Wyświetleń: 2558

Kaláber: Graliśmy efektywniej

2019-08-17 14:06:59

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w swoim pierwszym meczu w Pucharze Wyszehradzkim pokonali GKS Katowice 3:0. Jak to spotkanie skomentował Robert Kaláber, trener ekipy z Leśnej?

Na początku katowiczanie byli częściej przy krążku. Później mecz się wyrównał, a w drugiej odsłonie byliśmy efektywniejsi, zdobywając dwie bramki – ocenił 49-letni Słowak.

Przy obu golach swój udział miał Radosław Nalewajka. Najpierw dograł do nadjeżdżającego Dominika Pasia, który przymierzył z prawego bulika i zaskoczył Robina Rahma. Pięć minut później Nalewajka sam wpisał się na listę strzelców, popisując się sprytnym strzałem z niemal zerowego kąta.

W trzeciej tercji chcieliśmy utrzymać korzystny wynik i nie stracić bramki. Zdobyliśmy trzeciego gola, który przesądził o losach spotkania – wyjaśnił Robert Kaláber, szkoleniowiec JKH.

Decydujący cios zadał w 42. minucie Patryk Pelaczyk, który po dograniu Mārisa Jassa pociągnął z nadgarstka i zdjął pajęczynę z okienka katowickiej bramki. Tym samym jastrzębianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Wyszehradzkiego.

W grupie A ich rywalami JKH GKS-u są też wicemistrz Słowacji – HK Nitra i mistrz Węgier Ferencvárosi TC. Ze Słowakami jastrzębianie zmierzą się na 30 sierpnia na wyjeździe, a 3 września bratankowie odwiedzą Jastor.

Wciąż jesteśmy na etapie budowy drużyny, więc traktujemy te spotkania jako bardziej wymagające sparingi. Nitra jest finalistą słowackiej ekstraligi, czyli klasowym zespołem. Pewną niewiadomą są dla mnie Węgrzy. Mecz z nimi będzie bardzo ciekawy – zakończył trener Kaláber.