Wyświetleń: 3908

Spokojne zwycięstwo Podhala

2015-09-18 22:23:26

Nie było niespodzianki w meczu SMS U20 Sosnowiec z TatrySki Podhale Nowy Targ. „Górale” przez całe spotkanie przeważali na lodzie i pewnie wygrali ten pojedynek 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Wynik piątkowego spotkania już w 26 sekundzie meczu otworzył Patryk Wronka. Napastnik gości minął obrońców „szkółki” i strzałem pod poprzeczkę pokonał Mateusza Nowaka. Mimo wielu wypracowanych szans dopiero w dziewiątej minucie goście zdołali podwyższyć prowadzenie. Jarmo Jokila w zamieszaniu pod bramką Nowaka zdołał dobić próbę Daniela Kapicy.

„Dwudziestka” zdołała wypracować sobie kilka szans, lecz w ostatnim etapie akcji młodym hokeistom brakowało skuteczności. Problemów z celnością nie mieli za to podopieczni Marka Ziętary, którzy w drugiej tercji również dwukrotnie pokonali bramkarza SMS. Najpierw liczebną przewagę wykorzystał Maciej Sulka, zaś w 35 minucie kapitalnym strzałem w okienko popisał się Jussi Tapio.

Ostatnia tercja przyniosła również dwa trafienia dla przyjezdnych i po bramkach Kondrada Stypuły i Mateusza Michalskiego ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Podhala 6:0.

Po meczu powiedzieli:

Piotr Sarnik(drugi trener SMS):
Na pewno wygrany mecz z Janowem poprawił nam wszystkim humory. Wygrać z seniorami to dla tak młodych chłopaków na pewno powód do zadowolenia. Podzieliłbym jednak tą naszą ligę na  dwie części. Druga szóstka prezentuje poziom pierwszej ligi i ta różnica jest widoczna. Myślę, że z tymi zespołami będziemy mogli powalczyć głównie o punkty. Widać było dzisiaj, że Podhale ma inny pomysł na grę i prezentuje zdecydowanie lepszą ruchliwość na lodzie. Na pewno musimy popracować nad celnością i wykończeniem naszych akcji.

Marek Ziętara(trener Podhala): Mieliśmy dzisiaj dużą przewagę w każdym elemencie. Oddaliśmy w sumie ponad sześćdziesiąt strzałów. W takich spotkaniach możemy spróbować gry na cztery piątki i popróbować różnych zagrań. Nie był ważny dla nas rozmiar tego zwycięstwa, przyjechaliśmy po trzy punkty i z nimi wracamy do domu. Myślę, że ci młodzi zawodnicy będą z meczu na mecz nabierać pewności siebie i jeszcze mogą sprawić niespodziankę w lidze.

SMS U20 Sosnowiec - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Widzów: ok. 50

SMS: Nowak – Wsół, Michałowski, Gościński, Skrodziuk, Bryk – Chorążyczewski, Musioł, Bichta, Sroka, Goździewicz – Zieliński, Nowak, Pelaczyk, Krężołek, Filip – Krok, Zygmunt, Podlipni, Jarosz

Podhale: Raszka – Haverinen, Sulka, Jokila, Kapica D., Tapio – Różański, Ałeksiuk, Gruszka, Bryniczka, Wronka – Łabuz, Mrugała, Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – Jaśkiewicz, Tomasik, Stypuła, Olchawski, Zarotyński.