Wyświetleń: 13673

W Pradze blisko sensacji! Comarch Cracovia przegrała tylko jedną bramką!

2016-08-26 20:54:57

Comarch Cracovia rozegrała dziś swój pierwszy wyjazdowy mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów. Rywalem "Pasów" była Sparta Praga, z którą w Krakowie przegrali 2:7. Zupełnie inaczej potoczyło się spotkanie w Pradze. Comarch Cracovia walczyła i do samego końca pachniało sensacją!

Pierwsza tercja rozpoczęła się dla Cracovii szybkim ciosem gospodarzy. Już w 24 sekundzie spotkania Radziszewskiego pokonał Petr Vrána, a kilkadziesiąt minut później drugą bramkę dołożył Miroslav Forman. Gospodarze przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania, a Cracovia czekała na błąd z ich strony. W 13. minucie spotkania padła dla "Pasów" pierwsza bramka a jej strzelcem został Damian Słaboń, który umieścił krążek przy długim słupku po podaniu Macieja Urbanowicza. Do końca pierwszej tercji wynik już się nie zmienił.

Na początku drugiej tercji Eminger wylądował na ławce kar. Cracovia wykorzystała grę w przewadze i 22 minucie Matus Chovan pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety radość nie trwała długo, ponieważ 6 minut później Radziszewskiego pokonał Lukas Pech. Czesi wykorzystali grę w przewadze. Radziszewski okazał się bezsilny w pojedynku z Tomasem Netikiem, który miał na sobie tego wieczoru koszulkę Cramo Top Scorer. Cracovia jednak się nie poddawała, w efekcie w ostatniej minucie spotkania trzecią bramkę dla „Pasów" strzelił Cramo Top Scorer - Damian Kapica. Statystyka strzałów po tej tercji wyglądała następująco 48 Sparta Praga - 12 Comarch Cracovia. Co czwarty strzał hokeistów gości zamieniał się w bramkę.

W trzeciej tercji czwartą bramkę strzelił dla polskiej ekipy Filip Drzewiecki. Pasy remisowały ze Spartą Praga 4:4. Pachniało sensacją w 02 Arenie. Minuty mijały, a wynik wciąż pozostawał bez zmian! Niestety na cztery minuty przed końcem do bramki Rafała Radziszewskiego trafił najlepiej punktujący zawodnik Sparty- Tomas Netik. Wynik nie zmienił się już do końca.

Sparta Praga - Comarch Cracovia (2:1, 2:2, 1:1)

Widzów: 2 480

Comarch Cracovia: Radziszewski - Novajovsky, Dutka; Sinagl, Svitana, Dziubiński - Rompkowski, Iberer; Kapica, Urbanowicz, Słaboń - Wajda, Kolarz; Drzewiecki, Jencik, Chovan - Maciejewski, Dąbkowski; Kisielewski, Domogała, Wróbel.

via GIPHY

via GIPHY

via GIPHY

Godna postawa Cracovi. Bramka na 4:4 niestety spowodowała zdecywowane atki Sparty, czego konsekwenją były dwie kary i no bramka. Pomimo przegranej gratulacje.
To nie był świetny mecz Cracovii a raczej bardzo słaby w wykonaniu Sparty. 10 ostatnich minut to już tragiczny brak sił zawodników z Krakowa. Ale i tak jestem trochę pod wrażeniem choć Cracovii nie trawię.
Nie trawisz? to po jaki h.. sie pod jej meczem udzielasz?
A ja nie trawie takich buców jak ty.
masz na mysl mnie?
Pasy zagrały z nieprawdopodobną ambicją, konsekwentnie w obronie i dobrze taktycznie.Ten kto nie widział różnicy w grze Sparty i wyzwania przed jakim stanęła Cracovia jest kompletnym hokejowym imbecylem!Brawo za ten mecz, nie można był grać otwartego hokeja ze Spartą Praga!Wynik bardzo honorowy , dający przepustkę do HCL na następny sezon dla mistrza Polski ktokolwiek by nim nie był.Możecie nie lubić Cracovii , ale wypada się cieszyć z dobrego wyniku, bo grała polska drużyna............
Jedno nie wyklucza drugiego, pisząc że Sparta zagrała poniżej możliwości to Ameryki nie odkryłeś, znając realia polskiego i czeskiego hokeja to jest bardzo przyzwoity rezultat (jeżeli tak można mówić o porażce) . Te cztery mecze w LM dadzą więcej polskim chłopakom z Cracovii niż setki meczów w naszej zaściankowej PLH
ZTCracovia1906 ja nikogo nie obraziłem a z Ciebie od razu wychodzi prostactwo ty kulawy bucu z SOLu z Balic! Masz zezwolenie na broń to co teraz mnie zastrzelisz?
Barlo77 twoje wpisy sa załosne? Daj se siana
Nie ciebie bono.
Fakt jestem kulawy, ale takich jak ty wciągam nosem.
W porównaniu z meczami w Krakowie ten był w wykonaniu Cracovii bardzo dobry i pomógł dziś Radziszewski, czego brakowało wcześniej. Gratulacje za wynik i walkę.
no i teraz tak.. gdyby krakow mial obcokrajowcow pokroju mahbod, cichy,brown, vozdecky czy petr bartos moglo by byc w przod !strzelali sami polacy wstyd ze tak slabe transfery wykonaliscie
Gdyby zakontraktował tak jak sanok to po sezonie trzeba by było rozwiązać tak jak sanok. Mądra polityka, ogrywanie w LM polskich zawodników i to wielu młodych. To zaprocentuje w przyszłości w klubie i reprezantacji, a nie ściganie najemników i olewanie własnych wychowanków.
wiec idac twoim tokiem lepiej jest sciagnac obcokrajowcow ktorzy zalataja dziure i nic nie wnosza niz takich ktorzy by byli lepsi od polskich zawodnikow oraz pukntowali by i jedni i drudzy niz nasciagac szrotu z zagranicy (no moze z wyjatkiem rucharda jancuka ktory papiery ma lecz niestety to wszystko !)
a myślisz że zawodnicy na poziomie tych co graja w Sparcie,Znijmo,RedBul itd dadzą się zakontraktować?A te wirtuozi hokeja których wymieniasz to grają NHL,KHL,EBEL, czy w ogórkowej lidze? CRC ma zawodników na jakich stać polski hokej.
no tak sie sklada ze mahbod khl:) pokazal naszej zajebis.t.ej lidze ze jak sie chce to mozna sie wybic nawet z phl co do reszty poczytaj jakie osiagniecia ma vozdecky, bartos roznice robili i ciagneli gre a w krakowie macie profesora svitane co nic nie wnosi tak naprawde jak sie lepiej posmaruje pieniedzmi to mozna namowic dobrych grajkow
vozdecki to emeryt,mahbod tu zgoda, ale facet to jak Macierewicz bliżej mu do wariatkowa, niż do zespołu. Hokej to zespół, a nie Wolski i to było dziś widać na lodzie. Podobnych (pasiut,guzik) się słusznie pozbyto. Jadno * a smród na całą szatnię.
Vozdek co sezon wciąga tą lige nosem.

" Gdyby zakontraktował tak jak sanok to po sezonie trzeba by było rozwiązać tak jak sanok. Mądra polityka, ogrywanie w LM polskich zawodników i to wielu młodych. To zaprocentuje w przyszłości w klubie i reprezentacji, a nie ściganie najemników i olewanie własnych wychowanków. "

To powyżej to napisałeś o Krakowie? Ilu tam jest młodych wychowanków albo ogólnie młodych w składzie ? I pamiętaj że najemników to nie tylko z zagranicy można ściągnąć ale także z polskich klubów.
czas włączyć niektórym baranom myślenie. Obcokrajowiec zawsze (prawie) będzie najemnikiem, wychowanek grający w innym klubie nie jest najemnikiem. To normalna droga rozwoju (tak jak w piłce, nikt nie pamięta że Lewandowski jest wychowankiem Varsowi itd). To jest normalne w całym świecie tylko nie wśród buraków.
Artur daj spokój Sanoka nie ma,gdyby był na miejscu Cracovii wychowankowie w takich meczach grzaliby ławę cały mecz a trener by jechał na 2 piątki....to juz było i se ne wrati.......:)naprawdę poluzuj majty i poczekaj na mecze Sanoka wtedy bedziesz wpisywał wszystkie te bzdety a tu troszkę szkoda miejsca!
Bogdan pewnie by w Sanoku na ławie siedzieli. W Krakowie nie siedzą bo nie ma ich wcale. Taka mała różnica więc nie wiem po robisz jakieś przytyki w tej kwestii.
Bogdan poza tym widzisz tutaj bym się cisnął ?Raczej niejaki rysik obraża każdego. Bardzo rozbawiło mnie zdanie autora że który próbuje zakłamać rzeczywistość jakoby inne kluby nie szły droga Sanoka i stawiały na młodych a szczególnie Kraków jak dał do zrozumienia.
Jego zdanie: (...) Mądra polityka, ogrywanie w LM polskich zawodników i to wielu młodych(...).

rysik kim jest polski zawodnik grającym w innym klubie jak nie najemnikiem?

"Mądra polityka, ogrywanie w LM polskich zawodników i to wielu młodych".

Podaj mi tych wielu młodych co grają w LM.
arthur 0 M(-ózgu). Puenta: "ciesz się z tego co masz bo na rozum za późno"
Wiesz mam uczulenie na bajkopisarzy .
To jak potrafisz odpowiedzieć na te dwa pytania?
Myślisz że jak komuś naubliżasz nie odpowiadając na te pytania to jesteś "fajny"?

Tak jak myślałem że takimi jak ty trzeba rozmawiać na konkrety bo wtedy z tej niemocy pozostaje takim jak ty ubliżanie.
Na pytania odpowiedziałem zanim je napisałeś. No cóż.....KONIEC.
Po tym co widziałem w Arenie ,jestem pod wrażeniem.
Może w przyszłym roku mistrz Polski lepiej pociśnie..Ale i tak gratulacje za ambicje
AAAA tu sędziowie nie pomogą jak w polskiej lidze teraz widać jakiego mamy cieniutkiego mistrza wykreowanego przez błędy sędziowskie ..... jak wygrają jeden mecz to będzie cud....TRAGEDJA wożenie się po lodzie no ale pozdrawiam
Ćwok.
po co się wypowiadasz jak na hokeju znasz się jak na życiu mrówek afrkanskich.
TRAGEDJA to ty !! BRAWO CRACOVIA !!!
Pachniało sensacją, to fakt. Ale masę szczęścia miał Radziszewski, pokazał też że z powodzeniem mógłby być nr jeden w reprezentacji - z 65 strzałów wpadło 5, wybronione sześćdziesiąt co daje ponad 92% skuteczności. Momentami to była prawdziwa obrona Częstochowy.
Sił też trochę więcej ale to też przez to że wynik bardziej na styku. Szkoda że w Krakowie tak nie zagrali. Ale może za rok się uda :DD
02 Arena? Chyba O2 Arena.
No i niestety mecz w TV przegapiłem. Słabiutka, a właściwie brak jakiejkolwiek promocji/reklamy.
to nie legia ... ale będą Bęcki ....!
To był dobry mecz, Cracovii zabrakło trochę szczęścia a sędzia był zbyt drobiazgowy jeśli chodzi o nas:-)
I co panie Rudi, można zagrać otwarty hokej z takim przeciwnikiem, a nie tylko siedzieć we własnej tercji w 4, jak przeciwnik musi myśleć też o obronie, a nie tylko na luzie grać z przodu to od razu jest łatwiej.
Taa blisko sensacji... statystyka strzałów 65 do 14 dla Sparty. Należy sie cieszyć, że tylko tyle stracili!
Liczy sie to co w sieci *,nawet na przykładzie kopanej Burnley-Liverpool 2-0 strzały 2-20 celne 2-8 posiadanie 18-82%ale czy jest sens tłumaczyć ?
Tyle że Kraków nie wygrał, a blisko sensacji by było jakby Kraków prowadził wyrównany bój co byłoby widoczne miedzy innymi w strzałach lub gdyby chociaż prowadzili w tym meczu.

Najważniejsze że Radzika dobrze takie mecze przygotują/rozgrzeją do turnieju eliminacyjnego reprezentacji polski.
Craxie gratulacje... naprawde jestem pod wrazeniem panowie... świetny mecz oby z pożytkiem dla polskiego hokeja...