzał Jarosława Kłysa dobił skutecznie Karol Kisielewski. 46 sekund przed drugą w meczu tercją „Szarotki" – po raz kolejny grając w przewadze - ponownie złapały kontakt, po tym jak drugi raz w tym meczu sposób na Radziszewskiego znalazł Gruszka.

W tercji trzeciej wynik już się nie zmienił, w czym głównie zasługa świetnie spisujących się między słupkami Radziszewskiego i Raszki. Jeszcze w ostatnich sekundach trenerzy Podhala próbowali wariantu z wycofaniem bramkarza, ale zamierzonego efektu w postaci gola wyrównującego on nie przyniósł.

- Dobre spotkanie z obu stron. Dobrze zaczęliśmy. Strzeliliśmy bramkę, ale potem chwila nieuwagi i straciliśmy łatwo dwa gole. Zamiast prowadzić po pierwszej tercji to przegrywaliśmy. To wydaje mi się był jeden z kluczowych momentów. A kolejne dwie tercji to wyrównana gra. Żadnej ze stron nie udało się na dłużej przejąć inicjatywy -cenił trener Podhala Marek Ziętara.

Comarch Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ  4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
1:0 - Gruszka - Różański, Sulka (13:27, 5/4),
1:1 - McCauley (15:31),
2:1 - S. Kowalówka - Liotti, Słaboń (17:41),
2:2 - Bryniczka - Kapica, Kmiecik (27:19),
3:2 - Noworyta - S. Kowalówka, Słaboń (29:28),
4:2 - Kisielewski - Kłys, Fraszko (36:15),
4:3 - Gruszka - Dziubiński (39:14, 5/4).

Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) - Mariusz Smura, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 16-14.
Widzów: ok. 1200

Comarch Cracovia: Radziszewski- A. Kowalówka, Noworyta (4); Jaros, Słaboń (2), S. Kowalówka (2) - Wajda, Liotti (2); Kalus (4), Kozłowski, McCauley - Kłys (2), Maciejewski; Kisielewski, Fraszko, Stoklasa oraz Kruczek, Witowski.
Trener: Rudolf Roháček

MMKS Podhale: Raszka - Haverinen, Sulka; Różański, Dziubiński, Gruszka - Tomasik, Imrich (6); Omieljanienko, Bryniczka, Damian Kapica - Łabuz (2), Mrugała (4; Michalski, Wronka, Zarotyński - Jaśkiewicz; Wielkiewicz (2), Daniel Kapica, Kmiecik.
Trener: Marek Ziętara

Obstawiałbym, że pan Meszyński zagrał u buka na Podhale, tylko że w sędziowaniu tak słaby, że nawet meczu przekręcić nie potrafi... niesprawdzalne, w każdym razie sędziowanie naprawdę słabe, na korzyść Podhala liczbą puszczonych fauli, po recenzjach z poprzedniego meczu, dziś drugi z rzędu, po którym trudno uznać, że p. Meszyński się nadaje do sędziowania.

Wygrana wymęczona, choć w 3 tercji już dość wyraźna przewaga. Pytanie do Nowotarżan, ten gest w stronę publiczności zbliżony do masturbacji, czy ludowo mówiąc walenia konia, w wydaniu niejakiego Wielkiewicza gdy zjeżdżał na karę, to nowa tradycja nowotarskiego hokeja, czy on tak z nerwów?
myślę że byliście mili i sympatyczni dla niego i dlatego się Wam odwdzięczył
źle myślisz - to elementarne denne chamstwo z jego strony, bez żadnych usprawiedliwień, chyba, że od *nych fanów... cóż, udanej kontynuacji pod kołdrą, widać było, że ma wprawę i dobrą rękę ;)
inie raz widziałem taki gest w wykonaniu Labrygi a z waszych to chyba D.L. sie tak popisywał :)
ja nie pochwalam tego gestu to jest chamskie ale nie on pierwszy a mam nadzieję że ostatni
wiem, że nie pierwszy - i uważam, że nikt nie powinien...
no to KaRot myślę że już możemy na tym skończyć tą miłą rozmowę powodzenia w następnych meczach i do zobaczenia w PO :)

BYŁO JEST NA ZAWSZE PODHALE
Jasne. Mam dość niemiłe wspomnienie z pewnego czteromeczowego finału... i obawiam się, że w tym roku będzie gorzej. Jeśli wpadniemy na wstępie na Podhale, to drugi rok z rzędu poza "czwórką". Czas pokaże... miłego :)
Wielkiewicz jest nie zrównoważonym zawodnikiem, to juz nie raz pokazal w waznych momentach meczow Podhala. Niestety krotka lawka Szarotek i zamiast odcierpiec glupie kary pauzami w meczach to trener zmuszony jest mu dawac grac. Co do gestu walenia konia w strone kibicow to powinny byc kary ale sedziowie tego nie chca widziec...nie tak dawno ktorys Nalewajka w nt tez sie masturbowal ale sedzia sie chyba bal...;)
Wygrał lepszy. Wynik troche nie odzwierciedla gry oby zespołów. Jestem za twardym hokejem i wole już żeby sędzia puszczał obu stroną ostre zagrania w ramach przepisów jak obie karać za pierdoły. Źle sie ten mecz oglądało.
eMsi dzisiaj obowiązkowo przed meczem meliske musiał wypić!...nawet po trafieniu do boksu Podhala nerwy mu nie puściły:) widać ze nieobecność Józka i brak .... mu służy!
Jak dla mnie bardzo dobry mecz rozegrał Kisielewski. Turbo waleczny i ambitny.
No i Jaros! Widać u niego dużo cwaniactwa w grze i sporo doświadczenia. Brakowało tylko skuteczności
Tak!!! Cwaniak z Jarosa całą gębą!!!
Tak, Denis już drugi mecz z rzędu nie złapał kary, choć raz przy...dolił kijem w bandę ze złości, a i fucki było widać ;) Pewnie poprawił tabletki... może wraz z Dantonem jakaś nowa skuteczna terapia, tamten też szokująco grzeczny, czy po.eb jak zwykle?
Widać było że Craxa mimo osłabienia walczy na całego. Czy wystarczy to na medal raczej nie. Uważam również że bardzo rozwija się młody Kisielewski z KTH będzie z Niego pozytek Brawo !
Jesli Marcin zagra do końca sezonu minimum tak jak wczoraj, a uważam ze po zgraniu z reszta zespołu będzie tylko lepiej, to będzie można uznać ze ten transfer jest sporym wzmocnieniem.
to co odstawił Kępa w Sanoku to jest dopiero satyra sędziowania! W Hłomczy na stawach lepiej sędziują!
a co to ma wspólnego z tym meczem ? :D
Gratki dla Cracovii
Szkoda, bo mecz za 6 pkt. Pierwszy mecz ćwierćfinału jednak pod Wawelem.
nie pierwszy a 2 pierwsze a to róznica i jeszcze nic nie przesadzone i ponadto Unia was sciga i nie wiadomo na 100% kto z kim zagra
Para Cracovia vs Podhale jest już pewna na 90%. Wy macie takie szanse na awans na 3 miejsce jak my na spadek na 6.
Cieszy wygrana. Jak również cieszy postawa Kisielewskiego. Mam nadzieję, że Rudi zrobi z niego bardzo porządnego młodego grajka, tak jak zrobił z Arona :) Co do gestu "walenia konia" to nie widziałem, i nie zamierzam drążyć tematu.
Podhale pokazało, że ma serce do walki. Jakby jeszcze trochę płynniej gra się układała z obu stron, to byłoby znacznie lepiej, bo tak to miejscami wyglądało na chaotyczne machanie kijami.
Co do sędziowana - Panowie Pahucki, Meszyński i Kępa zawsze działają mi na nerwy. Wybitnie. I to nie z tego powodu, że gwiżdżą "przeciw nam". Zawsze będzie tak, że będą gwizdać "za kimś", albo "przeciw komuś". Ja się będę czepiał tych Panów za brak konsekwencji. No albo, albo. Albo dajecie pograć i przymykacie oczy na trochę bardziej ostrą grę, albo konsekwentnie gwiżdżecie Panowie każdą pierdołę. A z wami to ni wuja nie wiadomo co odwalicie. Raz Sz. P. Sędzia wyjmie karę za przeszkadzanie z kapelusza (czy skąd oni tam je wyjmują) by za 15 sekund nie zauważyć ataku kijem trzymanym oburącz. Raz gwizdną 15 cm spalonego, a za 30 sekund nie gwizdną uwolnienia. No kurde... Zdecydujcie się Panowie Sędziowe, bo cholera człowieka bierze na Waszą niekonsekwencję. Zwłaszcza wymienionych trzech.
szkoda ze nieudało Nam sie wygrac z Cracovia tego spotkania no ale mecz był waleczny i to jest wazne walczymy do konca PODHALE :)
szkoda ze małopolskatv nawaliła i niemogłem tez ogladnac tego meczu.
HEJ HEJ PODHALE :)
Trenera Cracovii można nie lubić ale trzeba mu przyznać że jest specjalista. Podhale będzie mieć ciężkie mecze jak na nich trafimy w PO.

Dobrze że nie było transmisji bo by się zgorszyli niektórzy kibice. Bardzo brzydko krzyczeli oj oj. Miałem już wstać i to ochronie zgłaszać xD
...a ja mam wrażenie uderzająco delikatnego dopingu. Parę zachęt do wyseksowania Podhala, mało konsekwentnych, niemal nic o PZHL-u, choć na sędziego pozłościć się były powody... powiedziałbym wręcz, że niepokojąco kulturalniejemy ;)