Wyświetleń: 3944

Trzy punkty dopisane. Trudny mecz Lotosu z Kadrą PZHL

2019-10-02 20:40:24

Lotos PKH Gdańsk pokonał 6:1 Kadrę PZHL U23, ale zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo. Młodzi zawodnicy przez całe spotkanie stawiali opór faworyzowanym gospodarzom.

Środowe spotkanie, ze względu na brak imprezy masowej, mogło oglądać tylko 299 kibiców. Podopieczni Marka Ziętary od początku ruszyli na bramkę Kadry. Dwukrotnie od straty bramki swój zespół uratował Sebastian Lipiński, który wybronił akcję sam na sam Josefa Vitka i dwójkowy wypad Rożkowa i Jełakowa.

Młodzi zawodnicy nie zamierzali się tylko bronić i w 5. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę. Kacper Gruźla przejął krążek, popędził z nim na bramkę i strzałem z klepy nie dał szans na interwencję Fučíkowi. Gdańszczanie wyrównali już 36 sekund później za sprawą Jakuba Stasiewicza. Błąd przy tej bramce zaliczył Olaf Bizacki, który stracił krążek za własną bramką.

Gospodarze zaczęli poważniej zagrażać bramce strzeżonej przez Lipińskiego i efektem tego były dwie bramki. Najpierw Szymon Marzec trącił krążek po strzale Josefa Vitka i zaskoczył bramkarza "Szkółki", a później Petr Polodna z ostrego kąta po raz trzeci wpakował krążek do siatki. Podopieczni Marka Ziętary byli jednak wyraźnie rozkojarzeni i przyjezdni mieli okazje na strzelenie drugiej bramki jeszcze przed końcem pierwszej tercji, ale uratował ich Fučík.

Druga tercja to duży chaos na lodzie, w którym lepiej radzili sobie młodzi zawodnicy z Kadry U23. Swoje okazje mieli dwukrotnie Rybak, Pelaczyk oraz Bizacki ale świetnie w bramce Lotosu spisywał się Fučík. Gospodarze byi wyraźnie rozkojarzeni i popełniali dużo prostych błędów. Udało im się strzelić czwartą bramkę w 34. minucie, kiedy to na ławce kar przebywał Patryk Pelaczyk. Tuż przed zakończeniem drugiej partii wynik podwyższyć mógł Jan Steber, ale w akcji sam na sam górą był Sebastian Lipiński.

Gospodarze również w trzeciej tercji byli mocno nieporadni. Nie mogli pokonać świetnie spisującego się Lipińskiego. Goście nie ułatwiali sprawy Lotosowi, gdyż ambitnie bronili się i kontrowali. Piąte trafienie w 49. minucie zaliczył Krystian Mocarski, który strącił krążek po strzale Naroga. Wynik na nieco ponad trzy minuty przed końcem ustalił Petr Polodna.

Przy szóstym trafieniu dla gospodarzy, urazu nabawił się Sebastian Lipiński. W bramce musiał zastąpić go Maciej Miarka.

Lotos PKH Gdańsk - Kadra PZHL U23 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
0:1 Kacper Gruźla (04:42)
1:1 Jakub Stasiewicz - Igor Smal, Krystian Mocarski (05:18)
2:1 Szymon Marzec - Josef Vítek, Jan Steber (08:49, 5/4)
3:1 Petr Polodna - Michał Naróg, Jan Steber (11:35)
4:1 Jan Steber - Petr Polodna, Josef Vítek (34:00, 5/4)
5:1 Igor Smal - Krystian Mocarski, Michał Naróg (48:01)
6:1 Petr Polodna - Vlastimil Bilčík, Josef Vítek (56:28)

Sędziowali: Maciej Pachucki, Wojciech Wrycza (główni) - Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi)
Minuty karne: 8-10
Strzały: 53-30
Widzów: 299

PKH Gdańsk (2): Fučík (Studziński n/g) - Naróg, Havlík; Steber, Polodna, Vítek - Tieslukiewicz (2), Krasowskij (2); Jełakow, Rożkow, Gołowin (2) - Pastryk, Lehmann; Danieluk, Popow, Marzec - Bilčík, Szurowski; Stasiewicz, Mocarski, Smal.

Kadra PZHL (2): Lipiński (56:28 Miarka) - Bizacki, Zieliński; Pelaczyk (2), Tyczyński, Maciej Rybak - Luszniak, Khoperia; Olszewski, Blanik, P. Jarosz - Opiłka, Domogała; Gruźla, Ubowski, Chabior (2) - Krzyżek (2), Zając (2).