Wyświetleń: 2351

Malasiński: To nie był łatwy mecz

2018-11-15 20:46:18

Tauron KH GKS Katowice udanie rozpoczął rozgrywki Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym meczu pokonał Rittner Buam 4:0, a ogromną cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Tomasz Malasiński, który miał udział przy trzech golach zdobytych przez swój zespół.

To nie był łatwy mecz. Graliśmy dobry hokej, ale nie był on perfekcyjny – przyznał kapitan GieKSy. – Rywale mieli swoje okazje. Przy stanie 1:0 grali nawet w podwójnej przewadze, jednak w naszej bramce świetnie spisywał się Kevin Lindskoug, ale trzeba przyznać, że mieliśmy też sporo szczęścia.

Malasiński walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. W 8. minucie wyprowadził katowiczan na prowadzenie, po tym jak skutecznie poprawił uderzenie Grzegorza Pasiuta. W drugiej tercji pokazał, że potrafi popracować na bramkarzu rywali i zbić krążek do bramki. Z kolei w 56. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Jannego Laakkonena.

Jaki był nasz plan na ten mecz? W zasadzie niewiele różnił się od tego na ligowe starcia. Zawsze gramy agresywnie, „idziemy” na rywali mocnym forecheckingiem, przejmujemy krążki i dzięki temu dochodzimy do wielu sytuacji – powiedział „Malaś”.

Jutro o 16:00 wicemistrzowie Polski zmierzą się z Medveščakiem Zagrzeb, który przegrał dziś z Belfastem Giants 0:4.

Mamy nadzieję, że ten perfekcyjny mecz zagramy jutro. Nie da się ukryć, że będzie to trudniejsze starcie z rywalem grającym na co dzień w lepszej lidze. Musimy być gotowi na ciężką walkę – zakończył Tomasz Malasiński.