Wyświetleń: 3120

Jastrzębie wygrywa w Opolu (WIDEO)

2017-08-22 21:12:23

Druga tercja zdecydowała o wygranej JKH GKS Jastrzębie w Opolu. Hokeiści PGE Orlika przegrali tą tercję 0:3 a w trzeciej odsłonie udało im się zdobyć tylko honorowego gola.

W ekipie gospodarzy zadebiutował na obronie ukraiński obrońca Denys Petruchno a w drużynie gości słowacki defensor Ivan Jankovič, który już podpisał kontrakt z Jastrzębianami.

Wynik otworzył w 23 minucie Radosław Nalewajka a pięć minut później mógł do remisu doprowadzić Vaclav Meidl, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Zemściło się to już 81 sekund później gdy Martin Vozdecky zdobył drugiego gola dla JKH. Goście na tym nie poprzestali i trzecią bramkę w krótkim odstępne czasu zdobył Łukasz Nalewajka.

- Myślę, że kontrolowaliśmy to spotkanie od początku, gdyż wykonywaliśmy założenia taktyczne. To sprawiło spory problem Orlikowi, ale na pewno musimy poprawić grę na buliku, bo przegrywamy ich zdecydowanie za dużo. Popracować też musimy nad skutecznością, bo okazji mieliśmy sporo, jednak nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki
- powiedział po meczu Łukasz Nalewajka, napastnik JKH GKS.

PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
0:1 Radosław Nalewajka - Leszek Laszkiewicz (22:55)
0:2 Martin Vozdecky - Jakub Gimiński (29:04)
0:3 Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz, Jakub Gimiński (31:29)
1:3 Dmytro Demjaniuk - Radek Meidl (50:20)

Orlik: Kieler (Nobis) - Bychawski, Sordon; R. Meidl, V. Meidl, Demjaniuk - Kostek, Zatko; Baranyk, Szydło, Przygodzki - Latal, Petruchno; Wąsiński, Stopiński, Lorek - Gawlik, Sznotala, Sikora oraz Gorzycki.

JKH: Zabolotny (Załucki) - Jankovic, Kubes; Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Homer, Gimiński; Kominek, Jarosz, Vozdecky - Bigos, Balcerek; Bryk, Wróbel, Pelaczyk oraz Bichta, Kącki.