Newsy PHL

Kolejne rozwiązane kontrakty w TKH

2009-12-03 17:32:22 27 Autor: skh Źródło hokej.torun.pl

W dniu 3 grudnia 2009 roku Zarząd Toruńskiego Klubu Hokejowego rozwiązał kontrakty zawodnicze z Mariuszem Jastrzębskim i Rafałem Cychowskim.

Tyszanie lepsi po dogrywce

2009-12-02 20:29:50 42 Autor: skh Źródło cracovia.pl

Hokeiści Comarch Cracovii – mimo momentami niezłej gry - przegrali w meczu na szczycie z GKS-em Tychy 2:3. O zwycięstwie tyskiej drużyny zadecydowała dogrywka.

1

Marián Kacíř katem Podhala

2009-12-01 22:08:00 17 Autor: skh Źródło hokej-nowytarg.pl

W meczu 25. kolejki PLH zawodnicy Wojas Podhala zostali pokonani na własnym lodowisku 3:5 przez drużynę Naprzodu Janów. W drużynie Naprzodu hat-tricka zaliczył były gracz Szarotek - Marián Kacíř.

2

Pierwsza tercja dla Jastrzębia, a trzy punkty dla Zagłębia

2009-12-01 21:21:39 11 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Hokeiści JKH Jastrzębie byli dziś bohaterami tylko w pierwszej tercji. Po trzech minutach wyjazdowego pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec prowadzili 2:0, a na pierwszą przerwę zjeżdżali przy stanie 3:2. To co stało się później, trudno racjonalnie wyjaśnić. Zespół Wojciecha Matczaka kompletnie oddał inicjatywę rywalom, ulegając im ostatecznie 4:7.

3

Stoczniowcy wygrali dzięki 18-latkowi

2009-12-01 21:05:06 14 Autor: Aleksander Nowaczek Źródło Hokej.Net

Energa Stoczniowiec Gdańsk pokonał TKH Nesta Toruń 2-1. Spotkanie nie dostarczyło zbyt wielu emocji zgromadzonej na trybunie publiczności, a zwycięską bramkę gospodarze zawdzięczają 18-latkowi, Aronowi Chmielewskiemu.

4

Leśnicki podpisał w Ciarko KH. Mecz z Krynicą przełożony

2009-12-01 20:43:47 19 Autor: S. Królicki Źródło sanok.hokej.net

22-letni napastnik Przemysław Leśnicki będzie występował w Ciarko KH Sanok. Piątkowe spotkanie przeciwko KS KTH Krynica Zdrój na prośbę rywali zostało przełożone na inny termin.

5

Mecz w Oświęcimiu nie odbył się. Walkower dla Unii.

2009-12-01 19:20:21 100 Autor: P. Kurzydym/S.Królicki Źródło Hokej.Net

Zaplanowany na dzisiaj mecz pomiędzy Aksam Unią Oświęcim a KS KTH Krynica nie odbył się. W ekipie krynickiej zjawiło się tylko 9 zawodników. Oświęcimianom został przyznany walkower i wynik 5-0.

6

Tomáš Valečko wraca do Ciarko KH Sanok

2009-11-30 21:11:34 24 Autor: S. Królicki Źródło sanok.hokej.net

Najproduktywniejszy obrońca 1 ligi słowackiej obecnego sezonu Tomáš Valečko wraca do Ciarko KH Sanok. 24-letni Słowak występujący dotychczas w HK Trebišov przywdziewał barwy Sanoka pod koniec zeszłego sezonu.

7

Zapowiedź 7. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-11-30 20:27:45 2

Przed nami już siódma kolejka tego etapu rozgrywek PLH. Na początku grudnia odbędzie się pięć spotkań, w których bez wątpienia nie zabraknie emocji. Jednym z najciekawszy pojedynków będzie starcie mistrza z wicemistrzem kraju, które odbędzie się dzień później, niż pozostałe spotkania. Relację ze wszystkich lodowisk, na których rozegrane zostaną mecze tej kolejki, będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

Krzak "nawrzucał" sędziemu i nie zagra w sześciu spotkaniach

2009-11-30 19:37:30 18

Na długo zapamięta 37 minutę piątkowego spotkania pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKSem Tychy, zawodnik gości Sławomir Krzak. Tyszanin otrzymał karę meczu za „nawrzucanie” sędziemu który nie odgwizdał na nim faulu. Krzak otrzymał obligatoryjnie 6 meczów zawieszenia.

Rajski wraca do gry

2009-11-30 16:35:05 3

Tomasz Rajski rozpoczął już normalne treningi na lodzie. Do treningów wrócił również Jarosław Kuc.

Krynica chce odwołać mecze, rywale się nie zgadzają

2009-11-30 16:34:01 69

Wtorkowe i piątkowe spotkania KTH Krynica muszą się odbyć. Krynicki klub wnioskował o przełożenie meczów z powodu choroby 19 zawodników. - WGiD prawnie nie może przełożyć meczów jeśli kluby nie porozumieją się między sobą – wyjaśnia szef WGiD Bogdan Terlecki. Aksam Unia i Ciarko KH nie wyraziły zgody na przełożenie spotkań.

WGiD: Dyskwalifikacje Wróbla i Słodczyka, Polonia nie zagra w play-off

2009-11-30 15:59:07 27

W poniedziałek (30.11) w warszawskiej siedzibie PZHL odbyło się posiedzenie Wydziału Gier i Dyscypliny. Wydział ukarał m.in. TMH Polonię Bytom zakazem gry w play-off za wycofanie się z rozgrywek grupy B PLH...

Ponad siły...

2009-11-29 21:26:53 16

Zawodnicy Naprzodu próbowali dziś „wymazać” z pamięci swojej i kibiców wynik ostatniego, wyjazdowego meczu z Zagłębiem. W walce z aktualnym liderem tabeli okazało się to jednak ponad siły ambitnie walczących janowian.

Wypunktowane Zagłębie

2009-11-29 20:49:01 14

Nowotarżanie bez większych problemów odnieśli zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec, aplikując im, aż siedem bramek przy czym stracili tylko trzy. Bardzo dobre spotkanie rozegrał dzisiaj Tomasz Malasiński, który to dwukrotnie pokonał bramkarza przyjezdnych.

Bezradność Ciarko KH z Aksam Unią

2009-11-29 20:21:49 71

Zasłużone zwycięstwo odnieśli hokeiści Aksam Unii Oświęcim z Ciarko KH Sanok. Wynik 4-1 nie oddaje zaangażowania, szybkości w grze jaką prezentowali zawodnicy gości.

Pierwsza tercja zdecydowała

2009-11-29 00:35:44 6

Porażką KTH, zakończył się mecz w grupie B, PLH. O zwycięstwie drużyny gości zdecydowała pierwsza tercja, którą wygrali oni różnicą czterech bramek. W pierwszych dwudziestu minutach przewaga TKH, nie podlegała dyskusji. Torunianie szybko rozgrywali krążek w tercji miejscowych, dużo też grali z pierwszego.

Zapowiedź 6. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-11-28 22:07:19 1

W ramach nadchodzącej wielkimi krokami kolejki czeka nas kolejna porcja wrażeń. W niedzielę na trzech lodowiskach w: Janowie, Nowym Targu oraz Sanoku odbędą się kolejne hokejowe pojedynki. Relacje "na żywo" ze wszystkich zbliżających się meczów będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

Zagłębie zdeklasowało Naprzód

2009-11-27 22:53:21 5

Zagłębie deklasuje na własnym lodzie Naprzód Janów (9:1)! Sosnowiczanie odebrali rywalom ochotę do gry, aplikując im w drugiej i trzeciej tercji osiem bramek.

Tyszanie zwyciężają w karnych

2009-11-27 22:50:00 10

W pojedynku dwóch GKS-ów z Jastrzębia i Tychów, lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Jana Vavreckę. - Naprawdę sumiennie przygotowaliśmy się do tego spotkania, bo zdawaliśmy sobie sprawę z kim nam przyszło dzisiaj grać - powiedział po meczu trener ekipy gospodarzy, Wojciech Matczak.

Ciarko KH wygrywa do zera z Toruniem

2009-11-27 21:22:14 42

Ciarko KH Sanok wygrało swój trzeci mecz z rzędu w grupie B. Tym razem sanoczanie po mało emocjonującym, żeby nie napisać - nudnym meczu pokonali TKH Nesta Toruń 3-0. Jednak bardziej niż emocje liczą się teraz dla gospodarzy 3 punkty, które zbliżają ich do play-offowej szansy.

Urwany punkt wyżej notowanej Stoczni!

2009-11-26 22:30:57 11

Mało, kto z kibiców w hokejowej Polsce mógł się spodziewać takiego rozstrzygnięcia. Murowani do pewnego zwycięstwa hokeiści gdańskiego Stoczniowca, zdobyli pod Góra Parkową „tylko” dwa punkty. A mogli również, wyjechać z Uzdrowiska z niczym.

Słodczyk zawieszony na 6 spotkań

2009-11-26 22:14:33 16

Kapitan Akuny Naprzód Janów, Marcin Słodczyk nie zagra przynajmniej w najbliższych sześciu meczach swojej drużyny. - Słodczyk otrzymał automatyczną karę za odepchnięcie sędziego we wtorkowym meczu. W poniedziałek spotkamy się z obiema stronami i zdecydujemy o ewentualnym zwiększeniu kary – mówi szef WGiD, Bogdan Terlecki.

Zapowiedź 5. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-11-26 19:04:44 8

W piątkowe popołudnie odbędą się tylko trzy spotkania rozgrywane w ramach 5. kolejki Grupy "A" i "B". Pojedynek pomiędzy krynickim KTH a Gdańskim Stoczniowcem został rozegrany dzień wcześniej, a starcie nowotarżan z Cracovią przełożono na grudzień. Relację "live" ze wszystkich spotkań będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

W Toruniu zwalniają i karzą zawodników

2009-11-26 17:15:24 20

W dniu 26.11.2009 Zarząd Toruńskiego Klubu Hokejowego rozwiązał kontrakty z zawodnikami: Patrykiem Pronobisem i Mateuszem Wiśniewskim.

Okiem Prezesa

2009-11-25 18:32:08 6

W najwyższej klasie rozgrywek polskiego hokeja drużyna z Jastrzębia występuje dopiero drugi sezon. Jednak pomimo tak krótkiego czasu, sporo udało się już osiągnąć. Pierwszy etap rozgrywek JKH GKS Jastrzębie zakończył na wysokiej, piątej pozycji, co zapewniło mu w kolejnej fazie rozgrywek miejsce w silniejszej grupie. - Jest to dla jastrzębskiego hokeja bardzo duży sukces, bowiem zajęcie po rundzie zasadniczej piątego miejsca w ekstralidze jest największym - oczywiście do tej pory - osiągnięciem w historii klubu hokejowego z Jastrzębia. Ten fakt i awans do finałów Pucharu Polski powinien cieszyć wszystkich kibiców w naszym mieście – uważa Prezes hokejowego GKS-u, Kazimierz Szynal.

Akcja rodem z NHL daje zwycięstwo Ciarko KH (VIDEO)

2009-11-25 00:16:14 55

Cztery bramki trio Cacho-Ćwikła-Vozdecky dało zwycięstwo zespołowi Ciarko KH Sanok z drużyną Energa Stoczniowiec Gdańsk. Sanoczanie wygrali 6-4 a decydującą bramkę zdobyli w 58 minucie gdy świetne zagranie Vozdeckyego zza bramki wykorzystał Cacho.

Naprzód przegrywa w karnych z Jastrzębiem

2009-11-25 00:13:02 9

Grzegorz Piekarski, kapitan JKH Jastrzębie, dwukrotnie trafiając z rzutu karnego zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi w zaciętym wyjazdowym spotkaniu z Naprzodem Janów.

Cracovia rozgromiła Zagłębie

2009-11-25 00:03:45 16

Hokeiści Comarch Cracovii nie mieli najmniejszych problemów z poradzeniem sobie z czwartą drużyną obecnego sezonu. Mistrzowie Polski rozbili Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec aż 7:0! To doskonały prognostyk przed rozpoczynającym się w piątek na Łotwie turniejem trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego!

GKS wyraźnie lepszy od Podhala (VIDEO)

2009-11-24 21:50:36 30

W meczu z Podhalem Nowy Targ, tyszanie zagrali bardzo skutecznie pod bramką rywali i uważnie pod swoją. GKS Tychy wygrał na własnym lodzie 6:1, a o tak wysokiej wygranej zadecydowała pierwsza tercja.

TKH wypunktowane w trzeciej tercji

2009-11-24 21:28:50 21

Trwa fatalna passa zespołu TKH Nesta Toruń. Dzisiaj na Tor-Torze słabości toruńskiego zespołu wykorzystała Unia Oświęcim wygrywając 3:0. Sytuacja w tabeli grupy słabszej zespołu TKH jest coraz gorsza.

Marek Wróbel wezwany przez WGiD za brutalny atak

2009-11-23 23:49:21 41

30 listopada zawodnik Energa Stoczniowca Gdańsk, Marek Wróbel ma się stawić na posiedzenie Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL. 20-letni napastnik będzie się tłumaczył z brutalnego ataku na głowę Rafała Cychowskiego. - Na wniosek TKH Toruń będziemy rozpatrywać tą sytuację, poprosiliśmy klub z Gdańska o przesłanie materiału video z tego meczu – informuje Bogdan Terlecki, szef WGiD.

Zapowiedź 4. kolejki Grupy "A" i "B"

2009-11-23 23:38:41 9

Emocje po zakończeniu niedzielnych potyczek nie zdążyły jeszcze opaść do końca, a już we wtorek czeka nas kolejna porcja wrażeń. Hokeiści po raz kolejny wyjadą na lód, by stoczyć bój o punkty. Ze wszystkich spotkań tej kolejki relacje na "żywo" będzie można znaleźć na portalu Hokej.Net.

Czekając na Zachariasza

2009-11-23 11:22:39 2

Mimo, że kilkanaście dni temu rozwiązał kontrakt ze Stoczniowcem Gdańsk i powrócił do Sosnowca nie rozegrał jeszcze w Zagłębiu żadnego spotkania. Łukasz Zachariasz – bo o nim mowa - wciąż musi czekać na potwierdzenie do gry przez PZHL.

12 sekund (Video)

2009-11-22 22:13:10 43

12 sekund zabrakło Stoczniowcowi by wywieźć z Oświęcimia 3 punkty. Właśnie pod sam koniec meczu Unia doprowadziła do remisu by następnie zwyciężyć za 2 punkty po rzutach karnych.

Niespodziewana porażka Cracovii

2009-11-22 21:51:36 7

Hokeiści „Pasów” nie przedłużyli serii pięciu zwycięstw z rzędu i dziś na własnym lodowisku przegrali z Akuna Naprzodem Janów 2:3.