Wyświetleń: 6986

Pewne zwycięstwo GieKSy

2019-09-15 19:18:57

Hokeiści GKS-u Katowice całkowicie zdominowali drużynę Naprzodu Janów. Gieksiarze grali przez większość spotkania jak w hokejowym zamku, janowianie bardzo rzadko wychodzili z własnej tercji. Gospodarze zaaplikowali rywalom siedem bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

GKS był stawiany w roli faworyta inauguracyjnego starcia ligowego z Naprzodem Janów i potwierdził to miano już w pierwszej tercji spotkania w "Satelicie". Pierwszego gola dla GieKSy w sezonie 2019/2020 zdobył Mateusz Michalski już w drugiej minucie meczu, w ciągu kolejnych minut na listę strzelców wpisali się także Kamil Paszek (po świetniej asyście Jaśkiewicza) i Jaakko Turtiainen, który wykorzystał szybkie podanie od Nestoriego Lähde po objechaniu bramki rywala. Brązowi medaliści ostatniej edycji PHL raz po raz szturmowali bramkę Samuela Bernarda: swoich sił próbowali choćby Makkonen, Franssila, Devečka, Pasiut czy Kolusz.

Kolejna część meczu przyniosła ożywienie ze strony gości z Janowa, którzy zamierzali wykorzystać okres gry w osłabieniu GieKSy po karach dla Teddy'ego Da Costy i Nestoriego Lähde. Drużyna gospodarzy dzięki solidnej obronie wytrzymała dwie minuty natarć przyjezdnych i uspokoiła sytuację na lodowisku. Ważnego gola na 4:0 zdobył strzałem z dalszej odległości Jussi Makkonen, a w ostatniej sekundzie tercji Filip Starzyński zdążył wepchnąć krążek do bramki Bernarda, wieńcząc tym samym długie starania GieKSy o podwyższenie prowadzenia.

Obraz gry w trzeciej części spotkania nie zmienił się zbytnio. GieKSiarze próbowali swoich sił zarówno spod linii niebieskiej, jak i z bliska, zwykle do pełni szczęścia brakowało im kilku centymetrów w lewo lub w prawo. Dopiero w 51. minucie Filip Starzyński ponownie wpisał się na listę strzelców po podaniu Da Costy. Kanonadę bramek zwieńczył Mateusz Michalski.

GKS Katowice - Naprzód Janów 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
1:0 Mateusz Michalski - Dušan Devečka, Kamil Paszek (02:11)
2:0 Kamil Paszek - Oskar Jaśkiewicz, Filip Starzyński (12:15)
3:0 Jaakko Turtiainen - Nestori Lähde, Patryk Wajda (16:51)
4:0 Jussi Makkonen - Martin Čakajík, Nestori Lähde (23:34, 5/4)
5:0 Filip Starzyński - Kamil Paszek, Patryk Wajda (39:59)
6:0 Filip Starzyński - Teddy Da Costa, Juuso Salmi (51:03)
7:0 Mateusz Michalski - Filip Starzyński, Oskar Jaśkiewicz (55:08)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) - Sebastian Machel, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 4-6.
Strzały: 49-13.
Widzów: 1000.

GKS Katowice: Rahm (Kieler n/g) - Franssila, Devečka; Lähde (2), Pasiut, Kolusz - Čakajík, Wajda; Rajamäki, Makkonen, Turtiainen - Salmi, Jaśkiewicz; Da Costa (2), Uski, Čimžar - Tomasik, Krężołek; Michalski, Starzyński, Paszek

KS Naprzód Janów: Bernard (Niemczyk n/g) - Kosakowski, Krokosz; Wąsiński, Kondraszow, Adamus - Stępień, Bodora; Citok, Stopiński, Michał Rybak - Sarna (2), Kapłon (2); Gorzycki (2), Skrodziuk, Piper - Niedźwiedź, Kosmęda; Wróbel, Rajski, Ksiondz.

"Kolejna część meczu przyniosła ożywienie ze strony gości z Janowa, którzy zamierzali wykorzystać okres gry w osłabieniu GieKSy po karach dla Teddy'ego Da Costy i Nestoriego Lähde. Drużyna gospodarzy dzięki solidnej obronie wytrzymała dwie minuty natarć przyjezdnych i uspokoiła sytuację na lodowisku." Poważnie? To chyba byliśmy na innym meczu bo Naprzód przez ponad minutę nie był w stanie założyć zamka grając 5 na 3. Poza tym ok. całkowita dominacja Katowic chociaż w ich grze czegoś brakowało.
Tabor z Katowic musi przywyknąć że w następnych meczach wcale tak nie musi być łatwo. Tym bardziej że i Unia i Zagłębie również wbijały siódemkę dopiero formującej się skromnymi środkami drużynie Naprzodu .
Szkoda że nie ma spadków bo by smierdzielów spadł z hukiem.Gdzie Ci wielcy wychowankowie tak się szczycą jakiego to oni nie mają szkolenia widać było wczoraj jak wybijali krążki tyko z własnej tercji
Trzeba być serio porządnie ograniczonym umysłowo skoro od długiego czasu Wy wspaniali nie potraficie pojąć jednej podstawowej kwestii, że Naprzód nigdy nie był jednym klubem z Ruchem. Fakt łączenie dwóch klubów ze względów kibicowskich daje Wam takie prawa. Tym bardziej nie łączcie kopanej z Ruchu z Naprzodem bo kibiców z kopanej od lat już nie ma na NJ. Szczerze mi jako kibicowi NJ już chce się rzygać od ciągłego łączenia Naprzodu z klubem innej dyscypliny sportowej, z innego miasta i nigdy nie działającej pod wspólnym szyldem spółki sportowej. Tak więc szanownie w końcu to pojmijcie.
Nie przejmuj sie ten gość nie ma mózgu. smród to on ma w głowie. A gdzie wasz wybitny torman "wychowanek",?bedzie to bronił w tym sezonie haha. Gdzie jest młody Jóźwik podpisał kontrakt w zeszłym roku i gdzie jest? Już nie gra! Jak by pzhl wprowadził wymóg o posiadaniu 3,4 wychowanków w składzie meczowym, to byście w * grali a nie w ekstralidze, bo ich nie macie wcale.
"Jak by pzhl wprowadził wymóg o posiadaniu 3,4 wychowanków w składzie meczowym, to byście w * grali a nie w ekstralidze" - po wczorajszym meczu i poziomie jaki zaprezentowali Wychowankowie Janowa to myślę, że po wprowadzeniu tego przepisu i tak dostawaliśbyście lanie od każdego !
Człowieku ogarnij się. Gdzie Janów a gdzie Katowice patrząc na budżet klubowy a co ważniejsze na traktowanie obu klubów katowickich przez władze miasta Katowice. Ładowanie kasy w jednego a upokarzanie drugiego poprzez rzucanie mu ochłapów jest nie w porządku. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć na Janowie i Nikiszu Naprzód jest jedyną atrakcją sportową dla tamtejszej społeczności. Więc daruj sobie takie komentarze i otwórz oczy. Aha i przypomnij sobie jakże nieodległe czasy kiedy to Twój klub będąc bez wsparcia miasta zbierał łomot od każdego w lidze w tym także od Janowa. Pamiętasz czy nie chcesz tego pamiętać. Piszę to jako kibic Zagłębia bo też przechodziliśmy te czasy kiedy grając wychowankami byliśmy bici niemiłosiernie, ale trwaliśmy i przetrwaliśmy czego też życzę chłopakom z Janowa bo czas pracuje na ich korzyść. Pozdro dla kumatych
" Aha i przypomnij sobie jakże nieodległe czasy kiedy to Twój klub będąc bez wsparcia miasta zbierał łomot od każdego w lidze w tym także od Janowa." - w tamtym czasie to Janów dostawał lwią część kasy z miasta a my ochłapy. Teraz sytuacja się odwróciła i płacz ! Nikt z Janowa nie chce tego pamiętać. Cóż podwójna moralność ! Pokłosiem tamtych czasów jest fakt, że dopiero od nie dawna jest porządna szkółka w GKS'ie i potrzeba czasu, żeby pojawili się wychowankowie ale cóż tu też słyszymy tylko gdzie wychowankowie. !!!!
Danielu P. vel. Crosby , Ty na prawdę jesteś ograniczony !!!
lemieux12 haha pierwsze słyszę żebym miał tak na imię
A może Ci jeszcze profil podlinkować ?
Haha zabawny jesteś napisz coś jeszcze śmiesznego bo chce się pośmiać z Twoich informacji które uważasz że są prawdziwe bo dla mnie odziwo są zaskoczeniem bo na Chrzcie mi dali inaczej na imię a tym bardziej nie mam nazwiska na P!
Co? Już mokro w gaciach Daniel ? A wiesz jak się koledzy w Chorzowie ucieszą z tych Twoich fałszywych danych? Hahahaha
Jak widać wypiera się samego siebie haha
Haha rozbawiles mnie
Co do meczu to wiadomo że to była walka Dawida z Goliatem. Ale najważniejsze jest to że w Naprzodzie młodzi zawodnicy dostają swoją szanse na gre w ekstralidze. Faktem jest że trener Szopinski dobrze ich przygotował kondycyjnie. Mimo że przegrywali nie widac bylo po nich tak zmeczenia jak po niektorych gwiazdach gksu. Fajnie jest patrzec jak mlodzi chlopcy dla ktorych byl to nierzadko pierwszy mecz w ekstralidze wchodza w dorosly hokej
Błędnie oceniłeś poziom kondycyjny jak to nazwałeś "Gwiazd GKS'u" Oni po prostu przestali grać na 100% bo przeciwnik nie wymagał takiego poziomu zaangażowania. To był bardzo jednostronny mecz i niestety Janów oprócz kondycji nie zaprezentował dosłownie nic.
Mamy cztery lata bez spadków, w tym czasie zawodnicy okrzepną i dojdą do nich kolejni bo już czekają na swoje miejsce.
#88Kane - Życzę żeby było tak jak piszesz. Problem polega tylko na tym, że wczoraj Ci 18-20 latkowie popełniali "kosmiczne" błędy typu podania przed bramkę czy problem z wybiciem krążka z tercji kiedy byli nieatakowani. Mam nadzieję, że to był tylko trema bo w tym wieku podstawy hokejowe powinni znać i mieć we krwi.
NeroForte kibic sukcesu hehe. Za grubego pewnie miałeś w * hokej,albo nie wiedziałeś co to jest. Za to wt byście w ogole nie grali bo wy wychowanków nie macie. A to co szkolicie teraz to coś słabo,słabo, od Unii mikrusy czy żaki dostały 25-1 jak sie nie myle. Mamy młodą drużyne która się może dużo nauczyć w ekstralidze,nawet jak maja przegrywać.porażki to szczeble sukcesu.
Naprzod - Zmień nick na "wszechwiedzący" bo jak widzę na merytoryczną dyskusję z tobą liczyć nie mogę. Już od dawna wiem, że to wy macie patent na hokejową wiedzę i nikt z nas Gieksiarzy nie grał w GKS'ie paru ładnych lat i nie kibicował blisko 30.