Wyświetleń: 8267

Zgodnie z planem (WIDEO)

2016-09-11 23:01:09

Tyszanie pokonali na własnym lodzie pokonali SMS PZHL U-20 Sosnowiec 13:2. Wynik jednak nie zatarł obrazu gry trójkolorowych, którzy grali poniżej oczekiwań kibiców.

GKS Tychy szybko otworzył wynik spotkania, bo już w 5. minucie za sprawą Filipa Komorskiego. Po pierwszej tercji drużyny schodziły z wynikiem 4:0 a na listę strzelców wpisywali się Rzeszutko, ponownie Komorski oraz Bepierszcz.

Druga tercja również przebiegła pod dyktando wicemistrzów Polski, jednak obraz gry wyglądał co najwyżej przeciętnie. Podopieczni Jiříego Šejby nie potrafili dobrze rozegrać zamka, a Bartłomiej Pociecha niejednokrotnie dał popis nieudolnej gry. Po sześciu minutach drugiej odsłony tyszanie powiększyli swoje prowadzenie, a bramki strzelali Rzeszutko oraz Vozdecky.

W 29. minucie gapiostwo tyskiej defensywy wykorzystał Patryk Jóźwik, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po tej bramce nastąpił przestój w zdobywaniu bramek z obu stron. W 36. minucie faulowany w sytuacji sam na sam został Adam Bagiński przez co sędzia podyktował rzut karny, a „Bagiś” ze stoickim spokojem pokonał Kamila Lewartowskiego. Pół minuty później Mateusz Bepierszcz podwyższył prowadzenie na 8:1.
W tercji trzeciej obraz gry się nie zmienił. Tyszanie wciąż byli stroną wyraźnie dominującą, ale w ich grze sporo było chaosu. Jakby na przekór tym słowom - w ostatniej odsłonie zdobyli najwięcej bramek, bo aż pięć. Dwukrotnie do bramki "Orląt" trafił Jarosław Rzeszutko, który całe spotkanie zakończył z dorobkiem czterech bramek i asysty.

Następny mecz GKS Tychy zagra we wtorek w Krakowie. Rywalem trójkolorowych będzie mistrz Polski - Comarch Cracovia. Natomiast SMS PZHL U-20 Sosnowiec zmierzy się na własnym lodzie z TatrySki Podhale Nowy Targ.

Piotr Sarnik, trener SMS PZHL U-20 Sosnowiec: - Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Jedynym plusem jest to, że nasi zawodnicy poznali grę na takim poziomie i z takim rywalem.

Jiří Šejba, trener GKS Tychy: - Zgadzam się z przedmówcą, trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski po takim meczu i po takim wyniku. Może i strzeliliśmy trzynaście bramek ale gra nie wyglądała dobrze i musimy mocno jeszcze pracować. Myślę jednak, że nasza gra z każdym meczem będzie wyglądała lepiej

GKS Tychy – SMS PZHL U-20 Sosnowiec 13:2 (4:0, 4:1, 5:1)
1:0 – Filip Komorski – Bartosz Ciura (04:26)
2:0 – Jarosław Rzeszutko – Martin Vozdecky (11:00)
3:0 – Filip Komorski – Josef Vitek (13:06)
4:0 – Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski (17:26)
5:0 - Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński, Jakub Witecki (26:05) 6:0 – Martin Vozdecky – Mateusz Bryk (27:32)
6:1 – Patryk Jóźwik (28:38)
7:1 – Adam Bagiński (36:03, rzut karny)
8:1 – Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski (36:34)
9:1 – Jarosław Rzeszutko – Bartłomiej Pociecha (41:25)
10:1 – Bartłomiej Jeziorski – Bartosz Ciura (46:18)
11:1 – Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński, Kamil Górny (47:46)
12:1 – Bartosz Ciura (48:32)
12:2 – Maciej Rybak – Kamil Filip, Paweł Zygmunt (54:56)
13:2 – Jakub Witecki – Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko (55:30)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny) – Sebastian Adamoszek, Paweł Pomorzewski (liniowi)
Minuty karne: 4-2.
Widzów: ok.1100

GKS Tychy: Kosowski – Kuboš, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Zatko, Kotlorz; Bepierszcz (2), Kalinowski, Kolusz – Bryk, Pociecha; Vozdecky, Kogut – Górny, Horzelski; Witecki (2), Rzeszutko, Bagiński Trener: Jiri Šejba

SMS PZHL U-20 Sosnowiec: Lewartowski – Bednarz, Krok; Maciej Rybak, Filip, Zygmunt – Zieliński, Bizacki; Krężołek, Krzak, Hatłas – Noworyta, Żak (2); Podlipni, Sroka, Jóźwik – Gogoc, Jóźwiak; Sołtys, Michał Rybak, Bajon  Trener: Piotr Sarnik