Newsy PHL

Zapowiedź 14. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-12-22 12:05:46 9 Autor: Natalia Kożuch Źródło Hokej.Net

Po krótkiej przerwie wracamy na lodowiska, gdzie będziemy świadkami kolejnych pojedynków o punkty. We wtorkowe popołudnie dowiemy się, kto rozpocznie świąteczną przerwę w lepszym nastroju po otrzymaniu miłego prezentu w postaci ligowych punktów. Relację ze wszystkich spotkań 14. kolejki będzie można śledzić za pośrednictwem portalu Hokej.Net.

Od początku roku dyskutować [...] aby liga była ciekawa

2009-12-21 21:30:04 24 Autor: Aleksander Nowaczek Źródło Hokej.Net

Mistrzostwa Świata U20 I Dywizji były imprezą wystarczająco wysokiej rangi, żeby ich chairmanem został wiceprezydent IIHF - jednak zbyt niskiej rangi, żeby dłużej niż na godzinę zagościł na nich sam prezes PZHL-u. Wiceprezes PZHL, Zbigniew Fiderewicz, pojawił się pół godziny przed ostatnim spotkaniem mistrzostw - i tylko tyle miał czasu, żeby spotkać się ze zgromadzonymi na turnieju reporterami sportowymi. W spotkaniu wziął także udział główny specjalista ds. PR PZHL - Patryk Rokicki. Czy było warto?

1

Zagłębie odwieszone

2009-12-21 20:54:58 14 Autor: kofi Źródło Hokej.Net

Łukasz Zachariasz i Martin Balczik zostali dzisiaj oficjalnie zawodnikami Zagłębia Sosnowiec. Po uiszczeniu długów wobec Adama Kubalskiego PZHL zlikwidował zakaz transferowy, który od kilku tygodni wisiał nad klubem z Sosnowca.

2

Grzegorz Pasiut i Petr Lipina zawieszeni

2009-12-21 19:33:13 16 Autor: S. Królicki Źródło Hokej.Net

Grzegorz Pasiut (ComArch Cracovia) oraz Petr Lipina (JKH GKS) zostali ukarani pięcioma meczami dyskwalifikacji. O zawieszenie zawodników wnioskowały kluby z Tychów i Nowego Targu.

3

Finowie opuścili TKH Nesta Toruń

2009-12-21 14:44:09 20 Autor: S. Królicki Źródło Hokej.Net

Arto Koivisto i Jermu Porthen rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron z TKH Nesta Toruń. Pierwszy opuścił Toruń z powodów rodzinnych, drugi z powodu kontuzji.

4

KS KTH Krynica - Ciarko KH Sanok 4:2

2009-12-18 23:38:18 53 Autor: skh Źródło Hokej.Net

W zaległym meczu z 4 grudnia, KS KTH Krynica odniosła pierwsze zwycięstwo w grupie B, pokonując Ciarko KH Sanok 4-2.

5

Pasiut idzie pod młotek WGiD + (VIDEO)

2009-12-17 21:53:24 36 Autor: S. Królicki Źródło Hokej.Net

21 grudnia zarząd Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL zbierze się by rozpatrywać sprawę Grzegorza Pasiuta który w meczu GKS Tychy z ComArch Cracovią zaatakował Adama Bagińskiego. - Obligatoryjnie jest zawieszony na trzy spotkania, po wysłuchaniu stron i obejrzeniu video zdecydujemy o ewentualnych karach – wyjaśnia szef WGiD, Bogdan Terlecki.

6

Hat-trick Tomka Malasińskiego!

2009-12-15 22:09:00 15 Autor: skh Źródło hokej-nowytarg.pl

Jastrzębianie tylko dzięki bardzo dobrej postawie swojego bramkarza - Kamila Kosowskiego zdołali wywieźć jeden punkt z Nowego Targu, ostatecznie ulęgając nowotarżan po rzutach karnych - decydujące trafienie dla Podhala zaliczył Frantisek Bakrlik.

7

Ciarko KH - KS KTH 7:3

2009-12-15 21:42:44 32

Zespół Ciarko KH Sanok pokonał po bezbarwnym meczu KS KTH Krynicę-Zdrój 7:3. Obie ekipy stwarzały dużo sytuacji bramkowych ale nie grzeszyły skutecznością.

Tychy wygrały z Zagłębiem

2009-12-15 21:26:21 8

W tysko-sosnowieckiej rywalizacji prowadzi zespół GKS-u, który odniósł dziś ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Zagłębiem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej tercji.

Unia ciągle na szczycie tabeli grupy B

2009-12-15 21:13:27 36

W meczu na szczycie grupy B Aksam Unia Oświęcim po emocjonującym meczu pokonała Energę Stoczniowiec Gdańsk 7-5. Mecz był wyrównany a o wszystkim zadecydowała trzecia tercja wygrana przez Unitów 5:1.

Trwa świetna passa Cracovii

2009-12-15 21:08:03 9

Szóste zwycięstwo z rzędu zaliczyli dziś w Ekstralidze hokeiści Comarch Cracovii! Tym razem Mistrzowie Polski pokonali na własnym lodowisku Akuna Naprzód Janów 5:2. Co ciekawe, ostatni gol dla „Pasów” padł równo końcową syreną.

Zapowiedź 13. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-12-14 22:43:19 4

We wtorek zostanie rozegrana ostatnia kolejka przed kilkudniową przerwą przeznaczoną na zgrupowanie reprezentacji i towarzyskie mecze "biało-czerwonych" z kadrą Ukrainy. Emocji w ramach ligowych pojedynków bez wątpienia nie zabraknie, a relację "na żywo" z lodowisk, gdzie odbędą się spotkania 13. kolejki będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

Kibice uczcili pamięć Friza, pewna wygrana Unii

2009-12-14 00:45:45 44

Od minuty ciszy rozpoczęło się spotkanie KTH Krynica - Zdrój z Unią Oświęcim. Na trybunach „śpiewający” kibice założyli na swoje ramienia czarne opaski, a zamiast hymnu KTH, publiczność usłyszała kawałek KTH Krynica Theme. Tak właśnie uczczono pamięć zmarłego Łukasza Pajora, kibica KTH.

Bramka za bramkę

2009-12-14 00:28:09 18

Szybki mecz i sporo, bo aż trzynaście bramek, zafundowali dziś kibicom zgromadzonym w hali „Jantor” zawodnicy Naprzodu Janów oraz Podhala Nowy Targ. W wymianie ciosów minimalnie lepsi okazali się nowotarżanie pokonując gospodarzy 7:6.

Zbyt szybko uwierzyli w wygraną

2009-12-13 23:39:18 7

Pomimo tego, że od pierwszych minut spotkania jastrzębianie byli strona dominującą, to do bramki celniej strzelali podopieczni Milana Skokana. Po 29 minutach meczu Zagłębie prowadziło już 3:0. - Chyba za szybko uwierzyliśmy w to, że wygraliśmy - skomentował trener sosnowiczan.

Pasy lepsze w meczu przyjaźni

2009-12-13 22:45:13 40

W meczu na szczycie lepsi okazali się hokeiści Cracovii, którzy wygrali na wyjeździe z mocno osłabionym GKS 3:2. O wyniku spotkania zadecydowała druga tercja, w której podopieczni Rudlofa Rohacka strzelili trzy bramki, tracą tylko jedną.

Stoczniowiec wygrywa w Toruniu

2009-12-13 21:58:28 8

Nie udał się rewanż hokeistom TKH Nesta Toruń za dwie ostatnie porażki w Gdańsku. Dzisiaj na Tor-Torze zawodnicy Stoczniowca wygrali 5:2 będąc drużyną zdecydowanie lepszą.

Zapowiedź 12. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-12-13 10:48:19 4

Następna kolejka tej fazy rozgrywek PLH zbliża się wielkimi krokami. Hokeiści ponownie wyjadą na lód, gdzie stoczą walkę o kolejne punkty. O tym dla kto okaże się zwycięzcą, a kto będzie musiał poznać smak porażki dowiemy się już wkrótce. A relację "live" ze wszystkich niedzielnych spotkań będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

ComArch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 8:2

2009-12-12 03:49:54 7

W ostatnim czasie hokeiści Comarch Cracovii nie mają sobie równych! Po wtorkowym zwycięstwie 11:3 nad Wojas Podhalem Nowy Targ, dziś Mistrzowie Polski wygrali 8:2 z JKH GKS-em Jastrzębie!

Unia zagrała do końca

2009-12-12 03:44:28 33

W dzisiejszym meczu pomiędzy Aksam Unią Oświęcim a Ciarko KH Sanok w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3. W dogrywce złotą bramkę dla Unii Oświęcim zdobył Mariusz Jakubik, była to pierwsza jego bramka w tym sezonie.

„Młodzieżowy” GKS wygrał z Naprzodem

2009-12-12 00:55:48 17

W spotkaniu z Naprzodem Janów, trener Vavrecka musiał sięgnąć do głębokich rezerw. GKS prześladuje plaga kontuzji w konsekwencji czego w dzisiejszym spotkaniu zagrało aż sześciu młodzieżowców. Na szczęście dla tyszan, w dobrej dyspozycji byli weterani – Parzyszek i Wołkowicz, którzy poprowadzili zespół do zwycięstwa 3:1.

"Szarotki" znów ograły sosnowieckie Zagłębie

2009-12-11 23:32:57 8

Podhale Nowy Targ podtrzymuje dobrą passę w pojedynkach z Zagłębiem. "Szarotki" wygrały aż cztery z pięciu ostatnich konfrontacji obydwu zespołów. W dniu dzisiejszym, Podhale zwyciężyło w Sosnowcu 6:3.

Nie wyobrażam sobie życia bez hokeja

2009-12-10 01:56:52 20

Klub przeżywa ciężkie chwile, nie było jeszcze takiej sytuacji w Stoczniowcu. Bardzo często myślę o tym co dalej, czy to ma jeszcze sens - powiedział hokej.net kapitan gdańskiego Stoczniowca Bartłomiej Wróbel

TKH goni czołówkę grupy słabszej

2009-12-09 22:47:56 13

Trwa dobra passa hokeistów TKH Nesta Toruń. W meczu rozegranym awansem podopieczni Tomasza Rutkowskiego pokonali KTH Krynica 6:2. Na lodzie widoczna była różnica między poziomem ekstraklasy a pierwszej ligi.

Bojkot? Na razie sygnał...

2009-12-09 14:48:26 3

Doskonale zdaję sobie sprawę, że środowisko jest skłócone, ale może niebawem pójdzie po rozum do głowy i zjednoczy swoje siły - mówi prezes Wojasa Podhala Nowy Targ, Andrzej Podgórski.

Cychowski wzmocni obronę Ciarko KH Sanok

2009-12-09 13:57:56 22

Były reprezentant Polski, Rafał Cychowski wzmocni obronę Ciarko KH Sanok. 31-letni zawodnik rozstał się w tamtym tygodniu z toruńskim TKH.

Mariusz Jastrzębski w Janowie

2009-12-09 02:35:33 4

Zwolniony w tamtym tygodniu z TKH Nesta Toruń, napastnik Mariusz Jastrzębski znalazł nowy klub. Umowę z wychowankiem Podhala Nowy Targ podpisał klub Akuna Naprzód Janów.

Stoczniowiec - Kachniarz - 3-1. Na 4-1 do pustej bramki.

2009-12-09 00:52:11 20

Zawodnicy Energii Stoczniowca Gdańsk zaznali już w tym etapie rozgrywek "porażki" z drużyną KS KTH Krynica, tracąc punkt w meczu z pierwszoligowym zespołem. Wówczas na ich drodze do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry stanął krynicki bramkarz, Daniel Kachniarz. W meczu przed własną publicznością gdańszczanie długo trudzili się, żeby znaleźć patent na golkipera gości.

Wdzięczny Naprzód

2009-12-08 23:19:20 13

Wychodzących na lód hokeistów Zagłębia przywitały brawa miejscowych kibiców, którzy tym samym odwdzięczyli się drużynie z Sosnowca za grę do końca, dzięki której ich klub znalazł się w czołowej szóstce. Hokeiści Naprzodu chyba zbyt „do siebie” wzięli ten gest, gdyż pozwolili rywalowi na strzelenie 15 goli!

Pogrom w Krakowie!

2009-12-08 23:18:27 38

Prawdziwą demolkę urządzili sobie dziś hokeiści Mistrza Polski! Comarch Cracovia rozbiła bowiem Wojas Podhale Nowy Targ aż 11:3! Podopieczni trenera Rudolfa Rohačka dominowali przez całe spotkanie i już po pierwszej tercji prowadzili 7:2!

GKS wypunktował JKH

2009-12-08 23:18:18 14

Trener Wojciech Matczak po raz pierwszy w swojej karierze trenerskie wystąpił w Tychach jako szkoleniowiec JKH . Debiutu nie będzie mógł zaliczyć do udanych, bo jego podopieczni przegrali 7:2 z GKS. Gospodarze byli dzisiaj bardzo skuteczni i nie dali szans rywalom.

Bramkarz to połowa sukcesu

2009-12-08 22:54:42 29

Postawa bramkarzy była decydująca w pojedynku TKH Nesta Toruń z Ciarko KH Sanok. Dużo lepiej spisał się Michał Plaskiewicz i podopieczni Tomasza Rutkowskiego po dramatycznej końcówce pokonali gości z Podkarpacia 4:2.

Cracovia zainteresowana reprezentantem Ukrainy

2009-12-08 15:17:55 10

Reprezentant Ukrainy Jurij Diaczenko znajduje się w kręgu zainteresowań Cracovii Kraków.

Cracovia zepsuła Zagłębiu święto

2009-12-06 23:28:11 19

Hokeiści Zagłębia mieli dziś szansę, by znów zostać wiceliderem ekstraligi. Warunki były dwa: pokonać u siebie aktualnego mistrza Polski – Cracovię oraz liczyć na potknięcie Podhala z GKS-em Tychy. Żaden nie został spełniony - w Nowym Targu triumfowały bowiem "Szarotki", a w Sosnowcu lepsze okazały się „Pasy”, zwyciężając 5:1.

Czyżby początek dołka Unii?

2009-12-06 23:19:35 22

W dzisiejszym meczu między Unią Aksam Oświęcim a TKH Nestą Toruń, górą byli goście wygrywając 3:6. Ten rezultat spowodował, że sytuacja w tabeli grupy B stała się znacznie ciekawsza.