Wyświetleń: 3625

Górale kontra wicelider

2015-02-13 14:02:56

W trzecim meczu grupy silniejszej MMKS Podhale Nowy Targ podejmie GKS Tychy. Zapowiada się ciekawe i wyrównane widowisko.

W dotychczasowych spotkaniach obu drużyn lepiej radzili sobie tyszanie, którzy wygrali trzykrotnie (3:1, 3:2, 6:1). Nowotarżanie triumfowali tylko raz w meczu pierwszej rundy (3:1).

Oba zespoły przerwę przeznaczoną na zgrupowania reprezentacji wykorzystał, by popracować nad siłą i wytrzymałością. - Owszem trenowaliśmy bardzo ciężko. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do fazy play-off. Przed najważniejszą fazą rozgrywek nie będzie już przerwy w rozgrywkach - mówi Marek Ziętara, szkoleniowiec „Szarotek”.

W ekipie z Podhala zagrają już kontuzjowani Martin Lučka i Dariusz Gruszka, którzy jeszcze do niedawna zmagali się z urazami. Z meczów reprezentacji cali i zdrowi wrócili za to Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Ondřej Raszka.

Przypomnijmy, że w trakcie meczu będzie prowadzona zbiórka na leczenie Roberta Bieli, byłego hokeisty Podhala, który od lat zmaga się z ciężka chorobą.

Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Włodzimierz Marczuk z Torunia. Na liniach pomagać mu będą Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Początek spotkania o godzinie 18:00. Relacja live minuta po minucie pod linkiem.