Wyświetleń: 3184

Slezan Opawa wygrywa z Naprzodem

2017-08-17 20:22:31

Drugoligowy czeski HC Slezan Opawa pokonał w meczu towarzyskim Naprzód Janów Katowice 4:3. W pomeczowych rzutach karnych zwyciężyli janowianie.

Janowianie prowadzili od 12. minuty spotkania, gdy gola zdobył testowany Jan Šeda. Kolejne cztery bramki zdobyli gospodarze z czego trzy grając w liczebnej przewadze. W końcówce za sprawą Sroki i Charouska goście zbliżyli się do Opawy, lecz na wyrównanie zabrakło już czasu. W pomeczowej serii rzutów karnych triumfowali hokeiści z Nałkowskiej.

- Mecz rozpoczęliśmy naprawdę dobrze, graliśmy dużo lepiej niż Opawa, ale zmarnowaliśmy kilka stu procentowych sytuacji i po pierwszej tercji zjeżdżaliśmy tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej tercji cała gra nam się posypała, byliśmy mało skoncentrowani, łapaliśmy sporo kar i przeciwnik to wykorzystał. Pod koniec meczu zaczęliśmy odrabiać straty, ale zabrakło czasu by wyrównać. Myślę że każdy z nas odczuwa w nogach ciężkie treningi, musimy jeszcze popracować nad zgraniem w poszczególnych formacjach i z meczu na mecz powinno być coraz lepiej - powiedział po meczu Michał Stokłosa, napastnik Naprzodu Janów.

4:3 J. Charousek - Šeda, Indra (59:58)

Karne strzelone dla Janowa: Rajski, Šeda.

Minuty karne: 14 - 14

Slezan: Šafránek (28:33 Wanecki) – Šindelář, Slavík, Kiss, Štindl, Galvas – Kažimír, Vaněk, Seidler, Herman, Maxner, Hartmann, Vítek, Horváth, Hladoník, Fědor, Černý, Svoboda, Sedlář .

Naprzód: Elżbieciak (28:33 Niemczyk) - Potechin, Żywiołek, Zielosko, Kulik, Kosakowski, Musioł, Sarna - Stachura, Skrodziuk, Kapłon, Pohl, Sroka, Kosmęda, Rajski, Seda, Indra, J. Charousek, Stokłosa.