Wyświetleń: 4377

Themár: Nasza forma jest coraz lepsza

2019-09-04 19:23:00

– Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu i zaprezentowaliśmy się z niezłej strony. Wynik 6:2 mówi sam za siebie – tymi słowami zwycięstwo z GKS-em Katowice skomentował Andrej Themár, napastnik Re-Plast Unii Oświęcim.

Słowacki skrzydłowy został ustawiony przez trenera Nika Zupančiča w pierwszym ataku u boku Luki Kalana i Gregora Koblara. Ta formacja zaprezentowała się z dobrej strony, bo zdobyła aż trzy z sześciu bramek. Co istotne – każdy z tych graczy wpisał się na listę strzelców.

31-letni Słowak w 4. minucie otworzył wynik spotkania. Objechał bramkę i zaskoczył Michała Kielera uderzeniem w „piątą dziurę”.

Gdy pojawiła się odrobina wolnego miejsca, od razu zdecydowałem się na strzał z bekhendu. Cieszę się, że wpadło – powiedział Andrej Themár.

Katowiczanie odpowiedzieli w 11. minucie i w tym przypadku dopisało im szczęście. Na strzał z linii niebieskiej zdecydował się Martin Čakajik, a guma odbiła się od bandy za bramką i trafiła na łopatkę kija Jaakko Turtiainena. Fiński skrzydłowy nie miał więc problemów, by trafić do siatki.

Pechowo straciliśmy tego gola, ale na szczęście Sebastian Kowalówka szybko odpowiedział. Przed zakończeniem pierwszej odsłony udało nam się podwyższyć na 3:1, a w drugiej odsłonie zdobyliśmy jeszcze trzy gole – relacjonował najlepszy strzelec Unii z poprzedniego sezonu.

W trzeciej odsłonie biało-niebiescy wyraźnie spuścili z tonu. Skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu do końcowej syreny.

Przez czterdzieści minut graliśmy bardzo agresywnie, a co za tym idzie straciliśmy sporo sił. W trzeciej naszym celem dowiezienie korzystnego rezultatu do samego końca – ocenił słowacki skrzydłowy.

Do rozpoczęcia sezonu zasadniczego pozostało już tylko 11 dni. Biało-niebiescy zainaugurują nowy sezon wyjazdowym starciem z JKH GKS-em Jastrzębie.

Nasza forma z dnia na dzień jest coraz lepsza. Mamy jeszcze trochę czasu, by potrenować, więc wierzę, że będzie dobrze. Pierwszy mecz będzie bardzo trudny, ale zrobimy wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony – zakończył Themár.