Wyświetleń: 4689

Janów wypunktowany w Tychach

2015-09-27 20:05:23

GKS Tychy nie miał problemów z pokonaniem Naprzodu Janów i pewnie zwyciężył 7:2. Bramki dla tyszan zdobywali: Vítek (dwie) oraz Kolusz, Rzeszutko, Kalinowski, Kotlorz i Jeziorski. Dwa honorowe trafienia dla Janowa uzyskał weteran polskich lodowisk Adrian Parzyszek.

Dwa szybkie trafienia ustawiły spotkanie: Najpierw w 5. minucie krążek w siatce umieścił Marcin Kolusz, a niespełna trzy minuty później wynik podwyższył Jarosław Rzeszutko. Szybko stracone bramki nie załamały janowian, którzy chwilę później odpowiedzieli trafieniem Adriana Parzyszka. Kontaktowy gol dla rywali tylko podrażnił tyszan, którzy mocno przycisnęli janowian. Goście nie mogąc poradzić sobie z dobrze dysponowanymi rywalami, zaczęli uciekać się do fauli.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony było już 3:1 dla gospodarzy: Podczas gry w przewadze, Kamil Kalinowski otrzymał podanie od Mateusza Bryka i ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Nikifora Szczerbę. Prowadzenie dwoma golami nie zniechęciło tyszan, którzy przez cały czas okupowali bramkę janowian.

Efekty przyszły w 26. minucie, kiedy to precyzyjnym strzałem w sam środek bramki popisał się Michał Kotlorz. Dwie minuty później, gdy miejscowi grali bez jednego zawodnika, drugie trafienie zaliczył Parzyszek.

W połowie spotkania tyszanie podwyższyli prowadzenie, a gol został zdobyty w dość kuriozalny sposób: Krążek uderzony z niebieskiej linii odbił się od kasku Josefa Vítka i wpadł do siatki obok zaskoczonego Szczerby. Po tym niecodziennym trafieniu, strzelec gola musiał skorzystać z pomocy medycznej, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.

W ostatniej odsłonie tyszanie kontrolowali grę, a na bohatera meczu wyrósł Josef Vítek: Czech najpierw idealnie obsłużył 17-letniego Bartłomieja Jeziorskiego, któremu pozostało tylko dopełnić formalności, a następnie sam po raz drugi pokonał golkipera Naprzodu. W końcówce jeszcze starli się ze sobą Adam Bagiński oraz Jakub Piper za co obaj otrzymali dwuminutowe wykluczenia.

GKS Tychy - Naprzód Janów 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
1 : 0 Marcin Kolusz, Mateusz Bepierszcz, Mateusz Bryk (04:01),
2 : 0 Jarosław Rzeszutko - Mikołaj Łopuski, Jurij Kuzin (06:38),
2 : 1 Adrian Parzyszek - Alaksandr Michiejenak (07:13),
3 : 1 Kamil Kalinowski - Mateusz Bryk, Marcin Kolusz (22:19, 5/4),
4 : 1 Michał Kotlorz - Mikołaj Łopuski, Mateusz Bryk (26:24),
4 : 2 Adrian Parzyszek - Alaksandr Michiejenak, Łukasz Elżbieciak (28:00, 5/4),
5 : 2 Josef Vítek - Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski (30:57),