Newsy PHL

Zagłębie już w strefie medalowej

2010-02-16 22:33:49 75 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Ćwierćfinałowa rywalizacja Zagłębia i Naprzodu to już historia. Zespół z Sosnowca po raz drugi pokonał na własnym lodzie i w półfinale zmierzy się z Cracovią Kraków.

Mecz walki w Tychach + (VIDEO)

2010-02-16 22:17:13 29 Autor: Kvap Źródło Hokej.net

Dzisiejsze spotkanie było typowym meczem walki. Finezja ustąpiła miejsca taktyce i twardej walce o każdy krążek. Goście z Oświęcimia zagrali dzisiaj lepsze spotkanie i postawili tyskim zawodnikom wysokie wymagania. Ostatecznie GKS Tychy wygrał 3:2 i do zakończenia rywalizacji brakuje tyszanom tylko jednego zwycięstwa.

1

Rehabilitacja Szarotek

2010-02-16 21:43:23 9 Autor: skh Źródło hokej-nowytarg.pl

We wtorkowy wieczór kibice zebrani w nowotarskiej hali zobaczyli rehabilitację Szarotek, które to pokonały 5:1 drużynę z Jastrzębia. Kolejny mecz już w najbliższy piątek w Jastrzębiu, Podhalu brakuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu do półfinału.

2

Play-off: Cracovia z Zagłębiem w półfinale

2010-02-16 21:15:00 35 Autor: skh Źródło sportowetempo.pl

Po poniedziałkowym horrorze, dzisiaj hokeiści Cracovii długo się męczyli, aby wygrać z gdańskim Stoczniowcem. To oznacza, że ta para błyskawicznie, bo już po dwóch meczach zakończyła rywalizację w I rundzie play-off.

3

Bez niespodzianki w Tychach

2010-02-16 00:41:47 30 Autor: Kvap Źródło Hokej.net

Pierwszy mecz między GKS Tychy i Unią Oświęcim było naprawdę dobrą promocją polskiego hokeja. Dwie tercje były wyrównane, tylko druga należała bezapelacyjnie do GKS Tychy i właśnie dzięki temu tyszanie wygrali 4:0. Dzisiejsze spotkanie mogli obejrzeć kibice obu drużyn. To niespotykana sytuacja na polskich taflach.

4

Porażka po fatalnej grze!

2010-02-15 23:01:24 18 Autor: skh Źródło hokej-nowytarg.pl

Niezbyt udanie zainaugurowali fazę play-off hokeiści Wojasa Podhale. Już w pierwszym meczu musieli uznać wyższość hokeistów z Jastrzębia ulegając im 4:3 po serii rzutów karnych.

5

Horror(y), jakich mało - tak zaczęły sie play-offy!

2010-02-15 22:23:40 12 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Takiego otwarcia play-offów nie było od dawna! Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszego ćwierćfinału, Zagłębie prowadzi z Naprzodem Janów 4:2. Ale miejscowi nie wytrzymują presji, tracą dwa gole (wyrównujący pada na 29 sekund przed ostatnią syreną). O losach pojedynku decydują karne, w których skuteczniejsi są sosnowiczanie. Niemniej dramatycznie jest na lodowiskach w Nowym Targu i Krakowie. A przecież to dopiero początek rywalizacji!

6

Emocje w Krakowie

2010-02-15 21:55:20 37 Autor: skh Źródło sportowetempo.pl

Rozpoczął się hokejowy play-off o medale. W pierwszych meczach nie brakowało niespodzianek. Cracovia wygrała ze Stoczniowcem tylko 6-5. Decydującą bramkę Cracovia zdobyła w 58 minucie.

7

Kłopoty zdrowotne w Toruniu

2010-02-15 13:05:51 28

Przed decydującymi spotkaniami o utrzymanie w Polskiej Lidze Hokeja zawodnicy TKH Nesta mają kłopoty zdrowotne. Jak wygląda sytuacja zdrowotna przed spotkaniami o przyszłość toruńskiej ekipy?

Ciarko KH - Mazowsze Legia 9:3

2010-02-14 22:47:14 21

W drugim spotkaniu pomiędzy Ciarko KH a Mazowsze Legia padło więcej bramek niż w sobotę. Dziewięciokrotnie gospodarze cieszyli się z bramki a ambitna drużyna gości zdobyła trzy gole.

Dwucyfrówka w Toruniu

2010-02-14 20:44:13 31

Drugie efektowne zwycięstwo w fazie play-out odnieśli hokeiści TKH Nesta Toruń. W niedzielnym spotkaniu pokonali UKS Sielec Sosnowiec 12:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczni Tomasza Rutkowskiego prowadzą 2:0.

Ślizgawka w Sanoku

2010-02-13 22:36:31 48

Tylko pięć bramek padło w meczu Ciarko KH Sanok a UHKS Mazowsze Warszawa, wszystkie były dziełem gospodarzy. - Po przegranej walce o play-off nie mamy takiej motywacji, jednak będziemy o tym rozmawiać by się zmobilizować. Jutro na pewno będzie lepiej - mówił kapitan sanoczan, Marcin Ćwikła.

Pewne zwycięstwo TKH

2010-02-13 21:33:08 8

Nie będą mieli problemów hokeiści TKH Nesta Toruń aby przejść pierwszą rundę play-out. Różnica pomiędzy torunianami a zespołem UKS Sielec Sosnowiec jest miażdżąca. Dzisiaj TKH wygrało 7:1. Kolejne spotkanie już w niedzielę. Gra toczy się do trzech wygranych spotkań.

Play-off bez kibiców gości

2010-02-13 00:20:42 27

Decydująca runda play-off zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny kibice będą świadkami niezwykle ciekawych spotkań. Na szczególną uwagę zasługuje pojedynek GKS-u Tychy z Aksam Unią Oświęcim.

Legia jedzie po lekcje hokeja do Sanoka?

2010-02-12 23:38:59 33

Dla jednych losowanie było szczęśliwe, dla drugich nie koniecznie. W najbliższą sobotę w Sanoku drużyna KH podejmie drużynę Legii UHKS Mazowsze Warszawa w pierwszej rundzie rozgrywek play-off. Ty meczem Sanoczanie rozpoczną walkę o utrzymanie w PLH. Z kolei Legia jest na przeciwnym biegunie – walczy o awans.

Kabaret z bonusami w grupie 9-16

2010-02-12 18:37:48 17

Dwa dni na oficjalnej stronie PZHL widniała informacja – „w play-off 9-16 nie ma bonusów ” dzisiaj okazuje się że był to błąd i jednak z bonusami przystąpią zespoły KTH Krynica-Zdrój i HC GKS Katowice. - To jeden wielki kabaret! Będziemy żądać zwrotu kosztów organizacji meczów, gdyż już zamówiliśmy ochronę i sanepid. - anonimowo mówi działacz, ale nie chce podać personaliów gdyż PZHL już wcześniej straszył karą finansową jednego z kierowników drużyn za wypowiedzi dla prasy.

Znamy obsady sędziów na pierwsze spotkania play-off

2010-02-11 15:18:59 6

Oficjalny serwis sędziów podał obsady sędziowskie na najbliższe mecze play-off o miejsca 1-8 i 9-16.

Stoczniowcy zadowoleni z wyników losowania

2010-02-10 23:23:02 22

Po losowaniu par pierwszej rundy play-off drużyna Comarch Cracovii Kraków zmierzy się z zespołem Energii Stoczniowca Gdańsk. – Bardzo mnie cieszy ten wybór, dobrze się nam gra z Cracovią. lepiej niż z Tychami – skomentował wyniki losowania bramkarz Stoczniowców, Przemysław Odrobny. Trener gdańszczan, Andrzej Słowakiewicz, również optymistycznie wypowiedział się o przeciwniku w I rundzie play –off.

Posiedzenie Wydziału ds. PLH

2010-02-10 20:48:02 44

W środę (10.02) w Warszawie odbyło się posiedzenie Wydziału ds. Polskiej Ligi Hokejowej.

Bonus dla Zagłębia

2010-02-09 22:33:32 1

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Naprzód uległ Zagłębiu 4-7. - mecz od początku nam się nie ułożył, staraliśmy się "gonić" wynik, ale Zagłębie szybko nas kontrowało – powiedział po przegranym meczu trener janowian, Krzysztof Kulawik.

Wysoka wygrana GKS Tychy

2010-02-09 22:25:00 3

Mecz pomiędzy GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie toczył się w sennym tempie. Oba zespoły miały już jasną sytuację przed play-off, dlatego to spotkanie zostało rozegrane o przysłowiową pietruszkę. Ostatecznie tyszanie wygrali 6:1 i w dobrych nastrojach będą przystępować do kolejnej fazy rozgrywek.

Krwawy mecz w Krakowie

2010-02-09 21:25:01 19

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego hokeiści Comarch Cracovii wygrali po dogrywce z Wojas Podhalem Nowy Targ 4:3. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył David Musial. Już w środę Mistrzowie Polski dowiedzą się, z kim zagrają w pierwszej rundzie play-off.

Zasłużone zwycięstwa Ciarko KH

2010-02-09 21:24:00 14

W fatalnym stylu zakończyli rozgrywki sezonu zasadniczego hokeiści TKH Nesta Toruń. Po fatalnej grze przegrali na Tor-Torze z Ciarko KH Sanok 2:6. Już w najbliższy weekend pierwsze spotkania play-out.

Losowanie play-off

2010-02-09 17:25:18 20

Serdecznie zapraszamy do śledzenia "na żywo" przebiegu losowania play-off. Losowanie rozpocznie się w środę (10.02) o godzinie 12:00 w warszawskiej siedzibie PZHL...

Skutecznie w przewagach

2010-02-08 00:27:13 0

- Zagraliśmy źle zarówno w obronie, jak i w ataku - nie krył niezadowolenia z postawy swoich podopiecznych Krzysztof Kulawik. Jastrzębianie wykorzystując błędy rywali w końcu skutecznie zagrali w przewagach, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zwycięstwo na koniec rundy, kontuzja Jakubika

2010-02-07 21:43:03 18

Oświęcimianie zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w grupie B. W ostatnim spotkaniu pokonali na własnym lodzie TKH Nestę Toruń 5:2.- Mecz był czystą formalnością. To pierwsze miejsce prawdę mówiąc niewiele nam daje, bo rywala poznamy dopiero po losowaniu - powiedział po meczu Wojciech Wojtarowicz, napastnik Aksam Unii.

Bonus na półfinał zdobyty

2010-02-07 20:52:50 18

Szarotki w przedostatnim meczu sezonu zasadniczego, a ostatnim w Nowym Targu pokonali 4:2 swojego potencjalnego rywala z półfinału Play-Off GKS Tychy. Było to 5 zwycięstwo nowotarżan nad tyszanami, tym samym zapewnili sobie z nimi bonus.

Przegrana w oczekiwaniu na play-off

2010-02-07 20:32:29 4

Ekipa Cracovii Kraków – zwycięzcy zasadniczej części tegorocznych rozgrywek – była w meczu z Zagłębiem zbyt wyluzowana. W przedostaniej kolejce sezonu regularnego, obrońcy mistrzowskiego tytułu dali sobie wbić aż siedem goli, sami do siatki rywali trafili tylko raz, ale o tym za chwilę nikt nie będzie pamiętał. Przed nami bowiem najważniejsza część sezonu – play-offy!

Jak przegrać wygrany mecz

2010-02-07 19:31:43 52

Drużyna Ciarko KH Sanok jeszcze na 39 sekund przed końcem meczu prowadziła z Energą Stoczniowcem Gdańsk 5-6. Najwyżej w trakcie spotkania - w 24 minucie - goście prowadzili w Gdańsku 1-5. Sanoczanie chcieli udowodnić, że zasługiwali na grę w play-offach - ale 3 bramki zdobyte przez Skutchana w ciągu ostatnich 8 minut III tercji pozbawiły ich złudzeń. W dogrywce goście zagrali bez wiary w zwycięstwo - a decydującą bramkę dla Stoczniowców zdobył Jan Steber - który wcześniej był współautorem 3 trafień Skutchana.

Mimo wygranej w Krynicy play-off nie dla Sanoka (VIDEO)

2010-02-06 04:50:13 56

Sanoccy hokeiści kolejny sezon mogą spisać na straty. Znów nie udało im się awansować do play-off, znów muszą walczyć o utrzymanie.

Piąte miejsce dla Janowa

2010-02-06 04:45:18 4

- Danym meczem już przygotowujemy się do następnego. Chłopcy zagrali ambitnie oraz dobrze taktycznie – powiedział szkoleniowiec Naprzodu, Krzysztof Kulawik po wygranym meczu z mistrzem Polski. Naprzód Janów pokonał Cracovię Kraków 3-0.

Stoczniowcy wywalczyli play-off

2010-02-06 00:33:43 24

Zawodnicy Energii Stoczniowca Gdańsk w spotkaniu z Aksam Unią Oświęcim musieli zdobyć komplet punktów, żeby zapewnić sobie awans do play-off. W przeciwnym przypadku o awansie miał decydować niedzielny mecz z bezpośrednim konkurentem do awansu - zespołem Ciarko KH Sanok, który w piątkowy wieczór walczył z Katehetami z Krynicy.

JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 4:6

2010-02-06 00:02:40 2

Dwie pierwsze tercje piątkowego pojedynku należały do nowotarskich "Szarotek", które po upływie czterdziestu minut prowadziły 4:1. Ekipa gospodarzy za późno zabrała się za odrabianie strat i po raz kolejny hokeiści z Jastrzębia musieli przełknąć gorzki smak porażki. - Generalnie nie było nas przez pierwsze czterdzieści minut. W ostatniej tercji walczyliśmy, ale zabrakło nam czasu - powiedział Wojciech Matczak.

Festiwal kar

2010-02-05 23:44:15 4

Po serii wyjazdowych występów tyszanie mieli wreszcie okazję zaprezentować się na własnej tafli.. Po dwóch słabszych występach hokeiści GKS rozegrali dobre spotkanie i wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 5:2. O zwycięstwie zadecydowały dwie pierwsze tercje. Trzecia to festiwal kar przyjezdnych.