Wyświetleń: 9443

Homer przedłuża nadzieję! (WIDEO)

2018-02-28 21:31:48

Długo kibice musieli czekać na pierwsze trafienie w trzecim meczu ćwierćfinału. Aż 65 minut utrzymał się bezbramkowy remis i losy musiały się rozstrzygnąć dopiero w rzutach karnych. O wygranej JKH w stosunku 1:0 zdecydowała piąta kolejka i udany najazd Jana Homera, który dał jastrzębianom upragnione zwycięstwo. W całej rywalizacji jest już tylko 2:1 dla Podhala, a kolejny mecz już w czwartek na Jastorze.

Trzeci pojedynek ćwierćfinału mógł się dobrze zacząć dla zespołu gości, który szybko dostał okazję do gry w przewadze. Ku uciesze miejscowych kibiców Ondrej Raszka zachował czyste konto i do ataku ruszyli jastrzębianie. Najlepszą szansę na otwarcie wyniku miał w 9. minucie Dominik Paś, który poprawiając strzał Leszka Laszkiewicza minimalnie przestrzelił.

Emocji dostarczyły również ostatnie dwie minuty premierowej odsłony. Najpierw sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Elvijs Biezais, a później sędziowie kompletnie nie widzieli, co dzieje się na tali. W efekcie starcia z rywalem bez kasku do boksu zjechał Marcin Horzelski, ale sędziowie niczego się nie dopatrzyli i gra była kontynuowana.

Odsłona numer dwa powinna przynieść zmianę rezultatu. Lepsze sytuacje wypracował sobie zespół gości, a najlepszą z nich miał w 31. minucie Mateusz Michalski. Po faulu Marcina Horzelskiego sędziowie podyktowali rzut karny, ale próbę nerwów z napastnikiem Podhala wytrzymał Ondrej Raszka i kibice JKH odetchnęli z ulgą.

Bramka gospodarzy była również oblegana w ostatnich minutach drugiej tercji, gdy nowotarżanie przez 98. sekund grali z przewagą dwóch zawodników. Na szczęście dla miejscowych, hokeiści Szarotek nie skorzystali z prezentu od sędziów i kibiców czekały kolejne emocje w ostatniej części spotkania.

Bezbramkowy remis utrzymał się bardzo długo. Gole nie padły zarówno w trzeciej tercji, jak i dogrywce, więc konieczny okazał się konkurs rzutów karnych. Hokeiści obu drużyn wykorzystali pełną pulę najazdów, a jako jedyny swoją próbę wykorzystał Jan Homer, który jako dziesiąty podjechał do krążka i nie zawiódł kibiców. JKH wraca do gry w rywalizacji o półfinał, w której Podhale prowadzi już tylko 2:1, a awans uzyska zespół, który wygra cztery mecze. Mecz numer cztery w czwartek o godzinie 18:00, również na Jastorze

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 k.
(0:0, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 1:0)
1:0 Jan Homer (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Zbigniew Wolas (główni) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)
Strzały: 40 - 38
Minuty karne: 12 - 8
Widzów: 850.

JKH GKS: Raszka (Fučík n/g) – Horzelski, Jankovič; Bordowski, Paś, Laszkiewicz (2) – Lukáčik (2), Homer; Komínek (2), Kulas (2), Świerski – Kubeš, Gimiński (2); Nahunko, Wróbel, Ł. Nalewajka – Bigos, Michałowski; Pelaczyk, Jarosz, Matusik.
Trener: Robert Kalaber.

TatrySki Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) – Jaśkiewicz, Tomasik; Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka (2), Samarin; Gruszka (2), Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarčík (2); M. Michalski, Neupauer (2), Różański – Wojdyła, Mrugała; Svitac, Siuty, Kondraszow.
Trener: Aleksandrs Beļavskis.

Brawo Podhale ! Dobry mecz dzisiaj tylko zabrakło tej kropki nad i chociaż okazji ku temu było bardzo dużo. Moim zdaniem zamiana Gruszki z Michalskim nie dała nam nic lepszego a śmiem twierdzić że 2 piątka na tym ucierpiała :/
Do boju Podhale jutro!!❤️
Przegraliśmy na własne życzenie, jak się nie wykorzystuje takich sytuacji to nie można mówić o wygraniu meczu.
Dzisiaj Przemek jak i Raszka zabronili jak na reprezentacyjnych bramkarzy przystało :) a i myślę że sędziowanie było ok
Kolejny bardzo fajny mecz. Widać że zawodnicy obu drużyn wkładają 100%. Dzisiaj my mieliśmy więcej szczęścia. Jedyne czego brakuje to kilku bramek ale i tak bardzo dobre mecze do oglądania.
Wyrównana walka do samego końca. Tym razem górą Jastrzębie. Brakło odrobiny skuteczności i łutu szczęścia. Brawa dla Przemka za kolejny fantastyczny mecz. Widać Podhale chce skończyć rywalizację w ćwierćfinałach przed własną publicznością (chociaż dzisiaj górali w Jastrzębiu nie brakowało).
Podhale - jutro zwycięstwo!
Kibiców z Podhala nie brakowało i dobrze!!!!!!!!!!
Proszę jednak zauważyć jaka jest przepaść między Naszą Jastrzębską halą a Waszą i jak tutaj traktuje się kibiców - tego musicie się nauczyć i nikogo nie obrażać czynami i gestami. Nawet mój siedmioletni syn to zauważył
Mit89d0!:
Trzeba było nie skandować "Radosław Nalewajka" - gloryfikujcie gościa, następnym razem zrobi z kogoś kalekę.....
Wiadomo nasza hala ma już swoje lata, ale hokej według mnie dużo lepiej ogląda się w NT ponieważ trybuny są dużo wyższe
O jakim skandowaniu Mówisz? Byłem u Was w sobotę i niedzielę i słyszałem gwizdy z każdym razem kiedy Nasi wyjeżdżali, widziałem środkowe palce, żeby była jasność tylko ze strony Waszego klubu kibica, cała reszta była w porządku!!
Nie skandowaliśmy Radosław Nalewajka- kara się należała, ale straszenie prokuraturą tylko dlatego że mama jest z Zarządzie za ostrą grę to jest Gruba przesada
a dlaczego mamy nie skandować? Bo ty sobie nie życzysz? Jest to wyraz wsparcia dla naszego zawodnika, którego zawiesili, potem odwiesili i znowu zawiesili. Dlaczego wy skandujecie Hollywood? - potwierdzacie tym samym, że Kalaber miał rację albo jesteście zwykłymi Xeroboy-ami
Myślałem, że chodzi Ci o zachowanie wczoraj naszych kibiców - potępiam takie zachowanie, zwłaszcza podczas ostatnich meczy bo nie widziałem prowokacyjnych działań z Waszej strony. A więc zachowanie Naszych kibiców w stosunku do Was było karygodne.

habano: Wy możecie krzyczeć co chcecie, ale potem nie miejcie pretensji do kibiców przyjezdnych, że i Oni śpiewają co chcą. Hoolywood nikogo nie skrzywdził, a Nalewajka już tak!
tylko, że PO zaczął się u Was i w zasadzie od pierwszych minut wyzywaliście zawodników i kibiców Jastrzębia, mało tego zachęcaliście swoich zawodników do "bandytyzmu" (połamcie tym k... kości) - no chyba, że Ty wtedy milczałeś to przepraszam.
Nie zgodzę się z tobą, że aktorzenie, nurkowanie symulowanie faulu nie krzywdzi - krzywdzi drużynę ukaraną, która musi grać w osłabieniu, tracić przez to dodatkowe siły i w konsekwencji może to mieć wpływ na wynik meczu. Dodam również, że regulamin przewiduje karę na takich zawodników (za wymuszenie kary) jednak jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w trzech rozegranych spotkaniach nie było ani jednej takiej kary. W przypadku kary za symulowanie na ławę idą obaj zawodnicy co przynajmniej nie osłabia żadnej z drużyn - co i tak samo w sobie jest śmieszne- bo zawodnik niby faulujący symulanta dostaje karę za niby faul, którego nie było.
Bodzio jakby umknęło to Twojej uwadze to też skandowaliśmy w niedziele i to dwukrotnie Przemek Michalski.Któremu życzymy jako kibice szybkiego powrotu do zdrowia.
Powiem Ci szczerze i możesz mi wierzyć lub nie, nie słyszałem aby od pierwszej minuty jechali po zawodnikach JKH, byłem w takim miejscu, że tylko słyszałem doping kibiców JKH. Pojechaliśmy po Kalaberze - tu się zgodzę, że tak było. Ale o kościach nie słyszałem, jedynie co wołałem to do Kalabera. Chodzi mi o krzywdę fizyczną; po symulce możesz wrócić do grania, ale po ostrym faulu powodującym kontuzje już nie......
ja nie mówię, że zaraz od pierwszej minuty było "połamcię tym k... kości" - trochę później. Mówisz, że tego nie słyszałeś - ok, natomiast większość chyba słyszała, a w NT TV dwie perwsze tercje były bez komentatora (dużo lepiej się to oglądało niż trzecią tercję z komentatorem) i tam idealnie słychać Wasz "niechamski" doping.
nie rozumiem po co dyskutujecie z tym malowanym dzieckiem hebano przeciez On ma moze z 20 lat patrzac na jego forme wypowiedzi xerobye itp sie nasluchal i teraz powatarza jak o Zapale hahah
jakiś ty inteligent, g....o wiesz a się odzywasz. Odniesiesz się choć raz na temat? -nie sądzę gdyż pewnie nie potrafisz zrozumieć tego co piszę. Xeroboy-u z Hollywoodu poziom dwudziestolatków jest dla ciebie za wysoki nie mówiąc o starszych. Ta wypowiedź dotyczy tylko i wyłącznie tego szopa (szopka), z innymi da się wymieć merytorycznie parę zdań.
Tak w zasadzie to powinienem zacząć tak:
szop(2018-03-01 16:46:49)
"nie rozumiem" - to w zasadzie wyczerpuje temat rozmów z tym smar.kiem
Z życiem Podhale z życiem! Do zwycięstwa potrzeba strzałów a nie anemicznych wrzutek.
Niech mi ktoś powie czy Samarin żeczywiście karnego strzelał czy to hokej. Net coś pomieszał
Strzelał:/)
Gra w przewagach to dramat. Oby dzisiaj było lepiej / celniej :)
1: o dla JKH
młodzi z JKH WYGRYWAJĄ 8:1 z Podhalem , Boże jaki blamaż
Także wczoraj było podwójne zwycięstwo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HEJ, HEJ JASTRZĘBIE, HEJ HEJ JASTRZĘBIE!!!!
Gwoli ścisłości to pokonali drużynę Podhale/Cracovia przykro że w Podhalu brakło chłopaków żeby wystawić swoją drużynę,taki ośrodek szkolenia młodzieży z takimi tradycjami.I żeby nie rozpętać burzy mówię to z przykrością a nie żeby kogoś obrażać.Wiem jak wygląda szkolenie w klubach i z jakimi problemami młodzieżowe grupy się borykają, jako że mój syn też gra rozmawiam z wieloma rodzicami z różnych klubach i problemy wszędzie są podobne.Miejmy nadzieję że nowe władze PZHL-u to zrozumieją i zacznie się profesjonalne szkolenie,czego sobie i wszystkim zainteresowanym życzę.
Jestem z NT. Cytat z rozmowy z moim znajomym kilka lat temu "chętnie zapisał bym dziecko na hokej, ale ja nie będę oglądał jak moje dziecko gra hokeja w Cracovii bądź innych polskich klubach. Widzisz co się dzieje. "
I ja go rozumiem. Człowiek wysyla swoje dziecko na treningi, ponosi koszty itp a potem za kilka lat idzie na mecz i widzi jak jego pociecha gra w przeciwnej drużynie i strzela nam bramki.

Podhale się kończy niestety. Czas żeby główny ciężar gry w reprezentacji spoczął na barkach innych klubów.
Tyle w temacie.
Dlatego cieszę się że u nas stawiają na młodzież ,że ci młodzi zawodnicy widzą jakąś perspektywę będę się starał będę grał w pierwszej drużynie ,jeszcze bardziej się będę starał zagram w jeszcze lepszej drużynie .Jest jeszcze jedna bolączka w NT młodzież nie ma z kim się ogrywać ,wszędzie daleko ,brakuje im meczów.Oby szkolenie u Was jak i w innych klubach nigdy nie upadło.
w przewagach Podhale nie gra a stoi do tego dodać brak strzałów na bramkę i nie można przecież w taki sposób strzelić bramki w liczebnej przewadze nie oddając strzału oni chyba nie oglądali hokeja na Igrzyskach Olimpijskich jak się gra na wysokim poziomie dla tego też mamy taką reprezentację jaką mamy.
Dziś będzie dopiero drukowanie !!! Co wczoraj w drugiej tercji odwalił wiedźmin a wraz z nim sędziowie to głowa boli !!!!